Mooie zege Jong Ajax De Ajax-Marsch KNVB Programma derde ronde KNVB Beker beker h Dinsdag 30 oktober Heracles Almelo - FC Omniworld MW - FC Dordrecht Fortuna Sittard - FC Den Bosch FC Zwolle - Go Ahead Eagles Cambuur L. - Excelsior FC Eindhoven - Haarlem HHC - AG OW Roda JC - De Graafschap Woensdag 31 oktober De Treffers - NEC Deurne - UNA Groene Ster - Quick Boys Sparta Rotterdam - NAC Breda Ajax - sc Heerenveen RKC Waalwijk - BV Veendam Donderdag 1 november ADO Den Haag - Jong Heerenveen Feyenoord - FC Groningen 'n Juichtoon dav're langs de velden Voor ons dierbaar Rood en Wit De ploeg der dappere Meerse helden Onze vreugd en ons trots bezit Alom gevreesd in heel den lande Glorie onzer Amstelstad leder draagt ze op de handen Wie gaat niet op Ajax prat Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Geen club die ons kon evenaren Rood en Wit wordt kampioen Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Een roep die geldt, dat is je ware Rood en Wit wordt kampioen Voetbal, zo bleek eens te meer, is te moeilijk geworden voor veel voetballers. Willem Vissers in de Volkskrant, 29-10-2007 HF AFTRAP Wijzigingen in bekeropzet noodzakelijk Na alle misère is dit een heel goed antwoord, dit is echt een opsteker 5 Adrie Koster na FC Utrecht - Ajax, op www.sportweek.nl AJAXKJGK OFF 7 Jong Ajax behaalde maandag 22 oktober in Nijmegen een mooie 0-1-zege op koploper Jong NEC. Vito Wormgoor maakte in de 55ste minuut de enige treffer van de wedstrijd. De Amsterdamse Beloftenploeg won het duel met NEC op basis van goed voetbal en men taliteit. Ajax was in de beginfase met name via Javier Martina gevaarlijk, al kreeg de ploeg nog geen echte grote kansen. Het Ajax-doelpunt viel in de tweede helft uit een dood spelmoment. Uit een corner van Chakib Tayeb kopte verdediger Vito Wormgoor keihard raak. Na de openingtreffer kreeg Ajax nog een aantal kansen, maar een tweede treffer leverde dat niet meer op. Robbert Schilder kreeg in de 72ste minuut zijn tweede gele kaart en werd van het veld gestuurd. De thuisploeg probeerde te profiteren van de overtalsituatie, maar de Amsterdamse defensie hield onder aanvoering van Donovan Slijngard knap stand. Vanavond spelen we dan de tweede ronde van de beker tegen sc Heerenveen. Na deze ronde hebben we nog maximaal slechts zeven ploegen uit de Eredivisie in de bekercompetitie. Dit is een goed moment om nog even terug te ko men op de vele berichten in de media omtrent mijn uitspraken ten aanzien van de bekercompetitie. Tijdens de persconferentie ter gelegenheid van de jaarcijfers heb ik op een vraag naar de voor stellen van Michel Platini geantwoord dat de toegangsregels voor deelname aan de Champions League zullen veranderen en dat de belangrijkste voorstellen zijn om meer kampioenen (dus ook bekerkampioenen) te laten deelnemen, ten koste van de tweede en derde clubs van de nationale competities. Zo is het plan om vier bekerwinnaars uit de eerste 16 landen (middels twee kwalificatie rondes) te laten deelnemen aan de voorrondes van de Champions League in plaats van de nummers 2 of de winnaar van de play-offs. Dit zou tot gevolg kunnen hebben dat het formaat van onze bekercompetitie zal veranderen. Diverse commissies binnen en buiten de KNVB buigen zich momenteel hierover. Een van de alternatieven zou kunnen zijn, dat je een Champions League-achtig poulesysteem introduceert met voorrondes. De amateurclubs zouden dan in de voorrondes kunnen strijden voor een plaats in de poules. Het belangrijkste echter nu voor Ajax is dat we de enorme ziekenboeg zien terug te brengen. Op vrijdagmiddag telden we twaalf blessuregevallen, bijna de helft van de selectie. Iets waar je niemand over hoort, maar er zitten wel zes of zeven basis spelers bij. Laten we met zijn allen hopen dat onze geblesseerden spoedig herstellen opdat Ajax weer op volle sterkte ten strijde kan trekken. Wij wensen onze supporters een opwindende bekerwedstrijd toe en we roepen alle Ajacieden op om ons team te steunen. Maarten Fontein Algemeen directeur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 6