Jan-Arie van der Heijden geeft @ntwoord IJNAJAX Jip Maathuis, Enschede Ik ben gescout toen ik twaalf jaar was bij mijn club W Schoonhoven. Jeroen Eppink, Wijhe Ik wist dat ik er tegenaan zat. Ik heb hard mijn best gedaan om het te halen en dan is het leuk als het gebeurt. Daniel Hoes, Anna Paulowna Dat was een mooi gevoel. Je werkt er naar toe en dan is het een droom die je van jongs af aan hebt, die uitkomt. Roy Haring, Grootebroek Iedereen vond het heel mooi en ze vonden ook dat ik goed had gespeeld. Stefan van derWeijden, Leiden Dat is heel mooi. Daar train je toch voor. Dat ik jong ben, vind ik juist mooi. Tim Nivard, Overveen Ajax 1 is een leuke jonge groep. Er is een goede sfeer. Ook in de ArenA vind ik het mooi. Vooral de laatste tijd is de sfeer heel goed. Robert Snellen, Oisterwijk Ik zou het niet snel doen. Ajax laat veel zelf- opgeleide spelers in het eerste elftal komen. Voor een grote buitenlandse club is jeugd minder belangrijk. David Blokzijl, Culemborg Met Kaka van AC Milan. Hij is misschien wel de beste van de wereld! Jack van den Munckhof, America Alles! Vooral dat je het doel hebt om de top te halen. David Lindeman, Winschoten Fabregas van Arsenal. Hij is nog jong maar het is een hele goeie. Sander van den Berg, Kudelstaart Ik denk wel dat de selectie goed genoeg is om kampioen te worden, maar er komt ook geluk bij kijken. Nu loopt het wel goed bij het eerste. Govert Lonzieme, Den Haag Hij ligt er als het eerste speelt. Dan lees ik hem wel. Mare Hiemstra, Bakhuizen Jeffrey Osdorp, Amsterdam Ik hoor wel van mensen dat ze mij vergelijken met Arnold Mühren, maar die heb ik zelf nooit zien spelen. Uit een iets recenter verleden wil ik mij wel vergelijken met Richard Witschge. Ik zou het ook niet nalaten de bal negen keer hoog te houden als het moment daar is... Chaim Rechards, Amsterdam Ik wil eerst slagen bij Ajax en een bepalende speler worden. Daarna misschien wel. Maurice van Toor, Gorinchem Ja, van jongs af aan al. Ik vond het gewoon leuk en was vanaf het begin een grote Ajax- fan. Daar wilde ik voetballen. Ramona Geurts, Malden Met mijn vrienden omgaan, wat playstation- nen. En naar de bioscoop gaan vind ik leuk. Lotte Stoop, Schagerbrug Dat was een heel mooie ervaring. Ik had niet gedacht dat ik er bij zou zitten omdat ik een jaar lang geblesseerd was. Dat was een ver rassing. Het was wel jammer dat ik helemaal niet speelde. Arjen Nieuwenhuis, Hoogland Ik heb het aan mijn familie verteld en aan een paar vrienden. Maar niet tegen mensen die ik niet ken. 34 AJAX KJ O K OF F Via een e-mail aan de website van Ajax konden de supporters een vraag stellen aan Jan-Arie van der Heijden. De jonge Ajacied vertelt onder andere over de droom die op 4 november 2007 uitkwam. Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen? Had je verwacht dat je dit seizoen zou debuteren in het eerste elftal? Beschrijf je gevoel eens toen je het veld opstapte bij je debuut? Wat zeiden je ouders toen je je debuut had gemaakt? Roy Coty, Amsterdam Zij waren heel erg trots. Wat waren de reacties na je debuut? Jan-Arie van der Heijden zet tijdens zijn debuut meteen de lijnen uit. Hoe is het om als zo'n jonge speler toch al in Ajax 1 te spelen en aanvoerder te zijn van Jong Ajax? Hoe vind je de sfeer binnen het team en in de ArenA? Platini zei dat spelers rond hun vijftiende soms al wor den verkocht, en nam Ajax ook als voorbeeld. Hoe zou jij tegenover zo'n jonge toptransfer staan? Met welke grote speler wil je ooit samengespeeld hebben? Wat is er zo leuk aan voetballen bij Ajax? Welke speler vind je het beste op jouw positie? Denk je dat Ajax dit jaar kampioen wordt? Lees jij zelf vaak de Ajax Kick Off? Wat was je mooiste moment bij Ajax? Mijn debuut natuurlijk. Met welke speler uit het grote verleden van Ajax zou jij jezelf durven vergelijken? Wil je ooit naar een buitenlandse club? Wist je vroeger al of je profvoetballer wilde worden? Heb je nog meer hobby's naast het voetbal? Op welke manier denk jij terug aan het WK onder 17 in Peru waar jullie brons wonnen? Heb je het aan iedereen verteld toen je hoorde dat je in het eerste van Ajax zat, en dat je misschien wel speelminuten zou krijgen?

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 32