Jong Ajax naar derde plaats nF TOFKOMRT Jong Ajax - VW-Venlo 1 -1 AJAX KJCK OFF 23 Edgar Manucharyan knokt zich via Jong Ajax terug naar het eerste elftal. Jong Ajax leek maandag 12 november op weg naar een zege tegen Jong RKC, maar diep in blessuretijd kwam de thuisploeg als nog op gelijke hoogte, 2-2. Nicolae Mitea maakte zijn rentree. Er leek voor de mannen van trainer Aron Winter geen vuiltje aan de lucht bij Jong RKC. Al in de eerste minuut kopte Mitchell Donald uit een corner raak. Een dikke vijf minuten later kreeg Edgar Manucharyan een kleine mogelijkheid, maar hij kon net niet bij de bal. Toch was het nog voor het halfuur was ver streken al 0-2. Javier Martina zette de aanval zelf op en rondde die doeltreffend af met een fraai schot, 0-2. Jong RKC liet echter voor rust de aansluitingstreffer noteren. Positief in de tweede helft was de rentree van Nicolae Mitea. De kleine Roemeen raakte in de voorbereiding op het seizoen geblesseerd aan de enkel en kwam deze aavond voor het eerst weer in actie. Na een dik uur spelen ver ving hij Edgar Manucharyan. Diep in blessuretijd kwam de gelijkmaker. Centrale verdediger Paulette mocht van ach teruit het hele veld oversteken en zelf raak schieten. 'Dat mag natuurlijk nooit gebeuren,' mopperde trainer Aron Winter na afloop. 'We speelden een redelijk goede eerste helft, waarin we duidelijk de betere partij waren. De 0-2-voorsprong kwam uit mooie combina ties.' Jong Ajax neemt nu de derde plaats in de Beloftencompetitie in. Jong Ajax knokte zich een week eerder twee keer terug van een achterstand en versloeg Jong Vitesse met 3-2. Jan-Arie van der Heijden, die een dag eerder zijn debuut maakte voor Ajax 1, hielp met de aanvoerdersband om zijn arm Jong Ajax aan een belangrijke zege op Jong Vitesse. De talentvolle Ajacied maakte op de Toekomst een 0-1-achterstand ongedaan door een vrije trap te benutten en hij was ook be trokken bij de winnende treffer. Vitesse-doel- man Balazs Raboczki had moeite met opnieuw een prima vrije trap van Van der Heijden waardoor invaller Edgar Manucharyan vlak voor tijd de 3-2 kon intikken. Jong Ajax begon met een sterk elftal aan de competitiewedstrijd met Vitesse, dat voor aanvang van de wedstrijd de tweede plaats op de ranglijst innam. A-selectiespelers Jurgen Colin en Kennedy debuteerden voor het Beloftenelftal en ook Mitchell Donald en Vurnon Anita werden ingezet door Aron Winter. Van der Heijden speelde iets voor Colin centraal in de verdediging. Na rust bracht Yu Hai Vitesse opnieuw op voorsprong. Na de 1-2 volgde een sterk eind- schot van Jong Ajax. Javier Martina, ingevallen voor Kennedy, scoorde in de 73ste minuut met een strak afstandsschot. Even leek het erop dat Jong Vitesse met de zege aan de haal zou gaan toen scheidsrechter Makkelie de bal op de stip legde. Doelman Marco van Duin hield zijn ploeg in de race door de strafschop van Onur Kaya te stoppen. Met een knappe reflex tikte hij de bal uit de linkerhoek. In de voorlaatste minuut stelde Manucharyan de zege veilig voor Jong Ajax. Voor de Armeen een mooie opsteker nadat hij lange tijd geplaagd werd door bles sures. 'Het was geen speciaal doelpunt, maar ik ben wel blij dat het de winnende was,' zei de aanvaller. 'Het is heel belangrijk dat ik weer wedstrijden speel. Alleen zo kan ik me weer in het eerste elftal knokken. Jong Ajax speelde in een oefenwedstrijd op de Toekomst met 1 -1 gelijk tegen de A-selectie van VW-Venlo. Trainer Aron Winter maakte gebruik van behoorlijk veel spelers van de A-selectie van Ajax. Eén van hen, Nicolae Mitea, zette Ajax in de eerste helft op voorsprong. De Roemeen, net terug van een bles sure, schoot via de binnenkant van de paal raak uit een penalty. De gasten kwamen halverwege op gelijke hoogte door een mooie lob van Samir El Gaaouiri over doelman Erik Heijblok.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 21