Jong Ajax bekert verder DFTOFKOMST Opstelling Jong Ajax: AJAXKJGK OFF 23 Jong Ajax heeft zich geplaatst voor de achtste finales van het KNVB Bekertoernooi voor Beloftenelftallen. De ploeg van trainer Aron Winter deed maandag wat het moest doen tegen Jong FC Volendam: Jong Ajax won met 1-2. Jong Feyenoord is de volgende tegenstan der in het bekertoernooi. Jong Ajax moest van de Volendammers win nen om de poulefase zonder kleerscheuren door te komen. Een gelijkspel volstond niet. De Amsterdammers maakten het zichzelf in Volendam moeilijker dan nodig was. Jong Ajax kreeg voor de rust volop kansen, maar verzuimde al vroeg afstand te nemen van de thuisploeg. In de openingsfase kregen Mitchell Donald en Chakib Tayeb riante kansen om Jong Ajax aan een voorsprong te helpen. Een inzet van Michael Krohn-Dehli belandde op de lat. Ook Javier Martina en Vurnon Anita misten de kans op de openingstreffer. Zeven minuten na de rust (0-0) hielp Tayeb de Amsterdammers alsnog aan de gewenste treffer. De linksbuiten rondde knap af met een schuiver in de linkerhoek: 0-1. Tayeb behoorde maandagavond tot de gevaarlijkste spelers van Jong Ajax. Na de treffer van Tayeb kreeg ook Jong FC Volendam kansen. Doelman Marco van Duin stond geen gelijkmaker toe. Een kwar tier voor tijd miste Martina de mogelijkheid om het bekerduel te beslissen. Tot verbazing van velen miste de aanvaller de kans. Invaller Marvin Hasselbaink (in het veld gekomen voor Martina) hielp Jong Ajax luttele minuten later wel aan een tweede treffer. De supersub bekroonde het prima voorwerk van Tayeb met een hard, diagonaal schot: 0-2. In de slotfase bracht Marijn de Kok de spanning terug in de wedstrijd (1-2). Jong Ajax hield zich na onrustige laatste minuten toch staande. De Volendammers moesten met tien man verder nadat Meivin Platje zijn tweede geel kreeg. Met de overwinning gaan de Amsterdamse Beloften Jong FC Volendam voorbij in de poule. Jong Ajax blijft daarmee een kanshebber om de nationale beker voor Beloftenploegen te winnen. 'Deze zege was gewoon verdiend,' keek Aron Winter tevre den terug. 'Al werd het in de tweede helft nog wel spannend. Na de 1-2 kreeg ook Jong FC Volendam mogelijkheden. Maar als elftal hebben we die moeilijke fase veerkracht ge toond. De gelijkmaker bleef daardoor uit.' De volgende bekerwedstrijd tegen Jong Feyenoord wordt gespeeld op maandag 3 december om 18.30 uur. Van Duin; Wormgoor, Sterk, Slijngard, Liesdek; Anita (46. Yildirim), Van der Heijden, Krohn-Dehli (46. Manucharyan); Martina (74. Hasselbaink), Donald en Tayeb. Morgen vervolgt het elftal van Aron Winter de competi tie met een thuiswedstrijd tegen Jong Vitesse. Het duel wordt vanaf 18.30 uur gespeeld op de Toekomst. De toegang is gratis.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 21