Niki de Cock: 'Voetbal is mijn passie!' eredivisie vrouwen Programma Vrouwenteam Ze speelt als middenvelder in de nationale Belgische ploeg, maar als centrale verdedig ster organiseert zij nu de defensie van het Willem II vrouwenelftal. 'Daar was nood aan', begint Niki (22). 'Ik ben een polyva lente speelster en kan op meerdere plaatsen spelen. Ik speel graag in dienst van het team, ben fysiek erg sterk en speel het liefst eenvoudig. Ik maak geen actie als het niet nodig is. Hoewel ik van nature een mid denvelder ben, heb ik me zonder problemen aangepast aan mijn nieuwe taak.' 'Voetbal is mijn passie. Ik heb bij Rapide Wezemaal en Anderlecht gespeeld en heb alle nationale selecties doorlopen. Het niveau in België is een stuk lager dan hier. Daar speel je misschien drie of vier topwedstrijden per jaar. In Nederland speel je die nu iedere week. Als je vooruit wilt, dan moet je wel in een andere com petitie gaan spelen. Samen met nog drie andere Belgische vrouwen zijn we begin dit seizoen overgestapt naar de Nederlandse competitie. Die stap is me erg meegevallen. Het bevalt me goed bij Willem II. Ik ben er met open armen ontvangen. Het voelt als één familie en alles is er perfect georganiseerd.' 'Ik heb lichamelijke opvoeding gestudeerd en werk nu 's ochtends als lerares op een school. Gelukkig werkt de school goed mee aan mijn voetbalcarrière en is de combinatie met trai nen en spelen goed te doen. Ik woon tussen Aarschot en Antwerpen. De dagelijkse afstand is geen probleem voor mij. Ik kan mijn werk en mijn passie zodoende goed combineren. Ik wil het hoogste bereiken en daar wil ik graag in investeren. Misschien dat als ik me goed blijf ontwikkelen, ik er ooit nog mijn beroep van kan maken.' 'Met het team hebben we zowel collectief als individueel belangrijke progressie gemaakt. De 5-2 winst op koploper FC Twente hebben we in de kleedkamer goed gevierd. In het begin van de competitie konden we zeker de eerste helft goed partij geven, maar scoorden we niet. Die ban hebben we nu doorbroken en ik geloof dat we nog voor een verrassing gaan zorgen. Onze kracht is een hechte organisatie. We zijn er ons van bewust dat dit een teamsport is en iedere positie belangrijk is. Momenteel is het teamge- voel erg goed.' 'Ik zou alle supporters van Willem II, die naar het mannenteam komen kijken, op willen roepen om ook ons te steunen. Bij iedere wedstrijd zijn er nu al zeker 500 toeschouwers. Dat is al veel meer dan ik in België gewend was. Met de massale steun van jullie bij onze wedstrijden, zullen de prestaties zeker nog verder verbeteren.' 'Is Alex Donkers Donderdag 13 december, 19.30 uur Willem II - FC Utrecht Donderdag 24 januari, 19.30 uur ADO Den Haag - Willem II Donderdag 7 februari, 19.30 uur Willem II - SC Heerenveen Leeftijd: 22 Positie: Verdedigster

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 19