Jong Ajax - Jong Feyenoord in de ArenA De Ajax-Marsch Programma speelronde 13 HF AFTRAP 71 Juichtoon dav're langs de velden Voor ons dierbaar Rood en Wit De ploeg der dappere Meerse helden Onze vreugd en ons trots bezit Alom gevreesd in heel den lande Glorie onzer Amstelstad leder draagt ze op de handen Wie gaat niet op Ajax prat Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Geen club die ons kon evenaren Rood en Wit wordt kampioen Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Een roep die geldt, dat is je ware Rood en Wit wordt kampioen Vrijdag 30 november FC Utrecht - Sparta Rotterdam Zaterdag 1 december Willem II - Excelsior De Graafschap - PSV Roda JC - Vitesse FC Groningen - VVV-Venlo Zondag 2 december Feyenoord - Heracles Almelo FC Twente - AZ Ajax - NAC Breda NEC - sc Heerenveen Jong talent behouden Het is echt niet zo moeilijk om de juiste jongens op de beste positie te zetten.} Adrie Koster na Ajax - Vitesse in Het Parool De zachte hand uit Zeeland streelt de Ajacieden nu terug naar de top. Geert-Jan Jakobs in Voetbal International, 28-11-2007 AJAX KJ aK Orr 7 De bekerwedstrij d Jong Ajax - Jong Feyenoord, de Klassieker bij de Beloften, wordt gespeeld in de Amsterdam ArenA. De wedstrijd is mor gen, maandag 3 december. Ook de vorige drie seizoenen namen de Amsterdamse Beloften het in het stadion op te gen de rivalen uit Rotterdam. Jong Feyenoord won de laatste confrontatie in de ArenA: 0-2. De wedstrijd wordt gespeeld in het kader van de KNVB Beker voor Beloftenelftallen. Ajax plaatste zich voor de achtste finales door in de poule FC Zwolle, FC Omniworld, AGOW en FC Volendam ach ter zich te hou den, terwijl Jong Feyenoord de volgende ronde bereikte in een poule met Excelsior, Haarlem, AZ en NAC Breda. Jong Ajax is de huidige nummer drie van de Beloftencompetitie, terwijl Jong Feyenoord, dat vorig seizoen degradeerde uit de Eredivisie voor Beloften, zonder puntver lies bovenaan staat in de Eerste Divisie. Jong Ajax - Jong Feyenoord in de Amsterdam ArenA begint maandag 3 december om 18.30 uur en is vrij toegankelijk. Eredivisie Ajax speelt vanmiddag tegen NAC Breda. De editie van vorig seizoen is mij bijgebleven omdat in dat duel onze supporters als één man achter de ploeg gingen staan op een moment dat het team dat nodig had. Uiteindelijk wonnen we met 2-0 en bleven wij in de race om de landstitel. Vorige week versloeg Ajax in een volle ArenA Vitesse met 4-1. Opnieuw was de inbreng van jonge, zelfopgeleide talenten zeer waardevol. UEFA-voor zitter Michel Platini haalde Ajax onlangs zelfs als voorbeeld aan van een club met een goede jeugd opleiding, daarbij waarschuwend tegen de trend dat grote Europese clubs jong talent al op zeer jeugdige leeftijd wegkopen bij de clubs waar ze zijn opgeleid. Uiteraard is Ajax een groot voorstander van maat regelen die zorgen dat zelfopgeleide jeugdspelers langer aan de club verbonden blijven dan nu soms het geval is. Dat geeft de club meer zekerheid op de middellange termijn en ook voor de spelers zelf is het beter. Zij kunnen zich dan volledig richten op hun voetbalopleiding zonder al bezig te moeten zijn met mogelijke transfers. Na de winst tegen Vitesse en het verlies van Feyenoord bij FC Groningen staat Ajax weer alleen bovenaan. Een knappe prestatie, temeer daar de selectie van Adrie Koster nog steeds een aantal langdurig geblesseerden kent. Wij verwachten spe lers als Leonardo, Edgar Davids, Laurent Delorge en Thomas Vermaelen pas na de jaarwisseling terug. Daarmee geef ik gelijk aan dat de steun van de supporters, net als vorig jaar tegen NAC, extra hard nodig zal zijn, zodat we de goede lijn kunnen voortzetten en we aan het einde van het seizoen nog steeds bovenaan staan. Alle Ajacieden veel succes gewenst in de wedstrijd tegen NAC Breda. Maarten Fontein Algemeen directeur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 6