Sfeervak wordt verplaatst Heen en Weer HF AFTRAP «AJAX KICK Drr tekst Klaas Vos Als Volendam weer eens promoveerde naar de Eredivisie werd het elftal in triomf binnengehaald met een boot. Dat wil zeggen, een boot die op een kar gezet werd en zo door het dorp ging. Omdat de zwartbroeken nogal eens van divisie wisselden in een promotie en degradatie, werd die boot wel de 'Heen en Weer' genoemd. Althans, zo wil het verhaal. Van Heintje Davids is bekend dat ze vaak afscheid nam en even zo vaak weer op het toneel terugkeerde. Afscheid en terugkeer genereerden veel aan dacht en veel geld, vandaar waarschijnlijk.) Zij was ook een 'Heen en Weer'. Veel spelers kun je ook zo typeren. Spelers die heengingen en weerkeerden. Ronald de Boer die naar Twente ging en weer terugkwam, beter dan ooit. Aron Winteren Frank Verlaat gingen heen, keerden weer, maar minder succesvol. De mooiste 'Heen en Weer'-en zijn natuurlijk Johan Cruijff en Frank Rijkaard. Met de komst van de laatste viel alles op z'n plaats en beleefden we een suc cesperiode die nog steeds elk roodwit hart van opwinding doet kloppen. Met de terugkeer van Kenneth Perez hebben we volgens mij een record 'Heen en Weer' te pakken. Na een half seizoen alweer in de Ajax-haven! Daar is wat over geschamperd. Vooral de beleidsmakers kregen ervan langs. Ook die van ons. Getuigt zo 'n soap van beleid, van visie, standvastigheid? Ik moet eerlijk bekennen dat het mij worst is. Ik ben gewoonweg blij dat deze grillige, eigenzinnige, maar briljante voetballer weer in het shirt speelt waar hij het best in past en zich het best in thuis voelt. Dat Eindhovense roodwit vloekte en deed mij pijn aan de ogen. Toen hij weg dreigde te gaan, dacht ik nog: Kenneth, heb nog geduld, Ten Cate is wellicht eerder weg dan je denkt. Ja, soms komt een voorspelling uit. In Dubai speelde het elftal al beter, las ik. Mede door Davids en Perez, zo begreep ik. Wie het beste in deze periode inkoopt, wordt kampioen, zeggen de zelfbenoemde kenners. Hebben we met Kenneths terugkeer daar alvast een voorschot op genomen? We hopen het van harte. Vandaag tegen AI zijn alle ogen zeker gericht op onze kersverse 'Heen en Weer'. Én weer in het lekkere roodwit én tegen een voormalige club én met een stimulerend publiek: als dat geen extra motivaties zijn om er iets moois van te maken?! Meer dan veertigduizend van gespannen verwachting bonkende harten. Hoe hoog zal zijn hartslag zijn? Allez, Kenneth: zing, dans, speel, laatje voeten spreken, schilderen, doeltreffend uithalen en wij zullen bewonderen, lachen, juichen! In de afgelopen seizoenen is door verschillende partijen kritisch gekeken naar de sociale setting in de Amsterdam ArenA. Gemeente Amsterdam, Amsterdam ArenA, politie en Ajax hebben een breed scala aan veiligheidszaken geanalyseerd en zijn na uitvoerige bestu dering tot besluit gekomen de stadionindeling gedeeltelijk te herzien en anders in te delen. Dit heeft als gevolg dat VAK410 (vak 410 gedeelte vak 409) aan een verandering onderhevig zal zijn en wordt verplaatst. Met ingang van het seizoen 2008-2009 worden de vakken 424/425 en 409/410 'omgedraaid'. Sfeer In het verleden is een keuze gemaakt om een speciaal sfeervak in te richten voor jongeren. De keuze viel destijds op vak 410. De keuze om destijds dit vak aan te wijzen werd mede ingegeven door het feit dat op deze manier van beide kanten door een fanatieke groep supporters voor vocale ondersteuning zou worden gezorgd. De ervaringen van de afgelopen seizoenen (o.a locatie uitvak én sfeer) zijn aanleiding geweest om dit besluit te herzien. VAK410 wordt nu omgeruild met de vakken 424 en een gedeelte van 425. Supporters uit vak 424 en 425 Supporters die momenteel in vak 424 zitten komen volgend seizoen in vak 409 terecht. Supporters die in vak 425 zitten zullen verplaatst worden naar vak 410. Met deze verplaatsing zal er qua zichtlijnen weinig tot niets veranderen. Ajax begrijpt dat het voor trouwe seizoen kaarthouders vervelend is deze verhuizing te moeten meemaken. Als supporter ben je immers gehecht aan een bepaalde plek en omgeving. Ajax stelt echter alles in het werk om de samenstelling van het vak, zoals dat nu het geval is, onveranderd te laten. Supporters die momenteel op rij 1 zitten kunnen er gemakshalve vanuit gaan dat ze ook in de nieuwe situatie op rij 1 geplaatst zullen worden. Zit je op rij 2 dan kun je er genoeglijk vanuit gaan dat je ook in de nieuwe situatie op rij 2 zal zitten. Dit gaat eigenlijk voor alle rijen op, met inachtneming met een eventuele (kleine) afwijking. Ajax zal er dus alles aan doen om je weer 'gewoon' bij al je bekenden en vrienden te laten zitten. i 8

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 7