Koster beleeft "»iff i rihrf Er is kwaliteit zat, alleen kon je dat vanavond niet zien TFR1JGRI IK IL EREDIVISIE Ajax-NEC 0-0 Adrie Koster 28 «AJAX KJ CK OFF Maarten Stekelenburg stopt weer een penalty. Helaas moest de doelman halverwege uitvallen met een gebroken vinger. Adrie Koster keek open en eerlijk terug op zijn debuutwedstrijd als trainer van Ajax 1Ajax - NEC (0-0) had niet ge bracht wat hij er vooraf van had gehoopt. 'Dit is een tegenvaller.' De ervaren oefenmeester, en met hem alle Ajacieden op en rondom het veld, beleef den een teleurstellende voetbalavond in de Amsterdam ArenA. 'Het was niet goed, dat lijkt me duidelijk,' stelde Koster onomwon den vast tijdens de persconferentie na de wedstrijd. De opvolger van Henk ten Cate was zelfs geschrokken van de uitvoering die zijn spelers eraan hadden gegeven. 'De eerste helft liepen we te veel achteruit en stond het middenveld te diep. Daardoor was er voorin weinig ruimte.' Ajax kwam na een kwartier goed weg doordat Rutger Worm een pe nalty niet wist te verzilveren. Maarten Stekelenburg hield de thuisploeg knap op de been door de strafschop te keren. Eerder dit seizoen toonde de internatio nal van Oranje hetzelfde kunstje tegen AZ en Heracles Almelo. Typerend voor de teleurstellende voetbalavond bleef het optreden van 'Steek' beperkt tot de eerste 45 minuten. Met een zware handblessure moest de doelman zich in de rust laten vervangen. Stekelenburg brak een vinger tijdens de eerste helft. Dennis Gentenaar verving de ongeluk kige eerste doelman. Zonder Stekelenburg en Jaap Stam (ziek uitgevallen in de rust) lukte het de Amsterdammers in de tweede helft evenmin orde op zaken te stellen. Met het wegvallen van de steunpilaren raakte Koster ook vliegensvlug door zijn wis sels heen. De tactiek moest daarom halverwege drastisch worden aangepast. Uiteindelijk werd Luis Suarez later inge bracht dan waar vooraf op was gerekend. Albert Luque, bij vlagen goed op dreef, speelde zelfs een hele wedstrijd. De net van een blessure teruggekeerde aanval ler stond aanvankelijk op de nominatie om een halve wedstrijd te spelen. Zaterdag 20 oktober 2007 Amsterdam ArenA - 48.123 Scheidsrechter: Jack van Huiten Ajax: Maarten Stekelenburg (46. Dennis Gentenaar), George Ogararu, Jaap Stam (46. Gregory van der Wiel), John Heitinga, Urby Emanuelson; Gabri, Hedwiges Madura, Jan Vertonghen, Dennis Rommedahl (55. Luis Suarez), Klaas Jan Huntelaar (46. Albert Luque Coach: Adrie Koster Niet ingezet: Ismael Urzaiz, Jurgen Colin, Mitchell Donald, Robbert Schilder NEC: Gabor Babos; Jonas Olsson, Peter Wisgerhof Dominique Kivuvu, Muslu Nalbantoglu; Youssef El-Akchaoui, Jeremain Lens (82. Saidi Ntibazonkiza), Rutger Worm (62. Adam Hrepka), Lorenzo Davids; Alexander Prent, Krisztian Vadocz Coach: Mario Been Niet ingezet: Rein Baart, Patrick Pothuizen, Karim Fachtalie, Bart van Brakel, Naïm Aarab Ook na rust kreeg Ajax niet meer dan een handvol kansen en kansjes. Klaas Jan Huntelaar kreeg nog de grootste kans om het debuut van Koster een beter aanzien te geven. De spits kreeg de grootste moge lijkheid om zijn ploeg aan een felbegeerde treffer te helpen. Oog in oog met NEC- doelman Gabor Babos mikte Huntelaar de bal net naast. Vlak voor tijd scoorde hij wel, maar de treffer werd wegens buiten spel afgekeurd. Als een mogelijke oorzaak voor het fletse optreden van zijn spelers, haalde Koster vermoeidheid aan. Sommige Ajacieden keerden vrijdagmiddag, daags voor de wedstrijd dus, pas terug van ver plichtingen met hun nationale ploeg. Dat Ajax - NEC doelpuntloos bleef le verde een blije Mario Been (trainer NEC) en een teleurgestelde Koster op. Been toonde zich dolgelukkig met het in de ArenA veroverde punt. 'NEC heeft een punt gewonnen, wij hebben er twee verloren,' besloot Koster de avond met een pijnlijke conclusie. Luis Suarez met de mascotte van de wedstrijd, Damian Chin-A-Loi van Ajax D2. Maarten Stekelenburg werd uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd, deze keer gesponsord door Tele2Vision.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 26