Hedwiges Maduro naar Valencia Keepers ontvangen 'Historische grond' gesigneer Ajax-shirt! v rt, Win een (lonr John Hoitinga PU77FI HF AFTRAP t Vandaag 25 jaar geleden AJAX KJ CK OFF Ajax en Valencia be reikten afgelopen vrijdag overeenstem ming over de onmid dellijke overgang van Hedwiges Maduro naar de Spaanse club. De middenvelder had bij Ajax een contract tot 1 juli 2008. Maduro (geboren op 13 februari 1985) doorliep de gehele Ajax-jeugdopleiding en maakte zijn debuut voor het eerste elftal op 24 februari 2005 in de wedstrijd AJ Auxerre - Ajax (3-1). In totaal speelde de middenvelder 107 wedstrijden in de Amsterdamse hoofdmacht. Hij maakte daarin 11 doelpunten. Maduro won met Ajax tweemaal de KNVB Beker en driemaal de Johan Cruijff Schaal. Ajax hield op za terdag 12 december zijn nieuwjaarsrecep tie. Voorzitter John Jaakke overhan digde daarbij de eer ste exemplaren van 'Historische grond, Met Ajax op reis door Europa' aan Eddy Pieters Graafland, Stanley Menzo en Maarten Stekelenburg. 'Historische grond' van schrijf ster en Ajax-kenner Marcelle van Hoof is deel 1 uit de Ajax Bibliotheek. Met de uitreiking van de eerste exemplaren en de onthulling van de cover op (bijna) billboard-formaat lanceerde Ajax samen met Tirion Uitgevers de Ajax Bibliotheek, een serie boeken waarin telkens een ander aspect van het fenomeen Ajax belicht wordt. Jaarlijks zullen twee nieuwe titels in de reeks verschijnen. Los deze puzzel op en maak kans op een prachtig gesigneerd Ajax- shirt! Als je de puzzel hebt opgelost, vormen de letters uit de gele vakjes een woord. Dit woord vul je in op het formulier dat te vinden is op www.ajax.nl/prijsvraag. Heeft u geen internet, dan kunt u uw oplossing ook sturen naar: Ajax Kick Off, o.v.v. puzzel FC Utrecht, Postbus 12522, 1100 AM Amsterdam-Zuidoost 1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20 21 ^22 HORIZONTAAL 1 Oud-prof die Quick Boys (mede) via een benutte strafschop naar de kwartfinale in de bekerstrijd schoot - 5 Veelbesproken doelman van FC Utrecht - 9 Jeugdige middenvelder die vorig jaar tegen Werder Bremen bij Ajax debuteerde -11 Scheidsrechter, maar dan bij het honkbal -12 Verdediger die door NEC is gehuurd van Heerenveen -13 In 1979 trainer van Ajax -14 Helaas veelvuldig geblesseerde oud-Ajacied bij FC Utrecht -16 Scoorde vorig jaar in beide competitieduels tegen FC Utrecht namens Ajax -18 Kampioenschap -19 Vertrok onlangs vanuit Utrecht naar Apoel Nicosia - 20 Voetbalclub uit Sint Annaland - 21 Vertrok vorige winter van FC Utrecht naar het Franse Nancy - 22 Vorig jaar clubtopscorer bij FC Utrecht VERTICAAL 2 Roemeense baltovenaar van FC Utrecht - 3 Ontsmettingsmiddel bij sportwonden - 4 Senegalese aanvaller, voormalige aanvaller van Nurnberg en topscorer in Oostenrijk bij FC Tirol - 5 Voormalige stadion van FC Utrecht - 6 Voetbalclub uit Rome - 7 Groot talent, kreeg onlangs een nieuw contract bij Ajax - 8 Middenvelder van Katwijk, scheelt één letter met beroemde plaatsgenoot bij Liverpool -10 Ondernemingsraad -12 Ging vrijwel gelijktijdig met Sneijder naar Real Madrid, maar speelt er nauwelijks -14 Voormalige spits van Ajax en FC Utrecht, waar hij nu assistent-coach is -15 Huidige topschutter bij FC Utrecht -17 Land waarvan sporters in Peking niet aan de Spelen mogen deelnemen, alleen als ze uitkomen voor China - 20 Stapte onlangs over van Willem II naar Roda JC Jan Molby duelleert met Ronald Koeman. F0T0:BEELDARCHIEF AJAX 23 januari 1983 Een 10. Dat cijfer werd door bijna elke voetbalkenner, inclusief de sportpers, gegeven aan het duel tussen Ajax en FC Groningen, vandaag op de kop af 25 jaar geleden. De Groningers waren door het dolle heen na de 5-5-'overwinning', voor Ajax voelde het bizarre gelijkspel als een nederlaag. Het punt was voor Groningen verdiend, gezien het niet aflatende aan- valsspel van de ploeg van trainer Theo Verlangen. Ajax kwam tot twee keer toe op een marge van twee goals verschil. De Denen Soren Lerby en Jesper Olsen scoorden de eerste goals van de wedstrijd, maar Walter Waalderbos en Rob McDonald trokken de stand gelijk. Lerby wist Ajax weer op voorsprong te zetten, maar Ron Jans egaliseerde. Na een ruim uur spelen schoot Edo Ophof een penalty binnen waardoor het 4-3 voor de thuisploeg werd. Toen Dick Schoenaker de marge naar 5-3 tilde, leek het duel beslist. Maar een benutte strafschop van Ronald Koeman en een doel punt van opnieuw Jans zorgde voor de miraculeuze eindstand van 5-5 en een 10 als waardering voor het schouwspel dat zich 25 jaar terug in de Meer voltrok.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 8