Ajax ook verdedigend sterk Er werd heel goed verde digd vandaag5 TFRUGR1 IK AJAX KICK O r r Adrie Koster EREDIVISIE Ajax - FC Utrecht 2-0 (0-0) John Heitinga werd Ajacied van de wedstrijd. Hier loopt hij weg na zijn doelpunt. Ajax maakte op woensdagavond 23 janu ari indrukin deArenA. De Amsterdammers lieten tegenstander FC Utrecht geen mo ment in de wedstrijd komen en wonnen overtuigend met 2-0. 'We hebben Utrecht langzaam kapot gespeeld,' analyseerde trainer Adrie Koster, Na twee teleurstellende wedstrijden op rij viel bij Ajax alles weer eens op de juiste plaats. De formatie van Adrie Koster speelde met vertrouwen en liet de gasten uit Utrecht vanaf het eerste fluitsignaal weten dat er weinig te halen viel in de met 45.537 toeschouwers gevulde ArenA. 'We maakten meteen onze bedoelingen duidelijk,' vond ook Adrie Koster. 'Utrecht is vanaf de eerste minuut onder druk gezet en heeft geen moment zijn eigen spelletje kunnen spe len. Daarnaast hebben we ook bijna niets weggegeven. Er werd heel goed verdedigd vandaag, dat mag ook wel eens gezegd worden.' De verdediging was inderdaad een van de grote pluspunten van de krachtme ting met Utrecht. Jurgen Colin speelde als rechtsback heel veel op de helft van de tegenstander en onderscheidde zich met een paar prachtige steekpasses. Jan Vertonghen en John Heitinga deden het uitstekend in het centrum en Urby Emanuelson zorgde als linksback ook voor veel aanvallende impulsen. 'John speelde zelfs vaak voor de verdediging,' aldus Koster. 'Daardoor hadden we op het middenveld vaak een man extra.' Helaas haalde Emanuelson het einde van de wedstrijd niet. Hij werd een kwartier voor tijd neergehaald door Sander Keller. Emanuelson hield aan de botsing een kneuzing aan zijn linkerknie over, Keiler een directe rode kaart van scheidsrechter Pieter Vink. Emanuelson werd vervangen door Thomas Vermaelen, Voor de Belg was het zijn eerste wedstrijd voor Ajax 1 sinds hij in september geblesseerd raakte. Op het moment dat Vermaelen het veld betrad stond Ajax net een paar minuten met 1 -0 voor. Want ondanks het veldover- wicht en enkele kleine kansjes duurde het lang voordat Ajax de score opende. Klaas Jan Huntelaar volleerde de bal op aan geven van Edgar Davids prachtig achter doelman Michel Vorm. 'We hebben ge duldig gewacht op het eerste doelpunt,' vatte Koster samen. 'Door constant druk te blijven zetten hebben we Utrecht heel langzaam kapot gespeeld.' Na de openingtreffer en met een man meer was Ajax in de slotfase oppermach tig. John Heitinga, die de wedstrijd tegen NEC nog miste vanwege een schorsing, zorgde in de 78ste minuut voor de 2-0. Kenneth Perez gaf voor vanaf links op Huntelaar. De spits legde de bal terug op de mee naar voren gekomen Heitinga, die beheerst binnenschoot. 'Al met al een heel nuttige zege,' oordeelde Koster. 'Dit niveau moeten we proberen vast te houden.' Woensdag 23 januari 2008 Amsterdam ArenA - 45.537 Scheidsrechter: Pieter Vink Scoreverloop: 68. Klaas Jan Huntelaar 1 -0, 77. John Heitinga 2-0 Ajax: Maarten Stekelenburg, John Heitinga, Urby Emanuelson (74. Thomas Vermaelen), Klaas Jan Huntelaar, Edgar Davids Luis Suarez (72. Leonardo), Jan Vertonghen, Dennis Rommedahl, Kenneth Perez, Jurgen Colin, Siem de Jong Coach: Adrie Koster Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Kennedy, Albert Luque, George Ogararu, Robbert Schilder FC Utrecht: Michel Vorm, Tim Cornelisse Erik Pieters, Robin Nelisse (75. Giuseppe Rossini), Tom Caluwé (80. Alje Schut), Lucian Sanmartean (74. Rick Kruys), Loïc Loval, I Sander Keller, Hans Somers, Francis Dickoh, Leroy George Coach: John van Loen Niet ingezet: Franck Grandel, Kevin Vandenbergh, Gianluca Nijholt, Nick Kuipers Urby Emanuelson viel uit na een overtreding van Sander Keller. Gelukkig bleek de schade achteraf mee te vallen. Klaas Jan Huntelaar maakte een prachtgoal. Het was zijn negentiende, naar nu bekend is.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 26