'V 'Je moet zo goed trainen dat de trainer, wie dat dan ook is, niet meer om je heen kan' RDRRFRT SCHII DFR Nonchalant? AJAX KJ OK OFF 11 Terug in het Amsterdamse Na een jaar verhuurd te zijn aan Heracles Almelo keerde Robbert Schilder deze zomer terug bij Ajax. De Amstelveense middenvelder wil slagen in Amsterdam, maar hij weigert te gaan dromen. Zelfs niet over de Olympische Spelen. tekst Timo Bruijns W a ^roeger droomde ik nog wel eens. Slagen bij Ajax, dan naar een grote club in een grote competitie. Dat is eigenlijk waar alle voetballers over dromen. Maar tegenwoordig droom ik niet meer. Nou, laat ik het zo zeggen, ik maak geen grote plannen meer. Voor dit seizoen heb ik mezelf ook geen echt doel gesteld. Ik doe gewoon mijn uiterste best en ik hoop zo goed en zo veel mogelijk te spelen.' Aan het woord is Robbert Schilder, deze zomer terug naar Ajax ge haald voor de linkerkant. De Amstelvener was bij Heracles Almelo vrijwel altijd verzekerd van een basisplaats. Het beviel hem goed daar in het oosten van het land. 'Heracles is een heel warme club. De mensen in Almelo zijn ontzettend trots dat ze een club hebben die op het hoogste niveau speelt. En ik voelde me daar belangrijk voor het team, ik speelde bijna altijd. Dat is prettig natuurlijk, dat wil iedere voetballer. Ik wist dat als ik door Ajax teruggehaald zou worden dat het moeilijker zou worden om in de basis te komen. Maar dat weet je van tevoren, dus daar moet je ook niet al te moeilijk over doen. En eenmaal terug bij Ajax voelde ik me ook meteen weer thuis, hoor. Toen ik voor het eerst de kleedkamer instapte, was het net alsof ik er een dag eerder nog was geweest. Daarnaast was ik er ook best trots op dat Ajax me terug wilde halen en niet nog een jaar wilde verhuren.' Bij Ajax moet Schilder dus weer echt knokken voor een plekje. Is dat niet moeilijk voor een jongen die toch wel te boek staat als enigszins 'makkelijk'? 'Ik schijn nogal nonchalant over te komen. Dat wordt al mijn hele leven gezegd. In de jeugd bij Ajax, en ook bij Heracles. Het is echt niet zo dat als ik één goede pass geef, ik tevreden ben. Maar misschien zit er in die kritiek ook wel een kern van waarheid. Ik moet tijdens de trainingen gewoon alles geven wat ik in me heb. Dat is de enige manier om van dat stempel af te komen.' Van de zeven competitiewedstrijden die Ajax tot nog toe gespeeld heeft, kwam Schilder er vier in actie. Uit tegen De Graafschap en Sparta begon hij in de basis, thuis tegen Heerenveen en VW Venlo viel hij in. Tegen Heerenveen luisterde hij zijn invalbeurt op met een fraaie treffer. 'Vier wedstrijden: dat is best redelijk. Als je dit een beetje doortrekt dan kom je ongeveer op zo'n achttien wedstrijden in een seizoen. Maar goed, nog maals, ik wil mezelf geen doelen opleggen. Er kan ook zoveel gebeuren in het voetbal.' Roerige tijden Inderdaad, er gebeurt veel in het voetbal. En er gebeurt helemaal veel bij Ajax. Sinds Schilder terug is in Amsterdam, lijkt Ajax bijna wel iedere dag de voorpagina's te halen. Het vertrek van Sneijder en Babel, de uitschakeling in de voorronde van de Champions League en de UEFA Cup en natuurlijk het afscheid van Henk ten Cate. Het zijn roerige tijden in de ArenA, merkte ook Schilder. 'Bij ons in de spelers groep werd er natuurlijk ook veel over de toekomst van Ten Cate ge praat, maar het bleef onduidelijk. Vaak wisten we niet meer dan wat er in de kranten werd geschreven. Gelukkig lijkt nu de rust weer een beetje te zijn teruggekeerd. Ik denk dat het verstandig is geweest dat Ajax Adrie Koster tijdelijk heeft aangesteld. Dat is beter dan overhaaste beslissingen nemen. Nu kan er rustig naar een nieuwe trainer worden gezocht. De druk op Koster zal ook niet zo groot zijn als op een eventuele nieuwe trainer.' Schilder denkt dat de trainerswissel voor hem persoonlijk weinig veranderingen zal brengen. 'Ik heb niet heel erg lang met Ten Cate gewerkt en Koster ken ik natuurlijk ook nog niet heel erg goed. Maar of je speelt of niet hangt eigenlijk nooit van de trainer af, maar van jezelf. Je moet zo goed trainen dat de trainer, wie dat dan ook is, niet meer om je heen kan.' Voor Ajax kan het seizoen ondanks de Europese malaise nog wel een succes worden, denkt Schilder. 'We hebben kwaliteit genoeg om kampioen van Nederland te worden. En als dat lukt denk ik dat het seizoen redelijk geslaagd is. Er heerst natuurlijk veel frustratie omdat Ajax Europees is uitgeschakeld. Maar als we dit jaar kampioen wor den, zijn we ook meteen zeker van Champions League' Peking Voor Schilder ligt er eventueel nog een andere mooie prijs in het verschiet in 2008: een medaille op de Olympische Spelen in Peking.»

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 10