Ajax niet attent genoeg Van Excelsior verliezen mag niet TFRUGRI IK EREDIVISIE Excelsior - Ajax 2-1 (1-0) Adrie Koster AJAX KICK OFF 27 Hedwiges Maduro glijdt de bal in het Excelsior-doel. Excelsior schreef geschiedenis in de thuis wedstrijd tegen Ajax. Nooit eerder won nen de Rotterdammers van de gasten uit Amsterdam. Zondag 23 december lukte dat voor de eerste keer wel: 2-1 Ajax leed daarmee zeer kostbaar pun tenverlies op sportpark Woudenstein, het knusse thuis van de ploeg uit Rotterdam- Kralingen. Koploper Ajax verloor drie pun ten tegen de nummer laatst, Excelsior. Het kolossale verschil in punten op de ranglijst (22) deed niet terzake in de 'ijswedstrijd' tussen Ajax en Excelsior. De ploeg van Ton Lokhoff deed met de drie veroverde punten uitstekende zaken in de strijd te gen degradatie. Ajax deed daarentegen slechte zaken in de jacht om de titel. De Amsterdammers duikelden van de eerste naar de derde plaats in de Eredivisie. 'Zeer teleurstellend,' verwoordde trainer Adrie Koster na afloop zijn gevoelens. De Ajax-coach beleefde een teleurstel lende terugkeer bij de club waar hij eerder zes jaar werkzaam was als trainer. Onder Kosters trainerschap promoveerde Excelsior in 2002 naar de Eredivisie, Op het door de vorst moeilijk bespeelbare veld nam Hedwiges Maduro de enige Ajax-goal voor zijn rekening. De midden velder bracht de achterstand na een dik uur spelen terug tot 2-1Maduro sloeg uit de rebound toe, nadat Excelsior-goalie Ronald Graafland een vrije trap van John Heitinga niet onder controle gekregen had. Op de aansluitingstreffer kwam uit eindelijk geen vervolg. 'Los van winst of verlies, moetje eigenlijk niet spelen op een veld als dit,' stelde Koster de povere kwaliteit van de mat aan de kaak. 'Maar als je aan deze wedstrijd begint, weet je dat het niet gemak kelijk wordt. De tegenstander spreekt misschien niet tot de verbeelding en ook de entourage is anders, Los daarvan hebben we het vandaag zelf gewoon niet goed gedaan.' Uitgerekend een oud-Ajacied stond aan de basis van de 2-0-achterstand. Mitchell Piqué bezorgde zijn ploeg een halve mi nuut na de aftrap de voorsprong. De verdediger kreeg alle tijd en ruimte om op te stomen over links, Oog in oog met Maarten Stekelenburg werkte Piqué de bal feilloos in de verre hoek. Kort na de rust bracht de Rotterdammer zijn oude club in een nog lastiger parket. Ditmaal zag Piqué zijn inzet wel gekeerd door Stekelenburg. Geert den Ouden sloeg echter toe in de rebound. Nauwelijks een minuut eerder haalden de Ajacieden nog opgelucht adem, toen Jan Vertonghen de inzet van Den Ouden op de doellijn kon keren. Desondanks zagen de Ajacieden zich vroeg in de tweede helft toch al bijna voor een mis sion impossible gesteld. Toch creëerde Ajax zich de hele wedstrijd door volop kansen. Het balbezit en de vele, vele corners leverden uiteindelijk slechts één treffer op. De oogst was voor Ajax in alle opzichten schraal en teleurstellend op Woudenstein. Eén keer hadden de gasten ook reden tot klagen. Zo werd Ajax in de laatste minuten een glaszuivere penalty onthouden na een overtreding op Luis Suarez. In plaats van een penalty toe te kennen, hield arbiter Bas Nijhuis de verbouwereerde Uruguyaan geel voor. De beslissing wekte onbegrip bij de door gaans rustige Koster. 'Dit was een hon- derdprocentpenalty,' vond de Ajax-trainer. 'Uiteindelijk zat alles tegen in deze wed strijd. Van Excelsior verliezen mag niet. Vooral niet als je mee wil doen om de prijzen. Ajax is het ook aan zijn stand verplicht om hier te winnen. Het verlies is wel realiteit. Toch kregen we legio kan sen. Uiteindelijk hadden we ook beter met de omstandigheden om moeten gaan. Bij beide goals zag het er bij ons niet goed uit. We waren niet attent genoeg.' Ajax moest het in Rotterdam doen zonder de zieke George Ogararu. Zijn plaats in het basiselftal werd ingenomen door Jurgen Colin. Vito Wormgoor nam in de Rotterdamse dug-out plaats als wissel speler, Van een Ajax-debuut kwam het uiteindelijk niet voor de robuuste verdedi ger van Jong Ajax. Zondag 23 december 2007 Woudenstein, Rotterdam - 3.500 Scheidsrechter: Bas Nijhuis Scoreverloop: 1Mitchell Piqué 1 -0, 49. Geert den Ouden 2-0,63. Hedwiges Maduro 2-1 Excelsior: Ronald Graafland; Sigourney Bandjar, Jos van Nieuwstadt Leen van Steensel, Sieme Zijm; Jeffrey Altheer, Robert Braber, Kees Luyckx, Mitchell Piqué; Geert den Ouden (72. Tjeerd Korf), Johan Voskamp Coach: Ton Lokhoff Niet ingezet: Jörg van Nieuwenhuijzen, Adnan Alisic, Daan Bovenberg, Ryan Koolwijk, Michel van Guldener Ajax: Maarten Stekelenburg; Jurgen Colin (46. Jan-Arie van der Heijden), John Heitinga, Jan Vertonghen; Gabri, Hedwiges Maduro (84. Siem de Jong), Kennedy (61Albert Luque), Urby Emanuelson; Dennis Rommedahl, Klaas Jan Huntelaar Luis Suarez Coach: Adrie Koster Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Ismael Urzaiz, Robbert Schilder, Vito Wormgoor Luis Suarez haalt de bal uit de sneeuw langs het veld. Maarten Stekelenburg en John Heitinga verlaten ontgoocheld het veld.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 25