Ajax vergeet de finishing touch TFRUGRI IK ■1HB ^We werden geslacht op het omslagmoment 9 EREDIVISIE mpmm - llllltSÉtig&B Vitesse - Ajax 2-2 (1 -0) Adrie Koster AJAX KICK Ürr 29 Ajax verloor in het Gelredome twee dure punten, maar is sinds het treffen met Vitesse wel een veelbelovende kracht rijker. Bruno Silva Barone is sinds zondag volwaardig Ajacied. Ajax begon de Week van de Waarheid met een gelijkspel: 2-2. De Uruguyaanse rechtsback maakte in Arnhem zijn officiële wedstrijdde buut voor de Amsterdamse club. Met een handjevol trainingen in de benen bracht Silva het tot een verdienstelijk eerste optreden. De van FC Groningen overgekomen back etaleerde negentig minuten lang vooral onverzettelijkheid. Silva schuwde hard ingrijpen niet als de situatie daarom vroeg. Bij meer tijd en ruimte toonde de Zuid-Amerikaan ook voetballend zijn waarde; de kersverse Ajacied trok meermaals mee ten aanval. Uit het gegeven dat Silva kort na de aftrap al mee naar voren trok, sprak zelfvertrouwen en zelfbewustzijn. Spits Klaas Jan Huntelaar kwam na een kwartier spelen slechts luttele centime ters te kort om de scherpe voorzet van de opgestoomde Silva in te koppen. 'Bruno begon goed, maar in de tweede helft vond ik hem iets wegzakken,' oordeelde Adrie Koster tijdens de persconferentie over het optreden van Silva. 'Dat hij een beetje terugviel had vooral met het conditionele aspect te maken. Al met al ben ik niet ontevreden over Silva.' Ajax toonde veerkracht door zich terug te knokken van een 1-O-achterstand. Aanvaller Mads Junker versloeg Maarten Stekelenburg al in de beginfase met een lob. 'Als je naar Vitesse gaat, weet je dat je ploeg een warm middagje te wachten staat,' sprak Koster, 'Toch hadden we Vitesse vooral voor rust redelijk onder controle. Vitesse kreeg in dat tijdsbestek twee kansen. Daarbij leidden we de 1 -0 zelf in na balverlies. We werden daarna geslacht op het omslagmoment.' In de eerste vijf doldwaze minuten na de rust leek Ajax de wedstrijd definitief naar zich toe te trekken. Met Thomas Vermaelen als vervanger van Jan Vertonghen ('Jan zag er niet goed uit in de omschakeling,' lichtte Koster de wissel toe) wonnen de Amsterdammers aan stabiliteit. Twee Ajax-treffers illu streerden het wedstrijdbeeld. Een minuut IIIIEFH Zondag 27 januari 2008 Geldredome, Arnhem - 22.700 Scheidsrechter: Eric Braamhaar Scoreverloop: 7. Junker 1-0,46. Emanuelson 1-1, 50. Suarez 1 -2,55. Gommans 2-2 Vitesse: PietVelthuizen; Paul Verhaegh, Sebastien Sansoni, Chivard Sprockel, Gil Swerts; Yasar Takak (89. Abubakari Yakubu), Remco van der Schaaf Santi Kolk (87. Juan Lorca), Theo Janssen; Mads Junker (90. Onur Kaya), Harrie Gommans Coach: Aad de Mos Niet ingezet: Stephan Veenboer, Haim Megrelishvili, Kevin van Diermen, Anduele Pryor Ajax: Maarten Stekelenburg; Bruno Silva, John Heitinga, Jan Vertonghen (46. Thomas Vermaelen), Urby Emanuelson; Gabri, Kenneth Perez, Edgar Davids (69. Siem de Jong); Dennis Rommedahl, Klaas Jan Huntelaar (69 Luis Suarez (66. Leonardo) Coach: Adrie Koster Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Kennedy, Albert Luque, Jurgen Colin Urby Emanuelson schoot uit een combinatie met Kenneth Perez de 1 -1 binnen. na de pauze rondde Urby Emanuelson een combinatie met Kenneth Perez doel treffend af: 1-1. Vervolgens verschenen Huntelaar en Luis Suarez voor Vitesse- doelman Velthuizen. Suarez rondde de bliksemaanval prima af (1-2). Koster: 'We lieten in die fase de bal goed lopen. Achteraf gezien hadden we toen uit moe ten lopen naar 1-3 of 1-4. Jammer ge noeg maakte Vitesse gelijk na een nieuw slecht omschakelmoment van ons.' Harrie Gommans profiteerde optimaal van balverlies van Perez. Nadat Ajax beslis sende kansen had laten liggen, bracht de Vitessenaar de spanning weer helemaal terug. Vitesse-trainer Aad de Mos raakte bijna in extase van de treffer van zijn pupil. Bij Ajax sloop onrust in de ploeg. De plotseling druistig spelende Ajacieden ontbrak het vooral aan een goede eind- pass. 'Daardoor kwamen we niet tot de finishing touch. Als er een moment was waarop we van Vitesse hadden kunnen winnen, was het vandaag. Helaas hebben we die kans laten liggen, Woensdag rest ons daarom maar een ding: winnen van PSV,' aldus Koster. Debutant Bruno Silva neemt het op tegen Santi Kolk en Theo Janssen. Na zijn schorsing tegen FC Utrecht was Gabri er in Arnhem weer bij.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 27