c* Said Bout Door de ogen van: Voor iedere thuiswedstrijd krijgt een speler van het eerste elftal de kans zich te presenteren aan het publiek of zijn mening te geven over een actueel onder werp. Deze keer is het woord aan Saïd Boutahar. 'In de voorbereiding op dit seizoen hebben we aardig wat vastig heid opgebouwd. Natuurlijk is het dan zuur dat Mounir El Hamdaoui en Anouar Hadouir naar een andere club verhuizen. Maar als profvoetballer hou je daar rekening mee. Dat kan gebeuren. Ik wil een compliment geven aan de nieuwe jongens. Die hebben het heel goed opgepakt. Kijk eens naar Darl Douglas. Hij heeft veel pech gehad. Maar de keren dat hij speelde, liet hij zien hoe snel hij zich heeft aangepast, ook Demouge toont aan een prima aanspeelpunt te zijn. Achterin staat het elftal goed. Dat is een verschil met het begin van het vorige sei zoen en bovendien een voordeel voor mij als middenvelder. Als de balans in het elftal goed is, geeft dat vertrouwen. Bijvoorbeeld: op het juiste moment blijft één verdediger staan, ter wijl de ander naar voren gaat. Omschakelen is voor mij dan gemakkelijker, de veldbezet- ting is beter. ja, ik voel me goed in de vrije rol die ik heb gekregen. Ik ben een creatieve speler. Wat die vrije rol inhoudt? Op het hele veld aanwezig zijn, andere spelers direct ondersteunen, zoe ken naar mogelijkheden, openingen maken, assists geven en doelpuntjes meepakken. Die rol ligt me. Zo speel ik het best in dienst van het elftal en daar draait het om. Natuurlijk zijn er dingen te verbeteren. Mijn rechter been moet krachtiger. Op de trainingen werk ik hard aan mijn schot. Tegen Excelsior bleek hoe belangrijk dat is. Natuurlijk is de trainerswissel jam mer. Maar als profvoetballer weet je dat dit soort dingen gebeuren. Blijven de resultaten uit, dan moetje niet vreemd opkijken als de trainer het veld moet ruimen. De samenwerking met Andries Jonker verloopt overigens perfect. Ik profiteer van zijn individu ele trainingen. Net als elke voetbal ler heeft ook elke trainer zijn eigen aanpak. Jonker besteedt veel aandacht aan het positiespel, spelhervattingen en tactiek. Hij hamert er op dat wij moeten durven voetballen. Voor een ploeg als Willem II lijkt me dat niet verkeerd. Wij moeten ons niet blindstaren op een positie op de ranglijst, maar proberen ons stapje voor stapje hogerop te werken. Ik kijk uit naar de wedstrijd tegen Ajax. Natuurlijk, Ajax is een goede ploeg, maar wij moeten toch vooral uitgaan van onze eigen kracht. Niet al teveel naar de tegenstander kijken. Lekker vrijuit voetballen, ons eigen spelletje spelen.' Gabriel Martens Kaartverkoop FC Groningen - Willem II Zondag 16 december om 14.30 uur speelt Willem II de uitwedstrijd tegen FC Groningen. Kaarten voor eigen vervoer, a 18,00, zijn te koop bij de receptie. Openingstijden receptie maandag t/m vrijdag 8.30 uur -12.30 uur en 13.00 uur -17.00 uur. De bezoekerskassa is gesloten. De supportersclub organiseert een vrijwillige buscombi. De bussen vertrekken om 9.45 uur vanaf het Willem II stadion. Prijzen: passepar- touthouders 11,00, leden 27,50 en niet- leden 31,50. Kaartverkoop in het kantoor van de supportersclub rondom de wedstrijd Willem II - Ajax.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 9