Ajacieden met toekomst 0 Dit smaakt zeker naar meer 9 TFRUGRI IK Ajax-RodaJC4-2(2-1) EREDIVISIE Jan-Arie van der Heijden 28 AJAX KICK O FF Zondag 4 november 2007 Amsterdam ArenA - 48.621 Scheidsrechter: Dick Jol Scoreverloop: 22. Klaas Jan Huntelaar 1-0, 38. Roland Lamah 1 -142. Luis Suarez 2-1 47. Albert Luque 3-176. Anouar Hadouir 3-2, 90. Dennis Rommedahl 4-2 Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu, Gregory van der Wiel, John Heitinga, Jan Vertonghen; Hedwiges Maduro, Siem de Jong, Robbert Schilder (66. Jan-Arie van der Heijden); Luis Suarez, Klaas Jan Huntelaar Albert Luque (75. Dennis Rommedahl) Coach: Adrie Koster Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Ismael Urzaiz, Mitchell Donald, Jurgen Colin Roda JC: Bram Castro; Marcel de Jong (46. Boldizsar Bodor), Cheikh Tioté, Pa-Modou Kah (82. Jean-Paul Saeijs), Fatih Sonkaya; Marcel Meeuwis Roland Lamah (68. Jeanvion Yulu-Matondo), Anouar Hadouir, Davy de Faauw; Andres Oper, Sekou Cissé Coach: Raymond Atteveld Niet ingezet: Przemyslaw Tyton, Bas Sibum, Willem Janssen, Frank van Kouwen 'De Ajax-jeugd heeft de toekomst', is een tekst die prijkt op de tweede ring van de Amsterdam ArenA. Wat daarmee wordt bedoeld, werd duidelijk in de thuiswed strijd tegen Roda JC (4-2). Dat ook Adrie Koster toekomst ziet in de Ajax-jeugd, bleek overduidelijk uit zijn basisopstelling. Zelfopgeleide talenten als Siem de Jong en Gregory van der Wiel rammelen nadrukkelijk aan de poort van Ajax 1. Mannen als Jan Vertonghen en Robbert Schilder waren iets langer gele den nog te bewonderen op de Toekomst, het opleidingscomplex van Ajax, Wie nog verder teruggaat in de tijd, komt uit bij Hedwiges Maduro, John Heitinga en Maarten Stekelenburg. Het drietal maakte succesvol de overstap van de Toekomst naar de ArenA. Maduro, Heitinga en Stekelenburg zijn uitgegroeid tot meer dan volwaardige selectiespelers van Ajax 1 De optelsom schetst een fraai beeld. Van de elf Ajacieden die aan de aftrap versche nen tegen Roda JC, doorliepen er zeven de Ajax-opleiding op de Toekomst met goed gevolg. De import-Ajacieden eromheen lie ten het elftal nog beter renderen. Drie van hen (de aanvallers Klaas Jan Huntelaar, Luis Suarez en Albert Luque) kregen de bal achter Roda-keeper Bram Castro. Verdediger George Ogararu bewees tegen de Limburgers zijn waarde met rushes en aanvallende impulsen over rechts. De Jan-Arie van der Heijden had niet veel tijd nodig om zijn visitekaartje af te geven. Roemeen legde de bal na twintig minuten panklaar op het hoofd van Huntelaar, die fraai inkopte: 1 -0. Het bleek het officieuze startschot van een wedstrijd met veel spektakel, doel punten en daarmee een hoge amuse mentswaarde. Ajax - Roda JC was een duel waarin twee ploegen risico's durf den te nemen. De 48,621 aanwezigen in de ArenA laafden zich dan ook aan een heerlijk duel. Kort na de gelijkmaker van Roland Lamah bezorgde Suarez de Ajacieden een nieuwe voorsprong. De Uruguayaan profiteerde van voorwerk van Luque, die vlak na de rust zelf voor de 3-1 zorgde. De Amsterdammers gaven hun nieuwe voor sprong uiteindelijk niet meer uit handen. De Limburgers kwamen nog wel terug tot 3-2 (treffer Anouar Hadouir), waarna invaller Dennis Rommedahl de wedstrijd in blessuretijd besliste. Huntelaar kreeg eerder al de ideale mogelijkheid om de zege veilig te spelen. Tien minuten voor tijd schoot de spits een strafschop echter hui zenhoog over het doel van Bram Castro. 'We kregen zat mogelijkheden om de wedstrijd voortijdig in het slot te gooien,' keek Koster terug. 'Het bleef lang span nend. Ook omdat Roda kort dekte en er bovenop bleef zitten, Maar in de ArenA willen wij graag het initiatief nemen. Je moet altijd van jezelf uitgaan, vind ik. Ik denk dat dat vandaag aardig is gelukt. De groep is in elk geval gretig.' Suarez en Luque scoorden hun treffer op psycholo gisch gunstige momenten; vlak voor, en kort na de rust. Koster: 'Dat de doelpun ten op zulke belangrijke momenten val len, is extra lekker; het geeft onze ploeg juist iets extra's.' Tenslotte had ook debutant Jan-Arie van der Heijden een aandeel in de even solide als terechte zege, De middenvelder nam na 66 minuten de plaats in van de moe gestreden Schilder. Ook Van der Heijden is een volwaardig representant van de Toekomst. Van der Heijden ontwikkelt zich in sneltreinvaart. Net als zijn generatiege noot Siem de Jong maakte hij dit seizoen de overstap van de A-junioren naar Jong Ajax. Luttele maanden later kreeg de mid denvelder die ook als verdediger uit de voeten kan, al zijn kans in Ajax 1Koster leerde de 19-jarige Schoonhovenaar ken nen als Jong Ajacied. 'Jan-Arie is een linkspoot met voetbalinzicht en een goede pass,' omschreef Koster zijn debutant na afloop. Van der Heijden was met een goede pass op Rommedahl belangrijk voor Ajax deze wedstrijd. Met de zege op Roda JC eigenden de Ajacieden zichzelf ook een bijzondere bo nus toe: het koploperschap in de Eredivisie* Albert Luque werd uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd, deze keer gesponsord door ABN AMRO, Luis Suarez en Klaas Jan Huntelaar met de mascotte van de wedstrijd, Abdelhak Nouri van Ajax E1 |f ABN-AMRO Ajacied van de wedstrijd

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 26