Van de tribune Is Willem II je met de paplepel ingegeven? 'Absoluut. Op mijn dertiende bezocht ik de eerste thuiswedstrijd van Willem II. Dat was in het seizoen 1978-1979, het jaar dat de Tricolores promoveerden naar de eredivisie. Ik was meteen verknocht aan de club, en dat is nog steeds zo. De eerste tien jaar ging ik met mijn vader, inmid dels zit ik met mijn zonen Eelco en Laurens op de tribune. Zij hebben het Willem Il-virus zo mo gelijk nog meer te pakken. Als Willem II verliest, zijn ze nóg chagrijniger dan ik. Dat fanatieke zit in de genen.' Wat voor supporter ben je? 'Een realist. Tijdens de wedstrijd sta ik voor honderd procent achter de club; voor en na de wedstrijd kan ik cynisch zijn. Dat zit volgens mij in de aard van het Tilburgse publiek. Maar goed: in de drie decennia dat ik kom kijken, ben ik ook al vaak teleurgesteld. Toch zit ik er altijd, want het blijft leuk. De spanning voor de wedstrijd, samen lachen op de tribune. Het is écht een avondje uit. Als ik een keer niet kan, baal ik. Er moet dan een hele goede reden zijn, want anders zit ik gewoon op vak N.' Wat vind jij bijzondere supporters? 'Ik vind het leuk dat Willem van Hanegem de Tricolores een warm hart toedraagt. Het was prachtig om oud-burgemeester Stekelenburg op de tribune te zien. De minuut stilte na zijn overlijden was indrukwekkend. Nu vind ik het mooi dat mijn beide zonen echte Willem ll-fans zijn. Het meest typerende voorbeeld van onze clubliefde? Voor de nacompetitie in 2006 moest Willem II in Zwolle spelen. We konden niet bij de wedstrijd zijn, maar ik zat met Laurens en Naam: Theo Rosenberg Vak: N Eelco - zij allebei in Willem ll-tenue - gekluisterd aan internet: Radio Zwolle. Volgens mij zegt dat genoeg.' Als ik de meest bijzondere Willem ll-speler ooit mag kiezen, kies ik...? 'Zonder aarzelen: Sami Hyypia. Een gouden gast. In het veld Europese topklasse, buiten het veld sympathiek en rustig. Het is de laatste Willem ll'er die ik met tranen in de ogen af scheid zag nemen.' Wat was de mooiste wedstrijd ooit? 'Op 3 september 1983, PSV-Willem II: 1-2. Toontje Nelemans en Clemens Bastiaansen scoorden. John Feskens speelde grote voetbal lers als Van Aerle en Wildschut helemaal zoek. In een opwelling zei ik: "Als ze deze wedstrijd winnen, mogen ze van mij degraderen". Dat laatste gebeurde helaas ook.' Wat verwacht je van Willem ll-Ajax? 'Het wordt tijd voor een over winning. De topclubs kwamen hier jaren geleden altijd met knikkende knieën op bezoek. Tegen Ajax moet het dak er maar weer eens vanaf.' Wil je nog iets kwijt? 'De aankoop van El Hamdaoui was een fantastische zet. Misschien was hij niet te behouden voor Willem II, maar dan moet je als club de opvolger hebben klaarstaan. Van de andere kant vind ik dat veel spelers te snel verkassen. El Hamdaoui had nog een jaar moeten blijven. Los daarvan moet Willem II eigen jeugd als Janse, Swinkels en Van der Struijk aan zich zien te binden.' Ron van Berkel Sluit u aan bij de Willem II familie! Willem II is halverwege het voetbalseizoen. Een goed moment om het legioen van de Tricolores te versterken door u met het hele gezin aan te sluiten bij de familie van Willem II. Met de halve SeizoenClubCard kunt u alle reste rende thuiswedstrijden van seizoen 2007-2008 met ingang van Willem II - N.E.C. op zondag 30 december 2007 bijwonen. Internet De snelste en makkelijkste manier om een halve SeizoenClubCard te bestellen is via www.willem- ii.nl. Vul uw gegevens in, reken online af en uw plaats is direct gereserveerd. Receptie Willem II stadion U kunt ook bij de receptie van Willem II een halve SeizoenClubCard aanvragen. Deze is geopend van maandag t/m vrijdag tussen 8.30 uur -12.30 uur en 13.00 uur -17.00 uur. U vult daar een reserveringsformulier in en u kunt direct contant betalen. U dient een geldig legitimatiebewijs te overleggen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 13