DAGROFK nilRAI Typisch Duits, maan dag 6 januari Terug naar huis, dinsdag 8 januari Sightseeing, zondag 6 januari AJAX KICK Off 23 Naast Edgar Davids en Kenneth Perez maakte ook Leonardo zijn rentree tegen Inter. man naar wie het toernooi is vernoemd en de hoogste baas van Dubai. Zijn afbeelding toornt hoog boven de tribune uit. Later deze week zal een kleine Ajax-delegatie, onder wie voorzitter John Jaakke, de sjeik nog in levende lijve ontmoeten. De wedstrijd tegen Inter wordt gespeeld in het Al Wasl Stadion. De zesduizend plaatsbewijzen van het knusse stadion zijn zo goed als uitver kocht. Rond het stadion zitten Arabieren in kleine perkjes aan de thee. In het stadion ziet het publiek een aantrekkelijke wedstrijd. Bij Ajax beleven Edgar Davids, Kenneth Perez en Leonardo een geslaagde rentree. Davids speelt 35 minuten en draagt de aanvoerdersband, Perez maakt een prachtige treffer, Leonardo lijkt sneller dan ooit. Ajax is sterk, de wedstrijd eindigt in 2-2. Een strafschoppenserie beslist het duel in het voordeel van de Italianen. Na afloop wordt in de catacomben bijgepraat met oude bekenden: Maxwell, Zlatan Ibrahimovic en Cristian Chivu. Koster heeft een mooie avond. 'Bij vlagen was het voetbal van hoog niveau. Inter is toch één van de grootste clubs ter wereld, en wij hebben heel goed partij ge boden.' De internationale persconferentie van Koster heeft een hoog rariteitsgehalte. De trai ner wordt ondervraagd door journalisten ge kleed in Inter-shirts. 'Wanneer keert Jaap Stam terug van zijn blessure?,' vraagt een Italiaan. Koster glimlacht. Het is tijd om te gaan slapen. goudmarkt in het oude gedeelte van de stad. Dubai maakt indruk. Hier is groot nooit groot genoeg. De laatste training van Ajax in het Police Stadium. De sfeer is ont spannen: er wordt veel gelachen en gedold en er is na afloop tijd ge noeg voor een groeps foto met de meegereisde trouwe supporters. Drie Ajacieden blijven na de foto achter op het veld, simpelweg omdat hun training nog niet is afgelopen. Het zijn Gabri, Thomas Vermaelen en Gregory van der Wiel. Conditietrainer René Wormhoudt heeft het drietal onder zijn hoede. Dat Gabri wat extra training nodig heeft, is logisch. De Spanjaard zal tegen Stuttgart niet spelen. Hij zit, net als tegen Inter, een schor sing uit. Die dankt hij nog aan een rode kaart tijdens het Amsterdam Tournament. Voor Van der Wiel en Vermaelen ligt het anders. Zij zijn nog altijd herstellende van blessures. Het duel met de Duitsers komt net te vroeg. 'Toch ben ik positief,' zegt Vermaelen, die in september zijn enkelband scheurde. 'We hebben hier de afgelopen dagen goed getraind. Ik zit nu echt in de laatste fase van mijn herstel.' Ook Van der Wiel (knieblessure) is optimistisch. 'Dit is een heel mooie plek om te trainen. Heerlijk weer, ideale omstandigheden. Het is jammer dat ik nog niet kan spelen, maar daar had ik eerlijk gezegd wel een beetje rekening meegehouden.' Om 18.00 uur begint VfB Stuttgart - Ajax, de troostfinale van Dubai Cup. Dit keer is het Al Wasl Stadion iets minder goed gevuld. Al na zes minuten wordt Hedwiges Maduro van het veld gestuurd. Bij de tien Ajacieden die achterblijven zit ten veel spelers die vaak ge noegen moeten nemen met een reserverol. Dennis Gentenaar staat op doel, Ismael Urzaiz in de spits en de centrale verdedi ging wordt gevormd door Jan- Arie van der Heijden en Jurgen Colin. De Amsterdammers houden onder aanvoering van Edgar Davids de eerste 45 minuten stand, maar pas na Suarez en Perez begint Ajax echt te draaien. Suarez en Huntelaar vinden elkaar moei teloos en maken het de defensie van de Bundesliga-kampioen behoorlijk lastig. Het tiental uit Nederland krijgt toch een doelpunt tegen. Alexander Farnerud beslist drie minu ten voor tijd met een afstandsschot de stand de wedstrijd in het voordeel van Stuttgart. Het brons voor de Duitsers, de vierde plaats voor Ajax. 'Het is jammer dat zij vlak voor tijd toch nog scoren,' zegt Koster. 'Typisch Duits: op het laatste moment toch nog toe slaan. Wij hadden meer verdiend. Vooral op basis van de tweede helft. Toen voetbalden we goed en hadden we het initiatief.' Na Stuttgart - Ajax zit het werk er heel even tjes op voor de Amsterdammers. Koster is tevreden, al baart de defensie hem nog wel al tijd zorgen. De terugkeer van Perez, Leonardo en Davids, het herstel van Vermaelen en Van der Wiel en het vertoonde spel, dat bij vlagen prima was, wegen zwaarder dan twee verlo ren oefenduels. Het zou zo maar kunnen dat Ajax hier de basis heeft gelegd voor een mooie tweede seizoenshelft. En met het improviseren viel het ook best mee. De reis van Ajax eindigt bijna exact zoals-ie een paar dagen geleden begon. Een vertraging van ongeveer een uur op Dubai International Airport omdat het vluchtplan zoek is. Als het vliegtuig eenmaal in de lucht hangt wordt er bijgeslapen, gekletst, dvd gekeken en gelezen. Nog een uur of zes uur en dan komt de ArenA weer in zicht. Daar moet het over een paar dagen weer gebeuren. het inbrengen van Huntelaar, Edgar Davids hield zijn ploeg lang op de been tegen VfB Stuttgart. Woensdag kunnen de spelers van Ajax ein delijk iets zien van Dubai. Na een rustige ochtendtraining en een persmoment, zijn de voetballers 's middags vrij om te gaan en te staan waar ze willen. De trainingspakken worden verruild voor spijkerbroeken, plannen worden gesmeed, taxi's aangehouden. De ene Ajacied gaat alleen even met zijn vrouw win kelen in één van de reusachtige shoppingmalls, anderen brengen een bezoek aan het enige ze- vensterrenhotel ter wereld of slenteren over de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 21