Heerenveen in de herkansing 1 AJAX KJ O K Ürr 15 Sc Heerenveen werd al in de eerste ronde van de UEFA Cup uitgeschakeld. De Friezen realiseren zich terdege dat winst van de nationale beker de snelste weg naar Europees eerherstel is. Dat komt goed uit, nu men de weg omhoog weer is ingeslagen. tekst Sander Zeldenrijk Afonso Alves schreeuwt het uit van vreugde nadat hij Heerenveen in de laatste seconde langs AZ heeft geschoten. FOTO: PROSHOTS/JASPER RUHE De 'sluwe slungel' Gerald Sibon is de aanvalspartner van Alves. Sinds Friesland Afonso Alves weer in de ar men sloot, gaat het crescendo met de van trainer Gertjan Verbeek. De club boekte een 9-0-monsterzege op Heracles Almelo en zette AZ in Alkmaar op zijn plaats in het DSB Stadion: 0-1. Verbeek sprak eind augustus voor de eerste onderlinge confrontatie Ajax nog zijn onvrede uit over de vroege planning van het aantrekkelijke affiche. Vanavond krijgt hij een herkansing. Het sc Heerenveen van 31 oktober is het sc Heerenveen van 26 augustus niet meer. Naast de terugkeer van Alves, hebben oud- Ajacied Gerald Sibon en de Friese jeugdin- Argeloos langs Argon Heerenveen plaatste zich voor de tweede ronde van de KNVB Beker dankzij een overwinning op zondaghoofdklasser Argon uit Mijdrecht. Daar waar Ajax het teleurstellend lastig had tegen elf tot op het bot gemotiveer de Kozakken, maakten de Friezen het zichzelf niet onnodig moeilijk. De profs stonden binnen het half uur met 2-0 voor dankzij treffers van Sibon en Sulejmani. Michael Bradley velde na de rust het vonnis over de amateurs. FOTO: PROSHOTS/JASPER RUHE ternational Geert-Arend Roorda zich naar een basisplaats gespeeld. Tactisch schoof de Deen Kristian Bak Nielsen een linie terug, wat de balans ten goede kwam. Zij aan zij met Michael Dinsdag vormt hij een steeds beter ingespeeld centraal verdedigingduo. Routinier Michel Breuer verkaste van het centrum naar de linksbackpositie. Dit ging ten koste van Timmi Johanson, die tegen Ajax nog in de basis begon. Rechtsback Gianni Zuiverloon is een zekerheid op de andere vleugel. Het middenveld bestaat uit vier spelers. Verbeek laat zijn schakellinie in een 'komme tje' voetballen. Dat wil zeggen: twee verdedi gende middenvelders in het midden en twee aanvallend ingestelde vleugelspelers aan de zijkant. De laatste weken werd dat op links ingevuld door de Kroatische international Danijel Pranjic. Hij is bezig aan een uitste kend seizoen en verricht zowel in verdedi gend als in aanvallend opzicht nuttig werk. Amerikaans international Michael Bradley staat op het middenveld naast jeugdinterna- tional Geert-Arend Roorda, waarbij Bradley meestal de opkomende middenvelder is die de spitsen ondersteunt. Op de rechtervleugel staat doorgaands Jakob Poulsen, al moet hij geregeld plaatsmaken voor jeugd- international Roy Beerens. In aanvallend opzicht beschikt Gertjan Verbeek over veel mo gelijkheden. Dat is mede het ge volg van de lange periode van onduidelijkheid omtrent de toe komst van Alves. Sc Heerenveen versterkte zich, op voorspraak van bondscoach Leo Beenhakker, met de Poolse international Radek Matusiak. Deze bankzitter van Palermo heeft nog wel wat tijd no dig om zijn draai te vinden. Miralem Sulejmani kreeg van Verbeek de voorkeur in de duels waarbij Alves ontbrak. De Servische aanvaller moest lang wachten eer hij so wieso de Friese clubkleuren kon verdedigen. Zijn voormalige werk gever Partizan Belgrado schorste hem voor een jaar, omdat het meer opleidingskosten wilde ontvangen. Daar dacht Verbeek anders over en na een spoedarbitrage bij de FIFA kon Sulejmani als nog eerder in actie komen. De gevaarlijkste combinatie bestaat momenteel uit de sluwe slungel Sibon, gecombineerd met de explo sieve en intuïtieve afmaker Alves.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 14