HFDW1GFS MADURD Contract 6 Hedwiges Maduro w «AJAX KJ D>'. OFF 13 Hedwiges Madura maakte twee van Ajax' acht doelpunten in de uitwedstrijd tegen De Graafschap. Een andere keuze moet hij wel maken. Maduro's contract bij Ajax loopt aan het einde van dit seizoen af en de club heeft hem al gevraagd bij te tekenen. De voetballer is voorlopig niet van plan dat te doen, legt hij uit. 'Er spelen meerdere dingen een rol, maar ik wil vooral rustig afwachten hoe alles om mij heen zich ontwikkelt,' doelt hij op de tumultueuze fase waarin club en selectie zich bevinden. 'Tijdens een eerder gesprek werd nog tegen mij gezegd: "deze trainer heeft heel veel vertrouwen in jou". Maar ja, die trainer is er nu niet meer. Daar kan ik dus ook geen beslissing op baseren.' De onrust die Ajax in zijn greep heeft sinds Ten Cate de deur ach ter zich dichttrok, heeft ook Maduro aangegrepen, zonder dat hij er onder lijdt. 'Als persoon ben ik van nature positief gestemd, dat helpt. Maar er is geen voetballer die beter gaat spelen in een sfeer van negativisme. Dat moeten de mensen zich ook realiseren als ze hun ongenoegen uiten,' zegt hij naar aanleiding van de thuiswedstrijd tegen NEC (0-0). 'Dat was natuurlijk een slechte uitslag en ik kan best begrijpen dat fans ontevreden zijn over hoe het nu gaat met Ajax en dat ze boos zijn op het bestuur. Het is ook logisch dat ze zo'n wed strijd gebruiken om hun boodschap duidelijk te maken, want rond een wedstrijd is aandacht gegarandeerd. Maar op het veld voelen wij die negatieve stemming ook en dat helpt ons niet.' Zonder de Europese zeperds tegen Slavia Praag en Dinamo Zagreb te willen vergeten of bagatelliseren, ziet Maduro als voordeel dat hij en zijn ploeggenoten de komende periode meer tijd op het trainingsveld kunnen doorbrengen. 'Veel en keihard trainen, dat is in de situatie waarin we nu zitten het beste. We krijgen nu de gelegenheid om spelpatronen in te slijpen en om echt een ingespeeld team te worden, binnen het systeem zoals deze trainer dat voorstaat. Met midweekse wedstrijden erbij is dat haast niet meer te doen.' Ter illustratie grijpt de 12-voudig international nogmaals terug op NEC-thuis. 'Luis Suarez kwam terug uit Zuid-Amerika en heeft voor die wedstrijd ternauwernood één keertje kunnen trainen. Wij hebben hem toen niet eens gezien, trouwens. De Nederlandse internationals kwamen donderdag terug. Maar toen moesten we uitlopen. Dus kon er alleen vrijdag nog een beetje tactisch getraind worden, voor de wedstrijd op zaterdagavond.' Met volwaardige trainingsweken als voorbereiding op de competitieron des die komen gaan, vertrouwt Maduro er op dat betere tijden spoedig zullen aanbreken. 'Het moet beter en het zal beter gaan. Al wordt er nu ook wel te negatief gedaan over de ploeg en de resultaten. Het is soms alsof we laatste staan, terwijl we maar twee punten minder hebben dan PSV en gelijk staan met Feyenoord. En bij mijn weten moeten we nog tegen PSV en Feyenoord.' Volledige naam Geboren Geboorteplaats Gecontracteerd Contract tot Positie Vorige clubs Debuut Ajax Laatste int: Hedwiges Eduard Martinus Maduro 13-02-1985 Almere 01-07-2004 30-06-2008 Verdediging/Middenveld Waterwijk, Omniworld 24-02-2005, AJAuxerre -Ajax (3-1) 21-06-2006 Nederland - Argentinië (WK, 0-0) Vlak na zijn debuut in de uitwedstrijd tegen Auxerre werd Maduro, met slechts een handjevol eredivisieduels op zijn naam, geselecteerd voor Oranje. Hij maakte zijn debuut in de met 0-2 gewonnen uitwedstrijd tegen Roemenië op 26 maart 2005, een maand na zijn eerste optreden in Ajax 1 Wedstrijden/doelpunten Ajax D Competitie 63 8 Play-offs 4 0 Beker 10 1 Champions League 7 0 Voorronde CL 4 0 UEFA Cup 8 0 Johan Cruijff Schaal 3 0 Totaal 99 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 12