Jaap Waaijenberg Mike Tenniglo Ajax Supporters Raad: S1IPP0RTFRS De leden van de ASR, met tussen haakjes hun functie, zijn: AJAX KICK Orr 23 De Ajax Supporters Raad werd onlangs geformeerd. In de Kick Off stellen de leden van de ASR zich voor aan hun medesupporters. Deze keer is het de beurt aan Jaap Waaijenberg van de hoofdtribune op de 1e ring west en Mike Tenniglo, afgevaardigde van de 2e ring zuid. Jaap Waaijenberg is een echte Ajacied. Niet alleen is hij lid van de vereni ging, ook heeft de inwoner van Hierden al 25 jaar lang een seizoenkaart, en komt hij al vanaf 1969 bij Ajax. Iemand dus die de sfeer op de club en in het stadion als geen ander kent. Hij vindt de sfeer in het stadion te negatief, en wil daar graag iets aan doen. 'We zijn met elkaar in een ne gatieve spiraal terechtgekomen. Alles vinden we maar slecht: het veld, de spelers, onszelf als supporters, het management, de catering, de kleur van de stoeltjes; het lijkt wel of alles ergens anders beter is. Maar met die houding houden we onszelf in het negatieve en dat slaat ook over op de spelers. Er is zoveel op deze club om trots op te zijn, we brengen zo veel goede spelers voort. Bergkamp, Cruijff, Van Basten, Kluivert, Chivu, Ibrahimovic: ze zijn allemaal hier begonnen. En geen en kele andere club heeft zoveel spelers aan de eredivisie afgeleverd als Ajax. Veel van onze jongens zijn nog jong, en op weg naar de top. Daarin moeten we ze steunen, en dat kan door positief te zijn.' Zijn adagium is dat je altijd supporter moet zijn, ook als het minder gaat. 'Dat is lang niet altijd gemakkelijk, zeker niet als de resultaten tegenvallen en spelers steeds maar weer te jong vertrekken. Maar het doet ons toch al lemaal pijn als alles wat Ajax is steeds weer negatief wordt benaderd. Wat goed is moeten we meer gaan promoten, en wat in onze ogen beter kan proberen te veranderen. Daarom moeten supporters en club altijd met elkaar in gesprek blijven.' Hij vindt dat de club de supporters ook kan stimuleren in het verkrijgen en doorgeven van het goede gevoel. 'Teveel mensen komen even kijken of Ajax wint. Ze komen vlak voor de wedstrijd. Maar als er nou weer eens voorwed strijdjes komen van de jeugd, dan trek je het stadion eerder vol. Of laat een vak de muziek uitzoeken die dan bijvoorbeeld een halfuur voor de wedstrijd wordt gedraaid. Daarmee creëer je meer sfeer én betrokkenheid.' De muziek en voorwedstrijdjes zijn z'n eerste eigen ideeën om de gezelligheid in de ArenA te vergroten. Gezelligheid, die er wat hem be treft niet genoeg kan zijn. Jaap hoopt daarom dat de supporters in zijn tribunedeel hem willen benaderen met andere tips of ideeën. Maar al te graag geeft hij die suggesties door. Alles voor de goede sfeer, de betrokkenheid en Ons Aller Ajax. lf^ Net als alle andere ASR-leden is ook Mike Tenniglo (35) een fanatieke sup porter. Neem alleen al het feit dat hij voor elke thuiswed strijd helemaal van uit Heerlen komt - uitwedstrijden zijn voor hem regelmatig dichterbij. Mike komt al vanaf zijn achtste jaar bij Ajax. Eerst met zijn vader op de gezinstribune in de Meer, later met vrienden op de stads- en Diemenzijde. Mike zit in vak 429 en zit zodoende middenin de 'transferperikelen' die spelen in zijn tribune deel: het is bekend dat veel supporters uit de vakken 424 en 425 niet willen verhuizen naar 409 en 410. Mike heeft meteen het voorzitterschap van de ASR op zich genomen: 'Dit is in mijn ogen namelijk echt een orgaan dat iets voorstelt, ik heb zeer hoge verwachtingen van de ASR.' Mike vindt dat Ajax tot nu toe goed luistert naar de boodschappen die hij overbrengt. 'Los van het feit dat de supporters moeite hebben met de verhuizing, vonden ze vooral de manier waarop de boodschap werd gebracht verve lend. Zonder overleg met hen is het besluit ge nomen. Ik heb in de ASR verteld dat dit speelt. De directie gaat nu alsnog in overleg met een afvaardiging van mijn tribunedeel.' Zélf heeft hij ook genoeg punten en ideeën die hij wil inbrengen. Die onderwerpen liggen on der andere op het vlak van het (openbaar) ver voer naar en de kaartjes voor (uit)wedstrijden, niet zo gek gezien zijn eigen woonplaats. Ook hoopt hij bij te dragen aan een betere com municatie van het bestuur en de directie naar de supporters toe. Wat dat betreft heeft hij in korte tijd al heel wat bewerkstelligd, door het overleg tussen 'zijn' tribune en de directie te organiseren. Mike verwacht dat na het overleg een groot deel van de mensen op de betrokken vakken overstag zal gaan. 'De directie heeft hierover echt goed nagedacht. Mij hebben ze het besluit ook goed toegelicht.' Ten slotte wil Mike benadrukken dat hij heel graag alle supporters van zijn vakken wil helpen en horen. Hij roept daarom iedereen op naar de Ajax-website te gaan, om eventuele vragen of verzoeken via de ASR aan hem te melden. Dennis Bliek (invalideplatform), llona Oerlemans (1e ring oost), Sander Adriaansen (1e ring zuid), John van Reenen (2e ring west), Simon Knol (2e ring noord), BrendaToonen (2e ring oost), Mike Tenniglo (2e ring zuid), Ron Jansen (1e ring noord), Luc Postma (ABA), Erwin Pieters (AFCA), Martine Eikelhof (SVA), Henk Voors (coördinator supportersbeleid Ajax), Jeroen Slop (directie), John Jaakke (bestuur), Miel Brinkhuis (ma nager communicatie) en Suzanne Adriaansen (mannager supporterszaken en wedstrijdorganisatie).

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 21