Prima hervatting van de competitie {De titelstrijd gaat tussen Ajax en AZ 5 TFRUGRI IK EREDIVISIE Ajax - Vitesse 4-1 (3-1) Vitesse-trainer Aad de Mos S AJAX KJ OK OFF 29 Gabri, een van de uitblinkers aan de kant van Ajax, heeft de bal veroverd en spoedt zich naar het doel van Vitesse. Ajax heeft de interlandperiode goed ver teerd. Aan één volledige groepstraining had coach Adrie Koster voldoende om zijn ploeg weer op scherp te krijgen. Vitesse werd in de ArenA met 4-1 verslagen. Vanwege al het interlandvoetbal was het rustig rond de Amsterdam ArenA in de twee weken voor Ajax - Vitesse. Veel voetballers van de Amsterdamse club kwamen verspreid over Europa en Zuid-Amerika in actie voor hun geboor teland, Donderdag kwamen de eerste internationals weer terug bij Ajax, vrijdag arriveerde de tweede groep, maar pas zaterdagochtend stond Ajax 1 weer geza menlijk en compleet op het trainingsveld. Eén training was genoeg om Vitesse met behoorlijk grote cijfers te verslaan, 'De uitslag was misschien een beetje geflat teerd,' zei trainer Adrie Koster na afloop. 'En het was niet altijd even sterk wat we lieten zien, maar al met al vond ik het een goede overwinning,' Omdat Gregory van der Wiel ontbrak vanwege een knieblessure begon Jan Vertonghen centraal in de verdediging. Urby Emanuelson verhuisde naar links achter en Siem de Jong stond links op het middenveld. Ajax begon het best aan de wedstrijd, al was de eerste kans voor de gasten: Sebastien Sansoni schoot van afstand op de lat, Na een kwartier werd het veldoverwicht van Ajax omgezet in een treffer. Gabri stond aan de basis van het doelpunt door rond het zestienmeter gebied de bal te veroveren. Via een kluts kwam de bal terecht bij Albert Luque, die voorgaf op Luis Suarez. Van dichtbij kopte de Uruguayaan raak. Tien minuten later sloeg Ajax opnieuw toe, Hedwiges Maduro pakte rond het middenveld de bal af, kon vrij doorlopen en bediende Gabri die de 2-0 maakte. Vlak voor rust werd John Heitinga bij een corner aan zijn shirt getrokken door Remco van der Schaaf. Luque schoot onberispelijk raak vanaf elf meter. Na de 3-0 was de concentratie even weg en profiteerde Vitesse. Uit een snelle aanval scoorde Mads Junker. 'Dat was doodzonde,' zei Koster. 'En dat mag niet gebeuren. Als we met 3-0 de rust in waren gegaan, hadden we een veel mak kelijkere middag gehad. Nu bleef het toch een beetje spannend.' Gabri werd in de rust vervangen door Robbert Schilder en na een uur verliet Maduro het veld voor Mitchell Donald. 'Gabri had last van zijn kuit en Maduro van zijn enkel,' lichtte Koster toe. Ajax had het na rust even moeilijk. Vitesse zette alles op alles en was een paar keer dicht bij de 3-2. Het laatste kwartier ging het publiek weer er weer achter staan en kwam Ajax weer beter in zijn spel. Dennis Rommedahl viel perfect in en gaf in de 82ste minuut voor op Klaas Jan Huntelaar. De topsco rer van de Eredivisie deed oog in oog met keeper Piet Velthuizen wat hij altijd doet: scoren. Het bleef bij 4-1 en omdat Feyenoord verloor bij FC Groningen is Ajax nu alleen koploper in de competitie. Vitesse-trainer Aad de Mos, die vond dat zijn ploeg meer had verdiend, noemde Ajax na de wedstrijd titelkandidaat. 'Met Albert Luque, Klaas Jan Huntelaar en Luis Suarez heb je een fantastische aanval. En als je daar Kennedy en Dennis Rommedahl bij optelt, heb je als club echt heel goed materiaal in handen.' Zondag 25 november 2007 Amsterdam ArenA - 49.566 Scheidsrechter: Jan Wegereef Scoreverloop: 17. Luis Suarez 1 -0,27. Gabri 2-0, 44. Albert Luque 3-0 (pen.), 45. Mads Junker 3-1 82. Klaas Jan Huntelaar 4-1 Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu, John Heitinga, Jan Vertonghen, Urby Emanuelson; Gabri (46. Robbert Schilder), Hedwiges Maduro (58. Mitchell Donald), Siem de Jong; Albert Luque, Klaas Jan Huntelaar Luis Suarez (76. Dennis Rommedahl) Coach: Adrie Koster Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Kennedy, Ismael Urzaiz, Jurgen Colin Vitesse: Piet Velthuizen; Paul Verhaegh, Sebastien Sansoni, Giovanny Espinoza (80. Harrie Gommans), Civard Sprockel, Haim Megrelishvili; Remco van der Schaaf Abubakari Yakubu (46. JasarTakak), Gill Swerts, Mads Junker; Santi Kolk (65. Onur Kaya) Coach: Aad de Mos Niet ingezet: Balasz Raboczki, Jaime Bruinier, Kevin van Diermen, Yu Hai Adrie Koster met de mascotte van de wedstrijd, Leon Bergsma van Ajax E1 John Heitinga werd uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd, deze keer gesponsord door KPN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 27