'Terugreis met punten' Remco van der Schaaf: HF TFfiFNSTANDFR Je bent dit seizoen één van de uitblinkers aan de zijde van Vitesse. Hoe belangrijk is Remco van der Schaaf? 'Ik probeer gewoon mijn ding te doen bij Vitesse. Het gaat lekker en daarom baalde ik ook als een stekker dat ik dit seizoen drie wedstrijden moest toekijken met een blessure aan mijn kuit. Het was geen lange absentie, maar persoonlijk had ik wel het gevoel dat ik wat terugviel. Niet zozeer in vorm of wed strijdritme, maar meer het gevoel dat ik een aantal wedstrijden niet belangrijk heb kun nen zijn voor het team. Wat dat betreft ben ik blij weer op het veld te staan.' 16 AJAX YAOY. OFF Remco van der Schaaf is dit seizoen de absolute leider binnen het elftal van Vitesse. De middenvelder draagt niet alleen de aanvoerdersband, maar is met zijn spel zeer belangrijk voor de Arnhemse ploeg. Hij corrigeert, delegeert en geeft het spel van Vitesse vorm. tekst Maarten Dekkers De onbetwiste leider van Vitesse, Remco van der Schaaf. FOTO: PROSHOTS/TON NIESSEN Vorig seizoen ging Vitesse in Amsterdam met 3-0 onder uit en werd er thuis met 4-2 gewonnen. Wat verwacht je nu van het duel tegen Ajax? 'Ik hoop op een stuntje van onze kant. Wedstrijden tegen Ajax zijn altijd lastig, maar als ik kijk naar vorig seizoen, leeft er bij mij de hoop op een gelijkspel of winst. De wed strijd in de ArenA van vorig seizoen verloren we weliswaar met 3-0, in mijn herinnering ging het gelijk op. Tot de goal van Klaas Jan Huntelaar. Daarna volgden nog twee goals, maar wij hebben later in het Gelredome al bewezen dat we niet de mindere waren van Ajax. Daarom hoop ik op een stunt. Met één of drie punten uit Amsterdam vertrekken, is natuurlijk erg lekker.' Het duel met sc Heerenveen verloren jullie met 0-1. Trainer Aad de Mos sprak van een sleutelduel. Was de teleurstelling groot na dit verlies? 'We hebben een reële analyse gemaakt van die wedstrijd. We kregen twee kansen op een doelpunt. Hadden we die benut, dan was de wedstrijd heel anders verlopen. Het is na tuurlijk zuur dat we thuis een wedstrijd tegen een concurrent voor het linkerrijtje hebben verloren.' Er wordt, met name in de media, veel gesproken over de aanval van Vitesse en het gebrek aan stootkracht. Wat vind je daarvan? 'Wij hebben goede aanvallers in onze selec tie. In de subtop van de Eredivisie heeft het verzilveren van kansen ook vaak met geluk te maken. Als je vroeg in een wedstrijd de 1-0 kan maken, werkt dat vaak verlichtend voor een elftal. Wat dat betreft hebben wij de laatste tijd pech gehad, maar dat is inherent aan de subtop. Veel ploegen liggen qua sterkte dicht bij elkaar. Verlies je een wedstrijd, dan kun je meteen een aantal plaatsen zakken. Bij winst is dat precies andersom. Het belangrijkste is dat we de aansluiting met de concurrentie behou den en dat hebben wij nog steeds.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 15