Ajax legt basis in Dubai DAGBOFK Dl IRAI fSS^^ÊSStÊSSBsBSBmSm Vertrek, vrijdag 4 januari Inter - Ajax, zaterdag 5 januari 22 AJAX YA CK Ürr Ajax bereidde tijdens de miniwinterstop in Dubai voor op de tweede helft van het seizoen. Ondanks twee oefennederlagen keerde trainer Adrie Koster na het trainingskamp met een goed gevoel terug naar Nederland. Een verslag van vijf dagen Ajax in het Midden-Oosten. tekst//Tinto Bruijns rendement en kan ook andere spe lers beter laten voetballen. Ik denk dat met Kenneth in het team de ba lans in het elftal beter wordt.' De eerste dag van de Dubai-trip is de dag van Perez. Tot Koster tijdens de persconferentie ook nog prijs geeft dat Edgar Davids zaterdag in de wedstrijd tegen Internazionale zijn rentree maakt in het elftal. Zo wordt het op de valreep ook nog een beetje de dag van de Pittbull. Met de afbeelding van Sjeik Mohammed bin Rashid op de achtergrond werken de Ajacieden een training af. De dag van het vertrek richting Dubai is ook de dag van de terugkeer van Kenneth Perez. Net als alle andere Ajacieden meldt hij zich 's ochtends om 07.00 uur bij de ArenA. Even later ratelen de Nederlandse tv-camera's in de vertrekhal bij Schiphol. Iedereen wil iets weten over zijn onverwachte terugkeer naar Amsterdam. Maar het vliegtuig wacht, tijd ontbreekt, het gezelschap moet de lucht in. De vlucht naar Dubai verloopt rustig. De spelers, die tijdens deze reis ook hun vrouwen mee mo gen nemen, kijken op de kleine tv-schermpjes, leggen een kaartje of kletsen wat met elkaar. Na ruim zes uur landt het toestel veilig op Dubai International Airport. De Ajax-delega- tie wordt uiterst gastvrij ontvangen, maar het duurt lang voordat alle papieren gecontroleerd zijn. In de wachtlounges en in Tax Free Shops doden de Ajacieden hun tijd. Het is inmiddels behoorlijk duidelijk dat het gezelschap Europa verlaten heeft: mannen met doeken om hun hoofd, gekleed in lange gewaden, vrouwen in traditionele zwarte kledij, maar ook veel moderniteit. Alles glimt en blinkt in Dubai. Ajax speelt zijn eerste wed strijd van het Mohammed bin Rashid International Football Championship, kortweg Dubai Cup genaamd. Internazionale is de tegenstander. Maar de dag be gint met een training. Vlak voor de selectie de bus instapt richting het sportcomplex van de politie staat Mitchell Donald ineens oog in oog met zijn vader Glenn. Een korte omhel zing en twee vrolijke gezichten. 'Typisch mijn vader,' zegt Donald over de komst van zijn pa. 'Een man vol verrassingen. Ik wist wel dat hij probeerde te komen, maar dacht dat het niet meer zou lukken. Ik had de moed een beetje opgegeven en dan duikt hij toch ineens op.' Glenn Donald neemt een kijkje bij de oefenses sie in het Police Stadium. VfB Stuttgart staat op het punt van vertrekken als Ajax het veld betreedt. Er is nog iemand die de Ajacieden observeert: Sjeik Mohammed bin Rashid, de Anderhalf uur later komt Ajax aan bij het Jumeirah Emirates Towers Hotel. De glazen kolos telt 51 verdiepingen en heeft terecht vijf sterren achter zijn naam staan. De avond is een flink eind op weg. Door de vertraging in het reisschema ver valt de geplande avondtraining. Adrie Koster spreekt het vermoeden uit dat er de ko mende dagen misschien nog wel meer ge ïmproviseerd moet worden. 'Morgen delen we het trainingsveld met Stuttgart,' zegt hij. Na het diner wordt Kenneth Perez officieel gepresenteerd aan de aan wezige Nederlandse pers. De Deen laat zich trots op de foto zetten met Koster en Martin van Geel. Op de achtergrond een impo sante skyline, in zijn hand het shirt met rugnummer 29. 'Ik zie Kenneth als een echte nummer tien,' vertelt Koster. 'Hij is iemand die gevaar kan stichten achter Adrie Koster en Martin van Geel presenteren nieuwe' speler Kenneth Perez bij aankomst de spitsen, heeft een hoog in Dubai.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 20