Zachtaardige Belg met Nederlandse mentaliteit ruqnummpr 1=3 Net als aanvoerder Marcel Meeuwis verlengde hij recent zijn contract bij Roda JC tot 2012. Davy De Fauw heeft het namelijk ook prima naar zijn zin in Kerkrade. Hoewel de regelmatig uitblinkende centrale verdediger een stap hogerop zeker aan lijkt te kunnen, koos Davy de Fauw voor zekerheid. "Ik woon lekker dichtbij in Maasmechelen en heb de ambitie om met Roda JC hogerop te komen", zegt de sympathieke Belg. "Kwalificatie voor Europees voetbal zou een volgende stap in mijn carrière zijn." Zeven jaar geleden haalde de toenmalige Sparta-trainer Frank Rijkaard hem weg bij de B-ploeg van Club Brugge. De Rotterdammers degradeerden aan het einde van dat seizoen en Rijkaard werd trainer van FC Barcelona. Ook voor Davy De Fauw kwam die stap als een verrassing. "Maar bij Barcelona heeft hij bewezen veel beter op zijn plek te zitten. Daar is het vooral een kwestie van het goed kunnen omgaan met al die megasterren én de gigantische media- aandacht." Inmiddels is Davy De Fauw, als zachtaardige Belg van origine, gewend aan de hardere mentaliteit in Nederland. "Vooral in Rotterdam zijn de mensen heel direct. Om me bij Sparta staande te houden, was ik wel verplicht dat over te nemen." Nu wil hij die eigenschap niet meer verliezen. "Ik voel me er goed bij en zie er eigenlijk alleen maar het positieve van in. Ook Raymond Atteveld is als Amsterdammer van geboorte heel direct, maar bij hem weet je wél waar je aan toe bent. En met de waarheid kom je nog altijd het verst." Hij is blij met zijn positie als centrale verdediger. Hij vult die positie in sinds het aantreden van Raymond Atteveld, een jaar geleden. Maar hij hoopt vooral dat er snel weer een betere periode aanbreekt voor zijn ploeg. "De start na de winterstop is teleurstellend. Toch staan we nog altijd negende. En aangezien het onze ambitie is om de play-offs te bereiken, is er absoluut geen reden voor paniek. Eigenlijk zitten we gewoon op schema." Het belangrijkste nieuws van de afgelopen weken is dat het goed gaat met zijn vader die tijdens de, nu al legendarische, uitzege bij PSV getroffen werd door een hartstilstand. "Tweeëntwintig minuten is hij helemaal weg geweest, maar we hadden het enorme geluk dat in het stadion alle reanimatiemiddelen voorhanden waren." Afgelopen thuiswedstrijd zat zijn vader weer op de tribune. "Ik ben blij dat hij er nog is", besluit hij. "Na een kleine ingreep gaat het de laatste tijd alleen maar bergopwaarts met hem. Gelukkig maar, want ik moet er niet aan denken dat ik mijn beste vriend had verloren."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 13