Uhlenbeek versterkt Ajax Zaterdag De Ajax-Marsch Programma speelronde 19 DFAFTRAP 'n Juichtoon dav're langs de velden Voor ons dierbaar Rood en Wit De ploeg der dappere Meerse helden Onze vreugd en ons trots bezit Alom gevreesd in heel den lande Glorie onzer Amstelstad leder draagt ze op de handen Wie gaat niet op Ajax prat Ajax hup, Rood- Witte schare Dappere strijders, fier en koen Geen dub die ons kon evenaren Rood en Wit wordt kampioen Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Een roep die geldt, dat is je ware Rood en Wit wordt kampioen Hij kan zelfs lachen als de spot wordt gedreven met die scheen beschermers-affaire. Ik speel elk jaar Sinterklaas bij Ajax. Dit jaar kwam ik binnen met scheenbe schermers over mijn Sinterklaas jurk. Vond-ie prachtig. 5 John Jaakke over Edgar Davids in Sportweek, 08-01-2008 Hij gaat zitten aan de rand van het trainingsveld en stroopt zijn kousen naar beneden. Edgar Da vids heeft last van blaren. Maar zo kan tenminste elke fotograaf vereeuwigen dat hij tegenwoor dig zelfs op de training scheen beschermers draagt. Bart Vliestra in Sportweek, 08-01-2008 Vrijdag 11 januari NEC - FC Twente Zaterdag 12 januari Roda JC - Willem II FC Groningen - Excelsior Feyenoord - PSV NAC Breda - VW-Venlo Zondag 13 januari Ajax - AZ Heracles Almelo - Sparta Rotterdam De Graafschap - Vitesse FC Utrecht - sc Heerenveen Ajax volop in de titelrace Beste Ajacieden, AJAX KJ CK Drr Transfernieuws vanuit de zaterdagtak van Ajax. Guus Uhlenbeek trainde al drie maanden mee met de zaterdagamateurs van Ajax, die uitkomen in de hoofdklasse. In de tweede seizoenshelft kan trainer Constantijn Schouten ook in wedstrijdverband een be roep doen op de diensten van de 37-jarige verdediger en oud-prof. Uhlenbeek, die op zijn vijftiende begon in de jeugdopleiding, speelde in het seizoen 1990- 1991 twee officiële duels in het eerste elftal van Ajax. Toen hij een seizoen later niet meer aan spelen toekwam, verruilde hij Ajax voor de toenmalige eredivisionist Cambuur Leeuwarden. Na een seizoen bij TOP Oss belandde de oud-Ajacied bij Ipswich Town. Vervolgens hulde Uhlenbeek zich onder meer ook in de tenues van Fulham, Walsall, Bradford City, Chesterfield, Wycombe Wanderers en Halifax Town. 'Een speler als Guus wenst iedere trainer zich wel,' zei Ajax zaterdag-trainer Schouten. 'Uhlenbeek is 37 jaar, maar hij heeft een prima loopvermogen en verkeert in een prima conditie. Dat hij drie maanden bij zijn oude club meetraint, zegt al wat over zijn beleving. Vooral voor de jonge jongens is het mooi om met zo'n ervaren speler te voetballen. Dat werkt extra motiverend.' Guus Uhlenbeek verdedigt namens Chesterfield. FOTO: PROSHOTS/ACTION IMAGES eredivisie Allereerst wil ik hierbij alle supporters een bijzonder gezond, gelukkig en succesvol 2008 toewensen. Succesvol met betrekking tot Ajax slaat natuurlijk op sportieve successen. Wij zijn nu halverwege de competitie en we strijden volop mee om het kampioenschap van Nederland. December verliep teleurstellend voor ons met tien verliespunten, waarbij met name de laatste drie wedstrijden tegen Excelsior, FC Twente en VW- Venlo onnodige verliespunten opleverden. Gelukkig liet ook de concurrentie punten liggen en is er nog niets aan de hand met de nog 17 resterende wedstrijden voor de boeg. Wij gaan een zwaar programma tegemoet en wij hopen zeer snel een volledig fitte selectie beschikbaar te hebben. In Dubai hebben we een goed trainingskamp gehad, hetgeen misschien niet direct af te lezen is uit het uiteindelijke eindresultaat van het toer nooi, waar wij als vierde eindigden. Echter, de manier waarop Ajax gespeeld heeft zowel tegen Internazionale als tegen VfB Stuttgart geeft ons veel vertrouwen. Het was goed om Edgar Davids, Leonardo en Kenneth Perez weer terug te zien. Hun aanwezig heid kwam de balans in het team ten goede en wij deden absoluut niet onder voor deze sterke Europese clubs. Het belooft een spannend jaar te worden met vele uitdagingen voor ons. Sportief natuurlijk met het strijden om de twee ons resterende prijzen: het landskampioenschap en de KNVB Beker. Daarnaast de verdere ontwikkeling van onze jeugdopleiding, de professionalisering van onze totale organisa tie en de commerciële vernieuwingen, zoals de nieuwe hoofdsponsor Aegon per 1 juli, een nieuwe overeenkomst over tv-rechten, intensivering van onze samenwerking met de Amsterdam ArenA en onze internationale activiteiten met Ajax Cape Town en de plannen in China. Maar de belangrijkste kern waar alles om draait zijn de sportieve successen. Laten we vandaag de eerste, zo belangrijke stap zetten dit nieuwe kalenderjaar met een zege op AZ. Wij rekenen op uw positieve, luidruchtige steun deze middag. Maarten Fontein Algemeen directeur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 6