Jong Ajax boekt bekerzege op Jong AGOW i DF TOFKOMST Competitie AJAX KJ CX ürr 23 Jong Ajax heeft maandag een belang rijke zege geboekt in de poulefase van de Beloftenbeker. De Amsterdamse talenten wa ren op de Toekomst met 2-0 te sterk voor Jong AGOW. Omdat Adrie Koster het Beloftenteam voor lopig heeft verlaten om als interim-coach bij het eerste aan de slag te gaan, zat Aron Winter tegen Jong AGOW weer als eindverantwoor delijke op de bank. Bob de Klerk, overgeko men van de Al, fungeert totdat Koster weer terugkomt als zijn assistent. Hij beleefde een prima debuutavond. 'Het is mooi dat we gewonnen hebben,' aldus de assistent-coach. 'Al had de uitslag hoger moeten uitvallen. Het bevalt me in ieder geval prima bij de Beloften. Ik ben donderdag begonnen en dan moet je altijd even kijken hoe de samenwerking met Aron wordt ingevuld. Maar dat gaat heel goed. Ik krijg heel veel vrijheid en kan echt mijn ei kwijt.' Met het 'nieuwe duo' op de bank en Ajax 1-spelers Ismael Urzaiz, Robbert Schilder en Dennis Gentenaar in het veld begon Jong Ajax aan het derde bekerduel van het seizoen. Ajax ging aanvallend van start, maar raakte al na vier minuten Murat Yildirim kwijt. De rechtshalf maakte een verdedigende actie en liep daarbij een hersenschudding op. Vlak na het wegvallen van Yildirim kreeg Ajax via aan voerder Donovan Slijngard (afstandsschot), Urzaiz (kopbal) en Javier Martina (bijna al leen voor de keeper) de eerste kansen. Na een kwartier zakte het spel van Jong Ajax iets in, maar dat betekende niet dat Jong AGOW ge vaarlijk werd. De Apeldoorners hadden gedu rende de hele wedstrijd weinig in te brengen. Javier Martina zorgde met een afstandsschot in de 38ste minuut uiteindelijk voor de ope ningstreffer. Urzaiz was nog dicht bij de 2-0, maar zijn kopbal kon net weggewerkt worden door de Apeldoornse doelman. In de tweede helft bleef het eenrichtings verkeer. Nathaniel Will maakte in de 56ste minuut de tweede treffer van de avond. Net als Martina schoot hij van afstand raak. Marvin Hasselbaink leek voor de 3-0 te zor gen. De voor Urzaiz ingevallen voetballer schoot binnen na een mooie actie van Schilder en Chakib Tayeb, maar zijn treffer werd Javier Martina opende de score vorr Jong Ajax. afgekeurd vanwege buitenspel. Het bleef bij 2-0 en de zege kreeg nog een smetje doordat Stanton Lewis in de laatste minuut een rode kaart kreeg vanwege natrappen. Maar on danks dat was aanvoerder Donovan Slijngard tevreden. 'Verdedigend hebben we niets weg gegeven. Als we iets scherper waren had het misschien wel 5-0 kunnen worden.' Jong Ajax heeft nu zes punten uit drie wed strijden en staat achter Jong FC Omniworld en Jong FC Volendam op de derde plaats in de poule. Volendam is de vierde en laat ste tegenstander van de Amsterdammers, die plaatsing voor de volgende ronde in eigen hand hebben. Een week eerder verloor Jong Ajax in eigen huis van Jong AZ: 1-3. Jong Ajax begon de avond als de nummer twee in de Beloftencompetitie. De ploeg die toen nog onder leiding stond van Adrie Koster maakte met de thuisnederlaag een duikeling van de tweede naar de vijfde plek in de Beloftencompetitie.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 21