Bekerhouder Ajax is zijn titel kwijt fzeer teleur stellend om zo te verliez5 TFRUGRI IK KNVB BEKER NAC Breda - Ajax 4-2 (1 -0) Adrie Koster 28 AJAX KJ CF OFF De Ajacieden kregen in het bekerduel geen grip op de Bredanaars. NAC Breda deed wat het in het seizoen 2003-2004 ook al presteerde: Ajax uit schakelen in het nationale bekertoer nooi. Woensdag 16 januari besloten de Bredanaars hun 'avondje NAC' met een 4-2-overwinning in bekerverband. Eerder dit seizoen lukte het de Noad Advendo Combinatie ook al om te winnen van Ajax. Op 2 december 2007 verlieten de gasten de ArenA met een 1 -3-over- winning in de competitie. Achteraf viel er niet zo heel veel af te dingen op de Bredase bekerstunt. In het sfeervolle en uitverkochte Rat Verlegh Stadion deden de Bredanaars wat de gasten verzuimden: op beslissende mo menten toeslaan. Op 12 december 2003 bleef NAC Ajax notabene de baas in de ArenA: 0-1Ruim vier jaar later was het een kwartet treffers dat de Ajacieden nekte. Bekerhouder Ajax is zijn titel kwijt, 'Dit was voor ons een heel moeizame avond,' keek coach Adrie Koster teleur gesteld terug. 'Nadat we ons hebben laten aftroeven in de competitie, heeft NAC ons ook verslagen in de beker. De tegenstander speelde agressiever dan wij deden. Nadat we de bal zelf op de lat hadden geschoten, lieten we ons voor afgaand aan de 1-0 simpel uitspelen. Echt teleurstellend.' De Ajax-trainer leek zijn ploeg na de moeizaam verlopen eerste helft, waarin Kurt Elshot de Bredanaars aan de 1-0 hielp, na rust nog de juiste weg te wijzen. Enkele tactische omzettingen gaven Ajax meer grip op de wedstrijd. Zo nam de centraal begonnen Jan Vertonghen na rust de linker verdedigingszone voor zijn rekening. Linksback Urby Emanuelson opereerde de tweede helft vanaf het middenveld. Siem de Jong loste Mitchell Donald af op het middenveld. Donald was verrassend in de basis gestart. Edgar Davids was de zondag ervoor tegen AZ nog waardevol op het Amsterdamse middenveld. Voor het be- kertreffen met NAC was de routinier uit voorzorg buiten de wedstrijdselectie ge laten, Ook Leonardo was in Amsterdam achtergebleven. Koster: 'Leo belde van morgen met het bericht dat zijn knie behoorlijk stijf aanvoelde. We nemen ook geen risico met hem.' Terugblikkend hadden de Ajacieden vooral het venijn en de beleving van de 'Piranha' goed kunnen gebruiken. De tactische omzettingen van Koster ver sterkten de Ajax-organisatie. Twintig mi nuten na de hervatting bracht Luis Suarez de Amsterdammers naast de gasten. De Uruguyaan werkte de bal van dichtbij voor- Woensdag 16 januari 2008 Rat Verlegh Stadion, Breda -17.064 Scheidsrechter: Kevin Blom Scoreverloop: 21Kurt Elshot 1 -0,66. Luis Suarez 1 -1 67. Ahmed Ammi 2-170. Patrick Zwaanswijk 3-1 77. Anthony Lurling 4-186. Luis Suarez 4-2 NAC Breda: Jelle ten Rouwelaar; Kurt Elshot, Rob Penders Patrick Zwaanswijk, Patrick Mtiliga; Fouad Idabdelhay (58. Ahmed Ammi), Ronnie Stam, Rogier Molhoek (73. Tim Gilissen), Joonas Kolkka (85. Rogier Veenstra), Csaba Fehér, Anthony Lurling Coach: Ernie Brandts Niet ingezet: Bas van Wegen, Benjamin van den Broek, Donny Gorter, Tyrone Loran Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu, John Heitinga, Jan Vertonghen, Urby Emanuelson (72. Albert Luque); Mitchell Donald (46. Siem de Jong), Kenneth Perez, Gabri; Kennedy (63. Dennis Rommedahl), Klaas Jan Huntelaar Luis Suarez Coach: Adrie Koster Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Hedwiges Maduro, Robbert Schilder, Jeffrey Sarpong bij de sterk keepende doelman Jelle ten Rouwelaar: 1 -1'We leken NAC toen bij de keel te hebben,' sprak Koster, die slechts kort kon genieten van de Ajax-treffer. Een Bredase aanval later stond Ajax al weer op een achterstand. Invaller Ahmed Ammi profiteerde optimaal van hetzwakke Amsterdamse verdedigen. De vogelvrij gelaten invaller kon simpel intikken: 2-1. 'Zoiets mag niet, maar gebeurt wel,' zei Koster. Na het resultaat nog maar eens extra op zich te hebben laten ingewerkt: 'Zeer teleurstellend om op deze manier te verliezen.' Ook Patrick Zwaanswijk (kopbal) en Anthony Lurling (individuele actie) legden de verdedigende zwaktes van Ajax genadeloos bloot. Een tweede treffer van Suarez mocht niet meer baten voor de Amsterdammers. Ajax werd afgetroefd op Bredase grond. De blik kan in het vervolg van het voetbal jaar 2007-2008 volledig worden gericht op de Eredivisie. De kampioensschaal is de enige prijs die dit seizoen nog bin nen bereik is van de Ajacieden. Na een cruciale maand januari treffen Ajax en NAC elkaar later dit seizoen opnieuw in het Rat Verlegh Stadion. Na nederlagen in competitie- en bekerverband moet Ajax alles op alles zetten om in de titelstrijd nieuwe averij te voorkomen. Luis Suarez haalt stijlvol uit. De aanvaller scoorde prachtig, maar het baatte niet. Kenneth Perez en Mitchell Donald moesten in het bekerduel ook verdedigend flink aan de bak.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 26