Liggend luisteren naar radio bij benedenburen De supporter aan het woord M1.IN A.1AX Supporter: Greet Boelhouwer Leeftijd: 90 jaar Woonplaats: Amstelveen. Ik ben geboren in Amsterdam, daar heb ik ook twintig jaar ge woond. Nu woon ik alweer zeventig jaar in Amstelveen. En ik wil hier niet meer weg ook. Seizoenkaarthouder: Ik heb geen seizoen kaart. Ajax - VW-Venlo was de eerste Ajax- wedstrijd die ik in het stadion heb gezien. Normaal volg ik Ajax over de radio, televisie en teletekst. Zo rond mijn twintigste ben ik een keer bij een wedstrijd van Blauw-Wit in het Olympisch Stadion geweest. Het man netje dat toen naast me zat, sloeg me bij elke aanval of mooie bal uit puur enthousiasme bont en blauw. Daarna ben ik niet meer bij een wedstrijd geweest. Het leek me beter om de wedstrijden thuis te volgen. 34 «AJAX KJ CK Ürr Supporters zijn er in alle soorten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier. In de Ajax-media komen de supporters aan het woord over hun Ajax. Dit keer vertelt Greet Boelhouwer uit Amstelveen wat Ajax voor haar betekent. Fan van Ajax sinds: 'Ik was heel vroeger nooit zo'n voetballiefheb ber, moet ik eerlijk zeggen. Dat kwam ook doordat ik uit zeer gereformeerde huize kom. Voetballen op zondag was des duivels. Toch is mijn interesse voor het voetbal rond mijn twintigste gegroeid. Ik weet nog dat ik, liggend op de vloer, het radioverslag bij de onderburen kon horen. En als de interesse voor voetbal er eenmaal is, dan moet je ook een club hebben. Dat werd toen dus Ajax. Die clubliefde is nooit meer weggegaan.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Soms met mijn zoon Hans. Maar hij is ge trouwd en kan dus lang niet altijd bij mij thuis meekijken. Als ik alleen in huis ben zet ik altijd teletekst aan. Als er iets bij een wed strijd gebeurt, bel ik Hans direct op. Soms is het zo spannend dat ik er hoofdpijn van krijg. Dat komt dan puur door de opwinding. Een aspirine helpt dan wel eens. Ik leef gewoon altijd hevig mee.' Mooiste Ajax-moment: 'Poe, ik heb zoveel mooie momenten meege maakt. Vooral toen Johan Cruijff nog bij Ajax voetbalde was het elke week feest. Met man nen als Sjaak Swart, Piet Keizer en Arie Haan had Ajax toen helemaal een topelftal met topspelers. Toen ik hoorde dat Cruijff naar Barcelona ging, dacht ik dat de wereld even verging. Een echt favoriet moment heb ik niet. Alle wedstrijden met Cruijff waren bijzonder en mooi.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Dan kies ik toch voor de laatste omhaal van Klaas Jan Huntelaar, die uit de wedstrijd tegen Heracles Almelo. Dat doelpunt was machtig. Na Cruijff is Huntelaar een van mijn favoriete Ajacieden. Ook de doelpunten die Ajax ooit maakte in de Europa Cup I-wedstrijd tegen Liverpool waren bijzonder. Ik hoor de stem van Herman Kuiphof nog op de radio. Hij ver sloeg de wedstrijd wel vanuit het Olympisch Stadion, maar zag niks. Dat gaf die doelpunten toch iets extra's.' Favoriete Ajax-speler op dit moment: 'Naast Huntelaar is ook Maarten Stekelenburg een favoriet. Tegen AZ stopte hij een penalty en leverde zelfs een assist! Favoriete spelers moeten er ook een beetje leuk uitzien, vind ik. Huntelaar en Stekelenburg zien er leuk uit. Absoluut. Stam is een ook een heel goede speler. Maar ik ben niet zo weg van die kale koppen van tegenwoordig.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Vroeger was Cruijff mijn favoriet. Als ik hem nu zie of hoor vind ik hem soms maar een eigenwijze optater. Na Cruijff werden Marco van Basten en ook Mare Overmars mijn fa vorieten. Van Basten was een elegante speler, die bijna altijd geweldig speelde. En Overmars kon zo geweldig hard lopen. Dat vond ik altijd prachtig om te zien. Net als Cruijff speelde ook Overmars in een mooie ploeg. Vergeleken met de prestaties die Overmars in de jaren negentig met zijn medespelers leverde, zijn de prestaties de laatste jaren helaas iets minder. Iedere keer als Ajax niet weet te winnen, zeg ik tegen mijn zoon Hans: "Ik zoek een an dere club!". Uiteindelijk gebeurt dat natuurlijk nooit. Dat weet Hans ook wel.' Favoriete club naast Ajax: 'Ik keek altijd graag naar het Barcelona van Ronald Koeman. Ik vond het altijd machtig als dat blonde mannetje naar voren werd geroe pen om een vrije trap te nemen. Maar Ajax is altijd de enige echte favoriet geweest hoor.' Ajax is voor mij..: 'Echt zenuwslopend. Het is altijd spannend om de club te volgen. Gelukkig kan ik mijn zoon tijdens de wedstrijden altijd bellen. Ik moet me altijd even uiten.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 32