Jurgen Colin geeft @ntwoord MIJN A.IAX Ruben Burgers, Apeldoorn. Nou, Norwich is geen kleine club hoor. We speelden in de Premier League. Maar er zijn wel verschillen uiteraard. Ten eerste de manier van spelen, meer kick and rush. Een hoger tempo met de nadruk op het fysiek. We trainden bij voorbeeld altijd met een hartslagmeter en we gingen afwisselend in een ijsbad en in een warm bad. Ook de voetbalbeleving is in Engeland vele malen groter dan in Nederland. Jimmy Hoogland, Noordwijk. Jazeker. Met Norwich waren we net gedegra deerd en toen Ajax kwam, was ik wel verrast. Maarten den Ouden, Ede. Dat is toch de voetbalbeleving. Het gevoel dat je krijgt als je speelt en de fans achter je staan. Job van den Berg, Delft Ik kom natuurlijk uit Nederland, dus ik ben wel vaker in Amsterdam geweest. Ik vind de sfeer die er hangt leuk, maar kan de heel grote drukte - zeker in het verkeer - minder waarderen. Etienne Cameron, Zaandam. Ik ben rustig aan de bal en verdedigend gezien sta ik ook wel sterk. Mijn favoriete positie is centraal in de verdediging. Remco Bakhuis, Geesteren. Ik wil me er niet mee bezig houden, want als Kelly Sluimer, Vlaardingen Ik heb veel steun aan mijn vriendin, mijn familie en zaakwaarnemer. Ik heb drie kinde ren, onder wie een kleintje van twee jaar en als ik aan hun denk krijg ik extra power. Charles van Zanten, Bennekom Bij een team met veel nieuwe spelers heb je altijd te maken met een aanpassingsperiode. Nu spelen we al weer wat langer samen en raken meer op elkaar ingespeeld. We zijn nu meer één team. Sven Aalbers, Vedbaek, Denemarken Daar ben ik het helemaal mee eens! We zullen uit deze mindere periode komen. Rick van Pelt, Breda Ja. Meestal trainen we een keer per dag, dus blijft er nog tijd genoeg over om te doen wat je wilt. 34 AJAX KJ OK Orr Via een e-mail aan de website van Ajax konden de supporters een vraag stellen aan Jurgen Colin. De verdediger nam de tijd om een selectie van de vragen te beantwoorden. Wat is het verschil van voetballen bij Ajax en het klei nere clubje Norwich City? Was je verbijsterd toen je hoorde dat je stage mocht lopen bij Ajax? Wat is een van de dingen die je mist qua voetbal en leefomgeving sinds je vanuit Engeland naar Nederland bent gekomen? Je bent nu een paar maanden in Amsterdam. Wat ben je in die tijd erg gaan waarderen aan Amsterdam? En wat totaal niet? Zou jij van jezelf je sterke punten als voetballer kunnen weergeven en zonder schroom kunnen aangeven op welke positie je jezelf het liefst ziet spelen? Hoe ervaart u alle negatieve reacties van de Ajax-sup- porters en andere mensen? Jurgen Colin zet de bal voor ondanks fel inkomen van Ricky van den Bergh. Je bent een goede voetballer, maar het is een lastige periode nu denk ik, wie is jouw grootste steun? En waarom dan? Hoe komt het dat spelen voor Ajax zo verlammend werkt op spelers dat ze onder hun niveau presteren? ik dat wel ga doen, gaat het heel moeilijk worden. Ook op televisie kijk ik niet naar die praatprogramma's als Studio Voetbal of Voetbal Insite. Ik zie de samenvattingen en dan zap ik weg. Je zit nog niet zo lang bij Ajax, maar je hebt al het een en ander meegemaakt, onder andere de uitschakeling voor de Champions League en het vertrek van Henk Ten Cate. Wat is nou het meeste wat jou 'pijndoet? Timo, Culemborg. De Europese uitschakeling doet het meeste pijn. Daar heb ik nog een tijdje mee gezeten. Maar je moet verder hè?! Ook het vertrek van Henk ten Cate vind ik jammer. Wel ben ik heel blij voor hem, want ik weet hoe mooi voetbal in Engeland is. Wat vind je ervan als ik zeg dat Ajax dit seizoen kam pioen wordt? Hebben de spelers ook nog veel tijd om met hun familie/ vrienden om te gaan?

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 32