voorbeschouwing kans zich met Edwin voordeed, hebben we die daarom meteen gegrepen. Hij is een speler met een goed loopvermogen, een prima spelinzicht en leiderschapskwaliteiten. Daarnaast is hij tactisch sterk én een winnaarstype." De eerste seizoenshelft hebben we genoten van Roland Lamah. Na de winterstop was hij iets minder op dreef, maar in Groningen leek hij zijn oude niveau weer te benaderen. Hoe beoordeelt u zijn ontwikkeling? "Roland is een jonge speler die voor het eerst in zijn carrière wekelijks op het hoogste niveau uitkomt. Dat is een gewenningsproces en daarom mag hij af en toe een dipje hebben. Dat is niet zo erg, al zullen we hem op zulke momenten beschermen en af en toe rust geven. Daarnaast blijven we hem vertrouwen geven. Roland moet vooral blijven doen waarin hij goed is: acties maken. Vooral omdat ik creativiteit, waar we het afgelopen seizoen nog zo naar hebben gesnakt, nooit zal wegnemen bij onze spelers." Cheikh Tioté is daarentegen misschien wel de meest constante factor in uw elftal. "Cheikh heeft op zijn beurt, vooral op tactisch gebied, een moeilijke beginperiode gekend. Hij heeft het steeds beter opgepakt, is nu stabiel aan het worden en speelt dijken van wedstrijden. Cheikh is een karakterjongen die amper een duel verliest, maar ook openingen creëert en erop kletst. Kortom, een aanjager die door zijn onverzettelijkheid de ploeg op sleeptouw neemt." Na een wat mindere periode speelde Ajax afgelopen week Feyenoord volledig van de mat. Hoe typeert u de Amsterdammers momenteel? "Tegen Feyenoord zag het er heel goed en degelijk uit, al had dat ook met de tegenstand te maken. Vooral Gabri en Lindgren speelden in die wedstrijd als controlerende middenvelders, naast Kenneth Perez, een heel belangrijke rol. Daarnaast zijn Klaas Jan Huntelaar en Luis Suarez voorin natuurlijk levensgevaarlijk. Voor ons zal het vanmiddag dan ook niet gemakkelijk worden. Maar als wij de aansluiting willen behouden, zullen we absoluut punten moeten pakken." Roda JC, Postbus 1156, 6460 BD Kerkrade, T: 045 - 6317000, F: 045 - 6317100 E: info@rodajc.nl, I: www.rodajc.nl, Teletekstpagina's: Talpa TV 693 en L1 672

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 5