Ajax TV hele week in teken van Klassieker De Ajax-Marsch Programma speelronde 10 DF AFTRAP Vrijdag 2 november Willem II - VVV-Venlo Zaterdag 3 november sc Heerenveen - PSV AZ - NEC Excelsior - Sparta Rotterdam Zondag 4 november FC Utrecht - NAC Breda Feyenoord - De Graafschap Ajax - Roda JC Heracles Almelo - FC Twente FC Groningen - Vitesse 'n Juichtoon dav're langs de velden Voor ons dierbaar Rood en Wit De ploeg der dappere Meerse helden Onze vreugd en ons trots bezit Alom gevreesd in heel den lande Glorie onzer Amstelstad leder draagt ze op de handen Wie gaat niet op Ajax prat Ajax hupRood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Geen club die ons kon evenaren Rood en Wit wordt kampioen Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Een roep die geldt, dat is je ware Rood en Wit wordt kampioen Stam was een modelprof *Aan een trainer die er voor langere tijd zit, weetje wat je hebt 5 Hedwiges Maduro in Het Parool, 29-10-2007 Wie louter de lijst "bekijkt van de vele mensen die de afgelo penjaren hebben gewerkt in Amsterdam, zal vooral één ding beseffen: Ajax heeft behoefte aan rust. Taco van den Velde in Voetbal International, 31-10-2007 AJAX KJOK Drr 7 Op zondag 11 november wordt de eerste Klassieker van dit seizoen gespeeld: Feyenoord - Ajax. Om in de aanloop naar deze wedstrijd goed in de stemming te komen, heeft Ajax TV de programmering aangepast. De week van 5 tot en met 9 november zal in het teken staan van Feyenoord - Ajax. Alle vaste onderdelen die door Ajax TV worden uitgezonden, zullen een link hebben met de Klassieker. Zo wordt een samenstelling ge maakt van de 10 mooiste doelpunten uit Feyenoord - Ajax; kijken we hoe het gaat met de revalidatie van Leonardo, en is de 'Wedstrijd van Toen' een Feyenoord - Ajax uit het verleden. Hoogtepunt in de week is een talkshow, uitgezonden op donderdag 8 en vrijdag 9 november. In dit programma, getiteld 'Aan Tafel', ontvangt Henk Spaan vier oud-spelers van Ajax. Theo van Duivenbode, Ruud Geels, Arnold Scholten en Peter van Vossen vertegenwoordigen de generaties voetballers die tussen de jaren '60 en '90 van de vorige eeuw voor Ajax speelden in dit altijd beladen duel. Saillant detail is na tuurlijk dat zij allemaal tevens voor Feyenoord hebben gespeeld. Hierdoor hopen we tijdens de uitzending ook enig inzicht te verkrijgen eredivisie hoe men in Rotterdan-Zuid (met knikkende knieën?) naar deze wedstrijd toeleeft. Als een streng schoolmeester-uit-vroeger-tij- den zet Henk Spaan met zijn wekelijks rap port op zaterdag in Het Parool ook Ajacieden weieens in de hoek. Dit neemt niet weg dat seizoenkaarthouder Spaan een groot voetbal liefhebber is en Ajax een bijzonder warm hart toedraagt. Bovendien is zijn voetbalkennis bijna ongeëvenaard, wat in het gesprek met de oud-spelers goed van pas zal komen. De onderwerpen die tijdens 'Aan Tafel' aan bod kunnen komen variëren van 'zachte' on derwerpen tot scherpe tactische bespiegelin gen. Bijvoorbeeld van anekdotes over spelers die in de kleedkamer vijf minuten voor de wedstrijd nog overgevend boven de wc hingen, tot en met gesprekken over een handig doorge voerde spelerswissel van Van Gaal waardoor de wedstrijd 'kantelde'. Het geheel wordt om lijst met fraaie beelden uit oude wedstrijden. 'Aan Tafel' zal op donderdag 8 november en vrijdag 9 november te zien zijn op Ajax TV, op zaterdag 10 november en zondag 11 no vember op Tele2 en op zondag 11 november op RTL 7. Zoals technisch directeur Martin van Geel het al verwoordde: met lede ogen zagen we Jaap Stam zijn afscheid aankondigen. Jaap liet al in een eerder stadium weten dat hij moeite had om zich nog voor de volle honderd procent te geven. Echter, Jaap Stam was niet alleen als voetballer een toe gevoegde waarde bij Ajax, ook als voorbeeld voor de jonge spelers en als echte aanvoerder speelde hij een belangrijke rol binnen de ploeg. Om die reden hebben we hem dan ook aanvanke lijk gevraagd om nog een jaar bij Ajax te blijven. Helaas kon Jaap het uiteindelijk toch niet meer opbrengen; zeer jammer voor Ajax, maar hoewel iedereen binnen de club zijn vertrek betreurt, res pecteren we uiteraard zijn beslissing. Iemand met zo'n staat van dienst in het mondiale voetbal mag zijn eigen afscheid regisseren, in de bijna anderhalf jaar dat Jaap Stam voor Ajax speelde, groeide hij uit tot een waar boegbeeld van de club. Stam was een modelprof met een voorbeeldige mentaliteit, en iemand waar de minder ervaren spelers tegen opkijken en van geleerd hebben. Laten we dan ook vooral terugdenken aan alle mooie momenten waar Jaap voor heeft gezorgd bij Ajax. En laten we hem bedanken voor alles wat hij voor onze club en het Nederlandse voetbal betekend heeft. De wedstrijd van vandaag tegen Roda JC is na tuurlijk van groot belang in onze strijd om het kam pioenschap. We hopen dat we nu zonder, maar ook voor Jaap de opgaande lijn kunnen vasthouden en het seizoen afsluiten met een titel. Maarten Fontein Algemeen directeur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 6