Al RFRTIUOHF 10 Albert Luque Tweede voetballeven «AJAX KJ Ci' O Fr 13 Volledige naam Albert Luque Martos Geboren 12-03-1978 Geboorteplaats Barcelona Gecontracteerd 25-08-2007 Contract tot 30-06-2010 Positie Middenveld/Aanval Vorige clubs Real Mallorca, Malaga CF, Deportivo la Coruna, Newcastle United Debuut Ajax 02-09-2007, Ajax - FC Groningen (2-2) Interlands 17 Laatste int: 07-09-2005, Spanje - Servië Montenegro (1-1) Wedstrijden/doelpunten Ajax W D Competitie 9 4 KNVB Beker 2 0 UEFA Cup 1 0 Totaal 12 4 geval het publiek laten zien wat hij in huis heeft. Eind oktober maakt hij zijn ren tree. Opnieuw is er in de tus sentijd veel gebeurd: Ajax is uitgeschakeld in de UEFA Cup en Henk ten Cate vertrekt naar Chelsea. Onder nieuwe trainer Adrie Koster begint Luque steeds belangrijker te worden voor het team. Hij geeft de beslissende voorzet op Klaas Jan Huntelaar tijdens FC Utrecht - Ajax (0- 1) en wordt na een treffer en een assist in de thuiswedstrijd tegen Roda JC (4-2) uitgeroe pen tot Ajacied van de wedstrijd. Vooral zijn traptechniek doet het goed bij de Ajax-aanhang. Iedere keer als Luque zich meldt bij een vrije trap of corner, galmt zijn naam door het stadion. 'Dat is echt heel speciaal en daar wil ik iedereen ook voor bedanken,' zegt hij. 'Die dode spelmomen ten zijn belangrijk, er komt vaak een doelpunt uit voort. Het is fijn als het publiek dan achter je gaat staan.' Feyenoord - Ajax verloopt vanwege een ruzie met Luis Suarez niet zoals gepland; het Spaanstalige duo wordt in de rust gewisseld. Het "incident" wordt uitgesproken en tegen Vitesse staat hij er weer. Hij geeft een assist op Suarez en benut een penalty: Ajax wint met 4-1 en Luque wordt na afloop toegezon gen door het publiek. Bij Ajax is Luque begonnen aan zijn tweede voetballeven. Hij krijgt het publiek in Nederland weer op de banken, zoals hij dat ook in Spanje deed. 'Ik weet niet wat men er in Newcastle van vindt, dat het nu weer goed met me gaat,' zegt hij. 'Die periode in Engeland heb ik helemaal afge sloten. Vanuit Spanje is er veel meer belangstelling voor mijn prestaties. Na de wedstrijd tegen Roda JC werd ik bijvoorbeeld veel gebeld door journalisten omdat ik was uitgeroepen tot "Ajacied van de wedstrijd". Wat ik ze vertel? Dat ik het hier ont zettend naar mijn zin heb.' Albert Luque in actie voor Newcastle United. FOTO: PR0SH0TS/ACTI0N IMAGES

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 12