Succes tegen Utrecht na drama tegen Austria Zwarte bladzijde wordt omgeslagen HLSTORIF ®>AJAXK)CX OFF 21 De hoofden waren nog lang niet leeg na het staafincident tegen Austria Wien. Maar vier dagen na het donkerste moment in de wedstrijdgeschiedenis van Ajax moest de ploeg van trainer Leo Beenhakker weer gewoon aan de slag. FC Utrecht had echter clementie met de Amsterdammers en verleende alle medewerking aan een simpele zege. tekst Monique Janse Richard Witschge probeert de bal langs de keeper van FC Utrecht te spelen. Rob Alflen kijkt toe. FOTO: BEELDARCHIEF AJAX Trainer Leo Beenhakker had door de dramati sche gebeurtenis tegen Austria Wien een aantal zeer moeilijke dagen achter de rug met zijn aangeslagen spelers. Pas op zaterdag konden de voetbalzaken wat betreft de eerstvolgende wedstrijd op een rij worden gezet. De voorzitter van FC Utrecht, Theo Aalbers, had zijn supporters opgedragen 'de Ajax-sup- porters niet te provoceren, want de club heeft al ellende genoeg'. De Utrecht-fans hielden zich keurig aan die oproep. Ook de spelers van Utrecht waren op het veld uiterst vrien delijk voor de aangeslagen Ajacieden, die al in de achtste minuut op voorsprong kwamen. Dennis Bergkamp legde de bal van de linker vleugel terug op Pal Fischer, die de Utrechtse defensie flink bezig hield. De meegekomen Mark Verkuyl kon daardoor simpel scoren. De verdediger had een kwartier later de partij al kunnen beslissen, maar hij miste de penalty die Ajax kreeg nadat Hennie Lettinck Fischer onderuit had geschopt. Ajax moest na die actie Fischer missen, want hij had een enkelblessure overgehouden aan de actie van Lettinck. Zijn vervanger was Ronald de Boer, die sinds twee jaar bij het keurkorps van Ajax hoorde, maar het wel met een invalbeurt moest doen. Op een goede manier liet de oudste van de tweeling De Boer zien dat hij in de basis hoorde. Op een psychologisch mooi moment, een minuutje voor rust, scoorde de West-Fries de 2-0. Dertien minuten na de pauze kopte hij bovendien een voorzet van Bryan Roy tegen de touwen. Ajax kreeg alle ruimte van de Utrechters. Het leek werkelijk of ze de Amsterdamse ploeg nog meer leed wilden besparen en er persoon lijk voor wilden zorgen dat de Ajacieden er weer bovenop kwamen. Dat het uiteindelijk bij 3-0 bleef, liet duidelijk zien dat Ajax er dat seizoen nog niet stond zoals gehoopt. Na het duel deelde Ajax de vierde plaats met vier ploegen waaronder Utrecht zelf. Bij Utrecht speelde ook de oud-Ajacied Edo Ophof mee. 'Bij ons waren een paar jongens niet echt aanwezig,' wist de leider van de defensie. 'En tegen Ajax heb je toch echt alleen kans als je met elf man speelt.' Trainer Cees Loffeld kon niet echt zitten met de nederlaag van zijn Utrechtse ploeg. Uit zijn mond noteerden de aanwezige journalisten: 'Ik gun Ajax dit succesje, hopelijk hebben wij een beetje bijgedragen aan het herstel.' Ajax herstelde zich, maar dat ging geleidelijk. Desondanks kon aan het einde van dat seizoen de vlag in top want Ajax werd kampioen. Door de straf van de UEFA was er echter weinig reden tot grote vreugde. Ajax mocht vanwege het staafincident een jaar niet op Europees niveau voetballen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 19