1Keepen bij Manchester United is mijn droom' »o>» Programma Beloflenteam Programma Ai Jeroen van Binsbergen stapte afgelopen seizoen over van Ajax naar Willem II. De Tricolores prijken daarmee op het cv van de talentvolle keeper die de absolute top u/il bereiken. Zijn eindbestemming? Manchester United. Je bent afgelopen seizoen van Ajax naar Willem II gegaan. Waarom de keuze voor Willem II? 'Bij Ajax kreeg ik een contract aangeboden en zou ik zesde keeper worden in de rangorde. Dan weet je dat je weinig aan spelen toe zult komen. Ik heb toen zelf de keuze gemaakt om naar een andere club te gaan. Naast Willem II toonden ook FC Groningen, FC Utrecht en N.E.C interesse. Ik ben een gesprek aange gaan met Willem II en dat voelde meteen erg goed. Zonder met de andere clubs te praten, heb ik direct voor Willem II gekozen.' Was het een moeilijke overgang? 'Dat viel op zich wel mee. Er is wel verschil. Ik speelde bij Ajax in de Ai en nu train ik mee met het ie elftal van Willem II. In het begin merkte ik goed dat het niveau hier een stuk hoger ligt dan bij de jeugd in Amsterdam, Maandag 10 december, 18.30 uur Jong Willem II - Jong SC Heerenveen Donderdag 13 december, 18.30 uur Jong Willem II - Jong FC Utrecht (beker) Maandag 17 december, 18.30 uur Jong Ajax - Jong Willem II Zaterdag 26 januari, 14.30 uur Twente/Heracles Ai - Willem II Ai Zaterdag 9 februari, 14.30 uur Willem II Ai - FC Groningen Al Zaterdag 23 februari, 14.30 uur FC Utrecht Ai - Willem II Ai maar ik heb het super naar mijn zin hier. Onderling gaan we ook een stuk gemoedelijker met el kaar om dan bij Ajax.' Hoe ga je om met de concurrentie met keeper Bruno Appels? 'Buiten het veld is de onderlinge verstand houding prima. In het veld is dat natuurlijk anders en is het ieder voor zich. Je wilt allebei presteren en daarvoor moetje de strijd met elkaar aan gaan. Aan de ander kant leren we ook veel van elkaar. Mijn sterke punten zijn dat ik goed mee voetbal. Daarnaast ben ik sterk in één op één situaties. Ik moet beter worden in het anticiperen op voorzetten en corners. In die situaties moet ik meer lef tonen om de bal te pakken. Tijdens de trainingen werk ik aan het verbeteren van mijn zwakke punten met onze keeperstrainer Frank Brugel. Hij kent mijn verbeterpunten en stemt de oefeningen daar op af.' Wat wil je bereiken in je carrière? 'Mijn eerste doel is om in het ie elftal van Willem II te keepen. Daarna wil ik de stap naar een grotere club maken, zoals Ajax of Feyenoord. Mijn uiteindelijke doel is om kee per te worden van Manchester United. Dat riep ik al als kleine jongen en ik doe er alles aan om het te bereiken.' Wat verwacht je van de wedstrijd tegen Ajax? 'Bij dit soort wedstrijden zijn spelers vaak toch op een andere manier gemotiveerd waardoor ze voor een prestatie kunnen zorgen die je eigenlijk niet verwacht. Winnen van Ajax is een lastige opgave, maar een gelijkspel is ook een mooi resultaat.' Sanne Ligt

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 17