Actiever ledenbeleid bevordert diversiteit vereniging DF TOFKOMST Carole Thate Luuk Kronenberg 22 AJAX K JOK OFF Dit jaar telt de vereniging drieëntwintig nieuwe leden. Zij zijn lang niet allen (oud-)voetballer van de club - voorheen een voorwaarde - maar hebben wél een vaak al jarenlange relatie met Ajax. Hun totaal verschil lende achtergronden, functies, kennis, contacten en ervaring maakt de vereniging steeds levendiger. tekst//Tim Korerihoff Vorig jaar nam Ajax ook al zo'n twintig dergelijke nieuwe leden aan. Voorzitter John Jaakke: 'Noem het een actiever le denbeleid. Het mocht allemaal wel wat dynamischer. Het ledenbestand ver grijsde, terwijl Ajax een maatschappe lijk instituut moet zijn met twee benen op de Amsterdamse grond. Daarbij was de vereniging relatief klein en waren er helemaal geen vrouwen lid. Ten slotte zijn er zoveel mensen betrokken bij Ajax die weliswaar niet kunnen voet ballen, maar wel op andere fronten heel belangrijk (kunnen) zijn voor de club.' Hun pluimage is divers. Wat ze exact kunnen gaan betekenen voor de ver eniging moet natuurlijk nog blijken. Hoe dan ook moge duidelijk zijn dat ze boeiende verhalen met zich meebren gen. Een aantal van hen stelt zich op deze pagina's voor. Carole Thate werkt sinds 1999 voor de Johan Cruyff Foundation en speelde 168 officiële hockeyinterlands. Op haar palmares prijken onder meer twee bronzen medailles op de Olympische Spelen, een wereldtitel en twee Europese kampioenschappen. Ze stopte in 2000 met hockeyen op het hoogste niveau, zes jaar later was ze ook klaar met afbouwen in de lagere competities. Net toen ze begon te genieten van de kalmere zondagen, belde voorzitter John Jaakke haar op. Waardoor de hockeyster nu lid is van de Amsterdamse Football Club Ajax. 'Ik denk dat John me heeft gevraagd van wege mijn baan als directeur van de Johan Cruyff Foundation en het feit dat ik zelf topsporter was. De Johan Cruyff Foundation werkt al lang samen met Ajax. John heb ik al eerder leren kennen: beiden zitten we in dat Amsterdamse sportcircuit. Hoewel ik vroeger niet in een Ajax-pyjama sliep, is Ajax in de loop der jaren wel een beetje mijn club ge worden, zeker toen ik in 1990 in Amsterdam ging wonen. Vooral de naam en de wereld wijde uitstraling zijn indrukwekkend, net als die van Cruijff. Ik vind het nog altijd een voorrecht om uit zijn naam te mogen werken. Ook vind ik het een eer dat ik nu lid ben van Ajax. Met mijn kennis hoop ik op de achter grond te kunnen meedenken over zaken die belangrijk zijn voor de club.' Luuk Kroneberg is sinds een jaar of tien de vaste grensrechter van Ajax Al. Daarvóór was hij scheidsrechter namens de KNVB. 'In die hoedanigheid kwam ik wel eens op de Toekomst om oefenwedstrijdjes voor de jeugd en de zaterdagamateurs te fluiten. Ik was blij verrast toen Ajax me belde om vaste grens rechter te worden, ik vond het een enorme eer.' Na een sollicitatiegesprek met toenmalig trainer Jan Olde Riekerink en elftalleider Cas Harms werd hij aangenomen. 'Bij de KNVB zat ik aan mijn plafond,' zegt de 42-jarige telecom-netwerkbeheerder van iet-bedrijf Devoteam. 'Toen ik de keuze kreeg om vast te gaan vlaggen bij de Al, koos ik daarmee ook voor het verenigingsleven van Ajax.' Kroneberg voorziet geen oneindige car rière als grensrechter. 'Dit houd je mentaal en fysiek niet eeuwig vol. Je mag de snelheid waarmee we beslissingen moeten nemen, niet onderschatten.' Zijn loopbaan op de club lijkt gelukkig meer perspectief te hebben: Kroneberg is inmiddels een echte verenigingsman geworden. 'Er zijn genoeg andere leuke dingen die ik hier zou kunnen doen. Ik zou ook wel een poosje elftal leider willen zijn bijvoorbeeld.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 20