Siem de Jong langer bij Ajax De Ajax-Marsch Programma speelronde 21 Ik zal altijd vertrouwen in mezelf houden en uitein delijk laten zien dat ik een grote speler bén. Als je jezelf als voetballer niet geweldig vindt, kun je beter stoppen.) Kennedy Bakircioglu in Sportweek, 15-01-2008 Toen de speaker in de Nijmeegse Goffert omriep dat twee kinderen naar hun ouders zochten, was het verleidelijk om te kijken naar de reservebank van Ajax, waar trainer Koster noodgedwongen jochies als Van der Heijden en Wormgoor had laten plaatsnemen. Robèrt Misset in de Volkskrant, 21-01-8008 'n Juichtoon dav're langs de velden Voor ons dierbaar Rood en Wit De ploeg der dappere Meerse helden Onze vreugd en ons trots bezit Alom gevreesd in heel den lande Glorie onzer Amstelstad leder draagt ze op de handen Wie gaat niet op Ajax prat Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, tieren koen Geen club die ons kon evenaren Rood en Wit wordt kampioen Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Een roep die geldt, dat is je ware Rood en Wit wordt kampioen Dinsdag 22 januari AZ - NAC Breda Heracles Almelo - Excelsior Willem II - Vitesse Woensdag 23 januari Ajax - FC Utrecht De Graafschap - Roda JC FC Groningen - NEC PSV - Sparta Rotterdam sc Heerenveen - VW-Venlo Donderdag 24 januari Feyenoord - FC Twente HF AFTRAP Oprichting ECA goed voor Ajax AJAX K JOK Off 7 Ajax bereikte onlangs overeenstem ming met Siem de Jong over het open breken en verlengen van zijn contract dat liep tot en met 30 juni 2010. De nieuwe verbintenis met de 18-jarige middenvelder loopt van 1 juli 2008 tot en met 30 juni 2013. De Jong kwam in augustus 2005 bij de jeugdopleiding van Ajax. De midden velder speelde eerder bij de jeugd van De Graafschap. Op 26 september 2007 maakte hij zijn debuut voor de hoofd macht van Ajax tijdens de bekerwed strijd Kozakken Boys - Ajax (1-2). In zijn eerste competitieduel als speler van Ajax 1, de uitwedstrijd tegen Sparta, scoorde de in het Zwitserse Aigle ge- boren speler zijn eerste doelpunt. Ook in de uitwedstrijd tegen Feyenoord was De Jong trefzeker. Inmiddels heeft De Jong 15 wedstrijden in het eerste elftal gespeeld. Bijzondere veranderingen in een doodgewone week. Ik kan niet anders zeggen dan dat ik maandag en dinsdag namens Ajax be trokken ben geweest bij een ingrijpende nieuwe overeenkomst. In het Zwitserse Nyon was ik met afgevaardigden van elf andere Europese topclubs in overleg met de FIFA/UEFA. We waren hier voor de oprichting van de overeenkomst tussen de clubs en Europese bonden. Wat maakt die overeenkomst nu zo bijzonder? Het zijn vooral de afspraken erin. Los van het feit dat we de European Club Association (ECA) hebben opgericht, is zowel het European Club Forum als de G14 opgeheven. Dat laatste gebeurde toen John Jaakke en ik vorige week in Zürich Ajax vertegenwoordigden bij een speciale vergadering. Met de nieuwe internationale vakbond voor clubs slaan we direct spijkers met koppen. ECA is de stem van de clubs en het is de enige formeel erkende vertegenwoordiger als werkgever van spelers. We hebben bijvoorbeeld bewerkstelligd dat nationale bonden voortaan de clubs voor een aanzienlijk be drag compenseren bij Europese en Wereldkampioenschappen. Eindelijk hoeven de clubs hun spelers nu niet meer gratis af te staan. In dit kader is het ook belangrijk dat we overeenstemming hebben bereikt over het aantal landenteams per poule voor de WK-kwalificatie: met een vermindering van twee (van acht naar zes) is het aantal interlandwedstrijden voor onze spelers afgenomen. Ook dat is een goede zaak voor de clubs die de internationals leveren. Prettig aan deze nieuwe start is ook dat gerechtelijke procedures over diverse zaken zullen worden stopgezet. In zo'n sfeer konden we daarom ook nog goede afspraken maken over aanpassingen in de internationale speelkalender. Samen met mensen als Laporta van Barcelona, Kenyon van Chelsea en Rummenigge van Bayern München, neem ik namens Ajax zitting in de zoge heten Transition Board om diverse zaken voor te bereiden. Ajax praat dus nog altijd mee op het hoogste voetbalniveau. Maar vandaag hebben we het over een nationale wed strijd. FC Utrecht is een aansprekende opponent. Een tegenstan der die dichtbij op de ranglijst staat en aan een goede reeks bezig is. Wedstrijden tegen de Domstedelingen staan altijd garant voor 'vechtvoetbal', in de positieve zin van het woord. Vechten zullen we ook moeten, om de mannen van Van Hanegem te verslaan. Ik hoop dat uw aanmoedigingen even hartstochtelijk zullen zijn, waardoor u ons naar de positie kunt roepen die we internationaal nog altijd hebben. Als we met de grote jongens willen meedoen en willen meepraten, mogen we nationaal geen punten laten liggen. Ik wens u allen een prettige wedstrijd toe. Maarten Fontein Algemeen directeur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 6