Ajax profiteert van positieve impulsen 'öeze boost heeft mijn elftal nodig 9 TFRUGBI IK EREDIVISIE Ajax-AZ 6-1 (2-1) Adrie Koster ®AJAXKiGK Orr 27 Leonardo huilt bijna van vreugde nadat hij bij zijn officiële rentree in Ajax 1 gescoord heeft tegen AZ. Ajax hervatte op zondag 13 januari de competitie met een klinkende zege op AZ. In de ArenA werd de ploeg van trai ner Louis van Gaal met 6-1 verslagen. De terugkeer van Edgar Davids, Kenneth Perez en Leonardo gaf de thuisclub positieve impulsen. Met Kenneth Perez haalde Ajax een vorm gever op het middenveld terug. De Deen benutte tegen AZ een strafschop, liet Klaas Jan Huntelaar scoren en behield voort durend het overzicht. Ook de 'creatieve controleur' Davids was van grote waarde voor zijn team. Door de aanwezigheid van Davids, en die van Gabri aan de andere kant, kan Perez zich meer permitteren en die laat op zijn beurt anderen weer beter renderen. Leonardo tenslotte, liet zien dat Ajax er nog een levensgevaarlijke aanvaller bij heeft, met wie coach Adrie Koster nog ruimer in zijn opties komt te zitten. 'Leo' scoorde tegen AZ de 5-1, en dat was vooral een hem zeer gegunde beloning voor tien maanden revalideren na zijn zware knieblessure. Vergeleken met het laatste optreden van 2007, tegen WV-Venlo, was de begees tering terug onder de Ajacieden. De rou tiniers zetten daarbij de lijnen uit. Ook Huntelaar plukte deze zondag nadrukkelijk de vruchten van het prima draaien van zijn ploeg. De spits versterkte zijn toppositie op de nationale topscorerslijst door tweemaal toe te slaan. Toch kwam de klinkende zege van de Amsterdammers niet als vanzelf tot stand. Ari bezorgde de Alkmaarders al na vijf minuten een voorsprong op Ajax, dat niet scherp genoeg uit de startblok ken kwam. Mounir El Hamdaoui leidde de treffer in met een schot op de paal en Ari wist wel raad met de terugsprin gende bal: 0-1. Maar in de resterende 85 minuten kwam alles meer dan goed voor de thuisploeg. Jan Vertonghen, gestart als centrale ver dediger, bracht Ajax met een verwoestende uithaal weer naast AZ. Kenneth Perez gaf Ajax vlak voor rust de leiding door een penalty te benutten. Het tafereel wat aan de 2-1 voorafging, drukte een beslissend stempel op de onderhoudende voorstelling die Ajax - AZ was. Demy de Zeeuw moest een handsbal op de doellijn, de middenvel der sloeg een kopbal van Huntelaar uit het doel, duur bekopen. Scheidsrechter Luinge hield de international rood voor en gunde Ajax een strafschop. De uitblinkende Perez wist daar wel raad mee: 2-1 De Noord-Hollandse derby was daarmee eigenlijk al gespeeld, De tien Alkmaarders bleken onmachtig tegen elf soepel acte rende Ajacieden. Na een uur spelen schoot Huntelaar na een voorzet van Perez de bal achter Boy Waterman, Rechtsbuiten Kennedy (4-1), invaller Leonardo (5-1) en opnieuw Huntelaar drukten het overwicht uit in treffers. 'Deze boost heeft mijn elftal nodig,' oor deelde Adrie Koster tijdens de perscon ferentie. 'We gingen de wedstrijd ook met vertrouwen in. Leonardo, Perez en Davids geven de ploeg positieve impul sen. Davids en Perez zijn enorm belang rijk voor het team. Ik heb vandaag passes gezien die ik eerder niet zag. Anderen trekken zich daar ook aan op. Kennedy zie je bijvoorbeeld opbloeien. De rode kaart van De Zeeuw was natuurlijk cruciaal. Na de 3-1 kwamen we pas echt goed in de wedstrijd. Ik heb schitterende doelpunten gezien. Uiteindelijk moet het ook meezit ten, Tegen tien man spelen is namelijk niet altijd makkelijk.' Zondag 13 januari 2008 Amsterdam ArenA - 50.639 Scheidsrechter: Roelof Luinge Scoreverloop: 5. Ari 0-123. Jan Vertonghen 1 -1 43. Kenneth Perez 2-1 (pen.), 61Klaas Jan Huntelaar 3-1 67. Kennedy 4-187. Leonardo 5-1 89. Klaas Jan Huntelaar 6-1 Ajax: Maarten Stekelenburg; Siem de Jong (146. Jurgen Colin), John Heitinga, Jan Vertonghen, Urby Emanuelson; Gabri, Kenneth Perez (82. Mitchell Donald), Edgar Davids (69. Leonardo); Kennedy, Klaas Jan Huntelaar (69 Luis Suarez Coach: Adrie Koster Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Hedwiges Maduro, Albert Luque, Dennis Rommedahl AZ: Boy Waterman; Milano Koenders (78. Gretar Steinsson), Ryan Donk, David Mendes da Silva Barry Opdam (75. Poulsen); Ruud Vormer, I Demy de Zeeuw, Mounir El Hamdaoui, Sebastién Pocognoli; Ari 46. Kemy Agustien), Moussa Dembélé Coach: Louis van Gaal Niet ingezet: Sergio Romero, Simon Cziommer, Haris Medunjanin, Graziano Pellé Edgar Davids met de mascotte van de wedstrijd, Tim Brinkman van Ajax E2. Jan Vertonghen werd uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd, deze keer gesponsord door BDO.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 25