Wim Jonk individuele trainer jeugdopleiding Ajax benoemt commissie Programma speelronde 12 HF AFTRAP Vrijdag 23 november NAC Breda - Roda JC Zaterdag 24 november sc Heerenveen - De Graafschap AZ - Willem II Excelsior - PSV Heracles Almelo - VVV-Venlo Zondag 25 november FC Utrecht - NEC Sparta Rotterdam - FC Twente Ajax - Vitesse FC Groningen - Feyenoord Laat uw stem horen 1Dennis Bergkamp bedacht echt doelpunten. Hij was ook heel moeilijk aan te pakken, zwierf altijd ergens tussen aanval en middenveld. Zoiets spreekt me wel aan. Klaas Jan Huntelaar in Voetbal International, 14-11-2007. AJAX KJ CX O ff 7 Wim Jonk is toegetreden tot de technische staf van de jeugdopleiding van Ajax. De 41-jarige Jonk gaat de functie van individuele trainer binnen de jeugdopleiding van Ajax bekleden. Hij doet dit samen met Simon Tahamata die reeds anderhalf jaar als individuele trainer werkzaam is. Jonk richt zich vooral op de technische ontwikkeling van de jeugdspelers, met name in de bovenbouw. Wim Jonk begon zijn carrière in het betaalde voetbal in 1986 bij FC Volendam in de eerste divisie. Twee jaar later maakte hij de over stap naar Ajax. Hij speelde vijf jaar voor de Amsterdamse club en won het landskampi oenschap, de UEFA Cup en de KNVB beker. In 1993 maakte Jonk de overstap naar de Italiaanse club Internazionale uit Milaan. Twee jaar later keerde hij terug naar Nederland; hij speelde er drie jaar voor PSV. Jonk sloot zijn carrière als profvoetballer af bij de Engelse club Sheffield Wednesday. Jonk kwam 49 keer uit voor het Nederlands elftal, hij kwam onder andere tijdens de WK's van 1994 en 1998 voor Oranje in actie. Na zijn carrière als voetballer was Jonk enige tijd analist bij NOS Studio Sport. Daarna trad hij opnieuw in dienst van FC Volendam, waar hij bestuurslid technische zaken was. Ajax heeft maandag bekendgemaakt uit welke personen de commissie bestaat die door de club in het leven is geroepen om het bestuurs model en het technisch beleid van de afgelopen tien jaar te onderzoeken. De commissie bestaat uit acht personen. Uri Coronel is voorzitter. Vier leden, te weten Roger van Boxtel, Daniël Dekker, Joop Krant en Arend de Roever, richten zich op het be stuursmodel. De overige drie leden, Theo van Duijvenbode, Stanley Menzo en Reinier van Dantzig, gaan een analyse maken over het technische beleid van de afgelopen tien jaar. De doelstelling is dat de commissie zo spoedig mogelijk, maar uiterlijk op 1 maart 2008 haar rapport presenteert. Voorzitter John Jaakke: 'Het streven was om de juiste kennis en ervaring bij elkaar te brengen en daarin zijn we goed geslaagd. Met Daniël Dekker, de voorzitter van de Supportersvereniging Ajax, hebben we tevens onze supporters betrokken bij het geheel. Overigens hebben alle commissieleden gemeen dat ze betrokken Ajacieden zijn en de club goed kennen. Toch kunnen ze zich een objec tieve mening vormen over de onderwerpen waar ze zich mee bezig gaan houden.' Eredivisie Vanmiddag nemen we officieel afscheid van Jaap Stam. De karaktervoetballer kon de motivatie niet meer opbrengen voor nóg een half seizoen. Dat is een grote teleurstelling voor de club, maar waar schijnlijk nog wel het meest voor Jaap zelf. Als je zó gewend bent altijd alles - en nog een beetje meer - te geven, en je lichaam en geestdrift je in de steek laten, doet dat pijn. Persoonlijk vind ik het een beslissing die alleen maar door de grote spelers genomen kan worden. Geen half werk willen leveren, maar alles, en anders maar niets. Trouw blijven aan jezelf. En hoewel ik denk dat zelfs een 'halve' Jaap Stam nog altijd had gestaan als een huis, heb ik veel respect voor zijn besluit. Tot het laatst is Jaap sterk in zijn schoenen blijven staan: ook zijn afscheid is dus karakteristiek. Ik hoop dat alle vandaag aanwezige suppor ters Jaap het afscheid geven dat hij verdient. Donderend en krachtig, naar ik hoop. Vanaf alle vakken, vanuit beide ringen. Net zoals de sup porters vertegenwoordigd zijn in de kersverse Ajax Supporters Raad (ASR), de met elkaar gekozen officiële naam van het supportersforum. In de ASR zitten elf seizoenkaarthouders vanuit alle delen van het stadion, aangevuld met leden van de ABA, SVA en AFCA. Met deze uitgebalanceerde vertegenwoordiging van de supporters willen wij als clubleiding een aantal keren per jaar overleggen over alles wat leeft in de verschillende vakken. Bewust hebben we u, de supporter, zelf uw vertegenwoordiger laten kiezen, zodat u ervan verzekerd bent dat we ook uw mening voortaan zullen horen. Maar eerst hoop ik dat u uw stem laat horen bij het afscheid van Jaap. Ik wens u een prettige wedstrijd toe. Maarten Fontein Algemeen directeur Adrie Koster zelf houdt zich bezig met het beter maken van Ajax. Hij stelt veel jonge voetballers op. Meer is er niet. Het valt stil. Er heerst geen haat maar respect. Op de Toekomst en rond de Arena is het rustig. Cameraploegen rukken niet meer uit. Te weinig gedonder. Zullen we spreken van De Nieuwe Zakelijkheid? Hugo Borst in het AD, 10-11-2007

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 6