Alle spelers in de Eredivisie Scoren voor Gezondheid 1 m Miinizj nar ,ii s gaaatkim zl mmmmmmm HMBM IS IHgic'i •"•'.«Si gesigneerd Ajax-shirt! «m::i Ui Ie» 1 l§ ■r Win een rioqr Kfinnfith Pcre? HF AFTRAP WÊÊÊimm QQ PI I77FI Vandaag 7 jaar geleden AJAX KJ OK OF F 9 Gezondheid. De clubs in de hoogste afdeling van het betaald voetbal willen graag extra de aandacht vestigen op dit maatschappelijke project waaraan zij allemaal deelnemen. Eredivisievoetballers stimu leren schoolkinderen in de leeftijd tot 12 jaar in het aannemen van een gezonde leefstijl. Op deze manier willen de clubs samen met het Ministerie van VWS en de Sponsor Bingo Loterij iets doen tegen het groeiend probleem van obesitas onder schoolgaande jeugd. Ongeveer 18% van de kinderen in Nederland kampt met overgewicht, zo blijkt uit onderzoek. Hoe meer er wordt gescoord, hoe beter dit is voor Scoren voor Gezondheid. In de speciale Scoren voor Gezondheid-krant die vanaf maandag 14 januari huis-aan-huis wordt verspreid in alle 15 speelsteden van de Eredivisie, staan de maatschappelijke activiteiten van de Eredivi sieclubs centraal. De initiatiefnemers, de Eredivisie CV, de Sponsor Bingo Loterij en het Ministerie van VWS zijn trots op het project dat voor het tweede seizoen in Nederland wordt georganiseerd. Staatssecretaris Bussemaker van Sport opende samen met Tim de Cler dit seizoen het project dat ervoor zorgt dat schoolkinderen actiever worden. Eredivisievoetballers bezoeken basisscholen door heel het land om kinderen bewust te maken van een gezonde leefstijl. Ook werken de deel nemende scholie ren een clinic af bij hun favoriete Eredivisieclub. Tijdens het week end wordt de aan dacht gevestigd op Scoren voor Gezondheid door middel van spe ciale shirts die de spelers dragen bij opkomst op het veld. In een aantal i V, ifcdil i 8*1 Klaas Jan Huntelaar zorgde dit seizoen dat er al zestien keer 100 euro gedoneerd kon worden. stadions verzorgen schoolkinderen de aftrap en er wordt nog eens extra de aandacht gevestigd op Het Goede Doelpunt. Sponsor Bingo Loterij doneert namelijk 100 euro per gescoord doelpunt aan het project Scoren voor Gezondheid. Het is maar goed dat er dit seizoen al 497 keer is gescoord! Los deze puzzel op en maak kans op een prachtig gesigneerd Ajax- shirt! Als je de puzzel hebt opgelost, vormen de letters uit de gele vakjes een woord. Dit woord vul je in op het formulier dat te vinden is op www.ajax.nl/prijsvraag. Heeft u geen internet, dan kunt u uw oplossing ook sturen naar: Ajax Kick Off, o.v.v. puzzel AZ, Postbus 12522, 1100 AM Amsterdam-Zuidoost HORIZONTAAL 2 Streekduel - 4 Begon als jeugdspeler bij AZ en kwam via onder meer Roda JC en Iraklis bij TOP Oss waar hij nu teammanager is - 6 Amsterdammer die door AZ aan NEC is verhuurd - 7 Vorig seizoen topschutter bij AZ - 9 Voorvoegsel bij Mechelen -10 Speelde vorig jaar de meeste competitieduels bij AZ -12 Speelde lange tijd voor Feyenoord, maar vóór 1986 en na 1996 voor AZ -14 Franse club waar oud-AZ'er Arnold Oosterveer voor speelde -16 Onmisbaar bij een voetbalwedstrijd -18 Bij deze Belgische club speelde Van Gaal tussen 1973 en 1977 - 20 AZ, Ajax, PSV, en nu weer Ajax - 22 Voorvoegsel bij 'katholieke' voetbalclubs - 23 Staat achter Duitse voetbalclubs én voor Roda-icoon Senden - 24 Bankdirecteur, museumeigenaar en voorzitter - 26 Periode tussen eerste en tweede helft - 28 Voetbalclub uit de Noordoostpolder - 29 Speelde in 2006 nog bij Ajax, in 2007 even bij AZ - 31 Bij deze club was Mendes da Silva actief tussen twee Sparta-periodes in - 33 Oud-Ajacied die over een maand bij AZ weer aan de slag hoopt te kunnen VERTICAAL 1 Kwam van Cesena naar AZ - 2 (Voormalige) Dordtse club uit 1979 - 3 In deze Duitse stad werd AZ vorig jaar uitgeschakeld in de UEFA Cup - 4 Jeugdige AZ-middenvelder - 5 In Amsterdam geboren AZ-verdediger - 7 En nog een in Amsterdam geboren AZ-verdediger - 8 Voormalige Schiedamse profclub -11 Vorig seizoen nog goed voor de meeste assists bij AZ -12 Chermaine is Canadees record international bij de vrouwen, broer Lyndon speelde 66 interlands bij de mannen -13 Voorvoegsel van club uit Arad -15 Oud-Ajacied onder de lat bij AZ -16 Hoofdtrainer van AZ toen Van Gaal er in 1986 als assistent aan de slag ging -17 Opgericht 10 mei 1967 -19 Club van voormalige AZ-doelman Theo Zwarthoed - 21 Voornaam van Ribbeek, door velen gezien als de minst succesvoile Duitse bondscoach uit de historie - 23 Soms nodig om kansen te creëren - 25 Langdurig geblesseerde Ajax-verdediger - 27 Belasting - 29 Was achttien miljoen goed genoeg voor Alves? - 30 Huidige topscorer bij AZ - 32 Hier werkt de voormalige Ajax-perschef Erik van Leeuwen tegenwoordig ui Onder het toeziend oog van Emir Hamad bin Khalifa al Thani, die samen met zijn zoon en kroonprins, vanaf een groot geschilderd bord op het stadion neerkijken, werkt Ajax zijn eerste training af in Qatar. 13 januari 2001 Ajax speelde vorige week twee oefenwedstrijden in Dubai. Aangezien de winterstop dit seizoen tot een voetballoos weekeinde beperkt bleef, was het trainingskamp meer een soort lang weekeinde weg. Zeven jaar geleden was dat iets anders. Ajax trok toen dezelfde kant op als deze keer. Toen deed de ploeg van trainer Co Adriaanse het bijna buurland van Dubai, Qatar, aan. De eerste trainingsdag was op 13 januari 2001 en het verblijf duurde zeven dagen. Het opvallendste aan de selectie van toen was dat Joey Didulica op het laatste moment nog mee mocht, omdat Bogdan Lobont een blessure had opgelopen. De route was in grote lijnen Amsterdam- Daman-Doba. In Qatar trainde Ajax een volle week en het trainingskamp werd afgesloten met een oefenduel tegen de nationale ploeg van Qatar. Het duel eindigde in 0-0. Ajax-trainer Co Adriaanse was over dat duel te leurgesteld: 'Als "oefenpartijtje" was dit van onze kant heel slecht. Maar we hebben de afgelopen dagen zeer goed en hard gewerkt en het resultaat van vanavond kan dat niet bederven,' sprak de toenmalige trainer kort na de wedstrijd.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 8