We moeten weer leren r supporten Win een rionr I nis Suare7 gesigneer Ajax-shirt! P1J77FI PF AFTRAP Vandaag 10 jaar geleden AJAX KJ CX OF F 9 Het kan wel: massale en niet aflatende steun aan Ajax tijdens de bekerfinale tegen AZ. FOTO: EMILE DE BROUWER Los deze puzzel op en maak kans op een prachtig gesigneerd Ajax- shirt! Als je de puzzel hebt opgelost, vormen de letters uit de gele vakjes een woord. Dit woord vul je in op het formulier dat te vinden is op www.ajax.nl/prijsvraag. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 3b 36 Heeft u geen internet, dan kunt u uw oplossing ook sturen naar: Ajax Kick Off, o.v.v. puzzel Roda JC, Postbus 12522, 1100 AM Amsterdam-Zuidoost HORIZONTAAL 2 Nigeriaan die in 1996 van Roda JC naar Ajax overstapte - 8 Scoorde als eerste vijftig treffers in het Champions League toernooi - 9 Oefenmeester van Roda JC -111voriaan bij Roda JC -12 Opvanghuis opgericht door Harry van Raaij -14 Hockeyclub -15 Lichaamsdeel waarVan der Sar onlangs geblesseerd aan raakte -18 Limburgse voetbalclub - 20 Bijnaam van Nicolae Mitea - 21 Stapte in 2003 over van Roda JC naar Ajax - 24 Canadees Steve Nash trainde bij Tottenham Hotspur en speelde later in deze basketbalcompetitie - 25 Organisatievorm van Ajax - 26 Doelman van Roda JC - 27 Aantal tegentreffers voor Gentenaar vorige week - 28 Estse spits van Roda JC - 30 Begin jaren negentig coach bij Roda JC - 33 Henny, ontwierp veel voor pretpark Efteling waar ook Ajax Kids Club was - 34 Akademisk Boldklubb - 35 Aanvaller van Feyenoord - 36 Stad van meervoudig Poolse voetbalkampioen Legia VERTICAAL 1 Verdediger van Willem II - 3 In 2003 opvolger van Louis van Gaal bij Barcelona - 4 Oud-speler van Roda JC en Ajax die nu bij Omniworld speelt - 5 Speelplek van Ajax - 6 Hongaarse middenvelder van Roda JC - 7 Voorheen bij Roda JC actief, nu assistent bij Ajax - 10 Afslagplaats voor veel voetballers -11 Oud-Ajacied die afgelopen weekeinde in eigen doel scoorde -13 Oud-doelman van Roda JC die nu bij AC Milan speelt -16 Braziliaan bij Heracles -17 Na Verlengde Tijd -19 Speelde voor Roda JC, nu actief bij Ajax - 22 Voetbalclub uit Liverpool - 23 Roda JC-verdediger die ook speelde voor FC Porto - 29 Schrijver van het voetbalboek Het 17e - 31 Supporters Vereniging Ajax - 32 Club van oud-Ajacied Meivin Fleur - 33 Bijnaam van voormalige Roda JC-trainer Eddy Achterberg De Supportersvereniging Ajax gelooft niet in pro testmarsen. Wat de SVA wel wil? Dat die mars wordt opgegeten en ons de energie geeft de hele wedstrijd achter de ploeg te gaan staan. tekst Erol Erdogan Stel je voor: de beste supportersschare van de Nederlandse competitie krijgt een schaal. De slechtste degradeert. Als Ajax-fans vechten we dan ieder seizoen weer tegen degradatie. Wij zijn best slecht, als supporters. Bewijs is bij voorbeeld dat Ajax-spelers ondertussen liever uit spelen dan in de ArenA. Weg uit dat cyni sche Ajax-huis! Als Supportersvereniging Ajax vinden we dat het tijd is voor actie. Nee, geen stenen gooien naar paarden of met een ludieke mars het ver trek eisen van directie of bestuur. Wat we wél willen? Dat die mars wordt opgegeten en ons de energie geeft de hele wedstrijd achter de ploeg te gaan staan. We vragen nogal wat, daar zijn we ons van be wust. Het Ajax-publiek (inmiddels een scheld woord in plaats van een geuzennaam) moet zich anders gaan gedragen. Want zoals het nu gaat, gaat het niet. Negatieve spreekkoren slaan uiteindelijk in de benen van de spelers. En de stilte van de zwij gende massa Ajax-supporters is zelfs nog erger. De tijd dat je naar het Ajax-stadion kon om te controleren dat de club won, is toch echt ver leden tijd. Ajax moet weer leren winnen, maar wij moeten weer leren supporten. Het is wennen, misschien moeten we onze schaamte voorbij, maar laten we proberen weer eens achter onze club te gaan staan! Niet alleen in goede tijden, maar juist in slechte tijden. Wij zijn Ajax en de club heeft ons nodig. Juist nu! 4 november 1997 Edwin van der Sar en Shota Arveladze redden Ajax van een roemloze aftocht in het UEFA Cuptoernooi. In Amsterdam was met 1 -0 gewonnen van Udinese, maar in Italië verdween die stand snel van het bord. Poggi en Bierhoff scoorden, maar daarna wist uitblinker Van der Sar van geen wijken meer. De goal van Arveladze tien minuten voor tijd bleek tevens voldoende voor de volgende ronde.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 8