'Winnen van Ajax is een heerlijk toetje' Loïc Loval DF TFGFN.STAMDFR 16 AJAX KJ Cr. Orr Loïc Loval voetbalt alweer vierenhalf jaar in Nederland. Eerst bij De Graafschap, later bij Go Ahead Eagles en sinds de winterstop van vorig seizoen maakt hij deel uit van de FC Utrecht-selectie. Onder Willem van Hanegem is de 26-jarige Fransman opgebloeid tot een volwassen buitenspeler. tekst Jeroen de Laat Loïc Loval speelt sinds een jaar bij FC Utrecht. FOTO: PROSHOTS/RONALD HOOGENDOORN Hoe belangrijk is Willem van Hanegem in jouw ontwik keling? 'Onze coach kan een ploeg beter maken, maar óók een individu. Hij praat vaak met spelers en staat open voor discussie. 'Dat kan zo zijn, maar als je het eens zo probeert?,' stelt hij vaak voor. Er zijn een hoop dingen die ik nooit over mezelf heb gehoord, maar nu wél te horen krijg. Ik merk dat ik daardoor beter word. Een voorbeeld: Ik stond voorheen vaak met mijn rug naar het spel. De trainer heeft me geleerd meer te kijken wat er in het veld gebeurt. Zo kan ik beter inschatten hoe ik mijn volgende actie maak: opduiken tussen de linies, of juist diep gaan.' Over de wedstrijd van vandaag. Wat vind je van dit Ajax? 'Ik kijk niet echt veel voetbal, hoe gek dat ook mag klinken. Ik weet wel dat Ajax het minder doet dan andere jaren. Ze steken er niet meer bovenuit. Jaren geleden moest je echt top zijn om een kans te maken. Nu ligt het allemaal veel dichter bij elkaar, maar dat is in de hele Eredivisie het geval.' te het voor jou een speciale wedstrijd? 'De duels met Ajax en PSV zijn speciaal, maar niet minder belangrijk dan een wedstrijd te gen VW. Het gaat altijd om punten. Wel is het zo dat een overwinning op een topploeg extra smaak geeft, want als we in de ArenA zouden winnen, is dat een heerlijk toetje voor zowel de spelers als supporters. Puur als in dividu beschouw ik deze wedstrijd als een test om te zien hoe goed ik ben, een echte uitdaging.' Heb jij extra stress voor een grote wed strijd? 'Spanning is iets dat ik niet begrijp. Voetbal is maar een spel en som mige spelers vergeten dat wel eens. Natüürlijk wil ik winnen als ik op het veld sta. Maar je moet niet vergeten dat de kans bestaat dat je verliest. Dat is echter niet het einde van de wereld, je gaat niet dood. Het doet wél pijn. Maar ik probeer zoveel mogelijk te genieten.' Ben jij bijgelovig? 'Ik doe altijd eerst mijn linker scheenbeschermer aan en daarna pas mijn rechter. Voor de wed strijd doe ik altijd een klein ge bedje. Als ik het veld op loop sla ik eerst een kruisje en daarna spring ik twee keer. Dat is iets wat ik altijd doe.' En als je het niet doet? 'Ik weet niet, dat heb ik nog nooit gedaan, haha. En dat ga ik ook niet proberen!' Ben jij ambitieus? 'Ik wil alles uit mijn carrière halen. Waar mijn top ligt weet ik niet. Ik ben daar niet zo mee bezig, al heb ik in mijn achterhoofd natuur lijk wel iets zitten. Ik zou graag ooit eens in Frankrijk en Engeland spelen. Ik kom zelf uit Parijs, dus Paris Saint-Germain zou heel mooi zijn. Maar ik maak mezelf niet gek met een strakke carrièreplanning. Ik zie vanzelf wat komen gaat.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 15