Karaktervol Ajax terecht langs Utrecht ^We hebben naar de aanvallende oplossing gezocht TFR1IGRI IK EREDIVISIE FC Utrecht - Ajax 0-1 (0-0) Adrie Koster AJAX KICK OFF 29 Klaas Jan Huntelaar scoort het enige doelpunt van de wedstrijd. Ajax boekte zondagmiddag de eerste overwinning onder leiding van de nieuwe coach Adrie Koster. Utrecht werd uit knap met 0-1 verslagen. 'Complimenten aan de ploeg,' zei Koster. 'Ze hebben echt voor elkaar geknokt.' FC Utrecht uit is geen eenvoudige op gave. Daar was Adrie Koster zich van tevoren zeker van bewust. 'Bij Utrecht was deze wedstrijd ai een paar weken dik omcirkeld,' zei de Ajax-coach na afloop. 'Als je hier achterover gaat leunen, krijg je het heel moeilijk. Dat wisten we en daarom hebben we naar de aanvallende oplossing gezocht. We hebben gedurfd gespeeld en dat pakte goed uit.' Vanwege blessures en andere zaken be gon Koster met een behoorlijk gewijzigd elftal aan het duel met FC Utrecht. Siem de Jong startte voor het eerst in de basis in een Eredivisieduel, Gregory van der Wiel nam centraal achterin de plaats in van Jaap Stam (die ontbrak vanwege fami lieomstandigheden) en Dennis Gentenaar stond in het doel omdat de hand van Maarten Stekelenburg nog niet honderd procent is hersteld. Ondanks alle aanpas singen begonnen de Amsterdammers goed aan de wedstrijd. Zo goed dat Utrecht in de beginfase een beetje werd overrompeld. Al in de tweede minuut schoot Dennis Rommedahl op de lat en vlak daarna leek Ajax recht te hebben op een penalty toen Hedwiges Maduro werd neergehaald. Scheidsrechter Haverkort legde de bal echter buiten het strafschopgebied. Vlak daarna was Maduro opnieuw gevaarlijk, maar zijn inzet werd van de lijn gehaald door Gregoor van Dijk. 'Vandaag speelde Klaas Jan Huntelaar niet echt in de spits, maar meer daarachter,' legde Koster zijn tactiek uit. 'Daardoor hadden we eigen lijk steeds een mannetje over op het middenveld. Utrecht had het daar in de beginfase moeilijk mee. Wij creëerden meteen kansen en zaten ook gelijk lekker in de wedstrijd.' Ondanks de sterke opening van Ajax trok Utrecht na het eerste kwartier het spel naar zich toe. De thuisploeg was met name ge vaarlijk met schoten van afstand (George, Somers) en dwong de Amsterdamse ver dediging meerdere malen tot stevig ingrij pen, Gabri (volgende wedstrijd geschorst) en John Heitinga liepen zelfs tegen een gele kaart aan. Toen Urby Emanuelson zich na een klein halfuur moest laten wis selen met een knieblessure, leek het een lastige middag te gaan worden voor de Amsterdammers. Maar de vervanger van Emanuelson, Jan Vertonghen, viel uitste kend in en Ajax dwong Utrecht tegen het eind van de eerste helft weer de verde diging in. Vooral Luis Suarez zorgde voor onrust in de Utrecht-verdediging, maar hij stuitte steeds op doelman Grandel, die, op een paar vreemde uittrappen na, een prima wedstrijd keepte. Na rust bleef Ajax de beste ploeg. Albert Luque nam na zestig minuten de plaats in van Dennis Rommedahl en was vlak daarna betrokken bij de 0-1. De Spanjaard, de dagen daarvoor licht geblesseerd, werd van achteruit knap vrijgespeeld en hij bediende Klaas Jan Huntelaar die oog in oog met Grandel keurig afrondde. Ajax verdedigde de voorsprong uitstekend, al kreeg Utrecht door alles op alles te zetten nog een paar redelijke kansen. De grootste kans was voor Leroy George. Hij schoot van dichtbij op doel, maar een uitstekende reflex van Gentenaar hield Ajax op de been Na het laatste fluitsignaal was de vreugde groot bij Ajax, dat Feyenoord passeerde op de ranglijst. 'Deze overwinning is na alle perikelen toch wel een opluchting,' zei Koster. 'Als we het wat slimmer hadden uitgespeeld, had de uitslag nog wel wat hoger kunnen uitvallen.' Zondag 28 oktober 2007 Galgenwaard, Utrecht - 23.300 Scheidsrechter: Ben Haverkort Scoreverloop: 68. Klaas Jan Huntelaar 0-1 FC Utrecht: Franck Grandel; Erik Pieters, Tim Cornelisse, Francis Dickoh, Sander Keller; Gregoor van Dijk, Hans Somers (77. Guiseppe Rossini), Lucian Sanmartean (29. Kevin Vandenbergh),Tom Caluwé (76. Joost Broerse); Leroy George, Robin Nelisse Coach: Willem van Hanegem Niet ingezet: Wesley de Ruiter, Etienne Shew-Atjon, Ricky Kruys, Alje Schut Ajax: Dennis Gentenaar; George Ogararu, John Heitinga, Gregory van der Wiel, Urby Emanuelson (27. Jan Vertonghen); Gabri, Siem de Jong, Hedwiges Maduro; Dennis Rommedahl (63. Albert Luque), Klaas Jan Huntelaar, Luis Suarez (86. Kennedy) Coach: Adrie Koster Niet ingezet: Erik Heijblok, Ismael Urzaiz, Robbert Schilder, Jurgen Colin Dennis Gentenaar toonde zich een waardig vervanger van Maarten Stekelenburg. Siem de Jong maakte zijn basisplaats in Utrecht waar.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 27