Ajax contracteert Bruno Silva De Ajax-Marsch 9 Programma inhaalronde HF AFTRAP 'n Juichtoon dav're langs de velden Voor ons dierbaar Rood en Wit De ploeg der dappere Meerse helden Onze vreugd en ons trots bezit Alom gevreesd in heel den lande Glorie onzer Amstelstad leder draagt ze op de handen Wie gaat niet op Ajax prat Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Geen club die ons kon evenaren Rood en Wit wordt kampioen Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Een roep die geldt, dat is je ware Rood en Wit wordt kampioen 6 We moeten nu winnen van PSV, zo simpel is het. 3 Adrie Koster na het gelijkspel tegen Vitesse (de Volkskrant, 28-01-2008) De verdedigers van Ajax schijnen allemaal in de belangstelling van Europese topclubs te staan en zijn daar zeer content mee, maar ik hoop voor ze dat de interna tionale scouts de bekerwedstrijd tegen NAC hebben overgeslagen. Edwin Struis in Sportweek, 22-01-2008 Woensdag 30 januari Ajax - PSV Feyenoord - AZ Roepen op het scherm en praten achter de schermen AJAX KJ CK OFF 7 Ajax nam vorige week rechtsback Bruno Silva over van FC Groningen. De verdediger uit Uruguay tekende in Amsterdam een contract met een looptijd van vierenhalf jaar. Silva (van 29- 03-1980) kwam dit seizoen en de twee seizoenen daarvoor uit voor FC Groningen. Hij speelde 83 officiële duels voor de club uit Noord-Nederland. Daarvoor speelde hij van 2000 tot 2005 in Uruguay bij Danubio. In 2004 kwam hij enige tijd uit voor het Russische FK Rostov. Silva speelde drie interlands voor het nationale elftal van Uruguay. Eredivisie Van de meeste wedstrijden die de afgelopen week op televisie zijn geweest heb ik genoten, mede door de veelal onverwachte uitslagen. De competitie is daardoor werkelijk spannend, al had ik er heel wat voor over gehad als wij vanavond de wedstrijd wa ren ingegaan met een verschil dat kleiner is dan de huidige 5 punten. Wij doen helaas net zo hard mee aan de onvoorspelbaarheid die dit jaar overheerst. Bij al het voetbal op televisie horen ook de praat programma's erover, en als altijd wordt er eveneens veel geschreven. Over voetbal in het algemeen en over Ajax in het bijzonder. Soms word ik wat moe van de opportunistische geluiden en meningen die er doorklinken. Vaak gebaseerd op een uitslag, zelden op wat zich achter de schermen bij een club afspeelt. Dat is jammer, omdat een bal op de paal dan belangrijker lijkt dan het langetermijnbeleid van een club. Makkelijk scoren omdat een speler dat toevallig een keertje niet deed. De afgelopen maanden zijn we heel hard aan het zoeken geweest om onze selectie te versterken, met de nadruk op de defensie, in Bruno Silva en Sammy Kuffour hebben we die versterking gevon den. Degelijke krachten, rotsen in de branding die we zochten nadat Jaap Stam onverwacht afscheid nam. Met Rasmus Lindgren ten slotte hebben we nu ook een goede vervanger voor Hedwiges Maduro in huis gehaald; we hadden hem al langer op het oog. Een Ajacied, die zich bij FC Groningen enorm heeft ontwikkeld. Drie spelers erbij, en we zullen ze nodig hebben. We zitten in een fase van de competitie waarin spelers makkelijker tegen een schorsing of wat lichamelijk ongemak aanlopen, en dan wordt verwacht dat we kwalitatief vergelijkbare spelers klaar hebben staan. Tegenstander PSV staat aan kop en we willen het gat verkleinen. Met ons scorend vermogen zaten we al goed; nu we achterin nóg meer kracht hebben moeten we ook makkelijker op de nul kunnen gaan spelen. We moeten vooruit kijken en de zekerheid inbouwen dat we een nog hechtere defensie hebben tijdens de slotmaanden van de competitie. Maar ook voor de periode daarna. Want dat is beleid voeren: zorgen dat geluk of pech - die bal op de paal - een steeds kleinere factor wordt. Wat dat betreft hebben we bij Ajax voor een deel in eigen hand wat er over ons gezegd en geschreven wordt. Ik wens u allen een boeiende wedstrijd toe. Maarten Fontein Algemeen directeur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 6