ZONDAG 7 OKTOBER 2007 AANVANG 12.30 UUR Celukkie Ajax in feiten: o00< Waslijst blessures De confrontaties met de eerste tegenstander Dinamo Zagreb zijn zojuist achter de rug en hebben de gemoederen toch behoorlijk bezig gehouden. Vooral omdat Ten Cate al weken vanwege een waslijst aan blessures enorm moet puzzelen om tot de meest slagvaardige opstel ling te komen. Zo zit na Edgar Davids (gebroken scheenbeen, vorig seizoen in de slotfase een uiterst nuttige aanjager, tot en met de laatste benutte strafschop in de bekerfinale tegen AZ aan toe) ook zijn tweede ervaren rot Jaap Stam met knieproblemen aan de kant. Daarnaast kent de medische staf meer dan een handvol patiën ten, die er samen voor zorgen dat Ajax tot op heden nog steeds niet in de buurt is geweest van de volle oorlogssterkte. „Wacht maar totdat we een keer compleet zijn en we echt gaan voetbal len", riep Ten Cate twee zondagen geleden, na de knappe 2-3 zege op naaste concurrent AZ. Om aan te geven dat het aan Amsterdamse kant allemaal nog beter kan. Dat het ook slechter kan is intussen eveneens naar voren gekomen. Het bekerduel met de amateurs van Kozakken Boys werd in Werkendam dankzij een ouderwets 'gelukkie' in Ajax-voordeel in de verlenging (een van richting veranderde inzet van Dennis Rommedahl) pas beslist, ledereen in het Mokumse kamp heeft daarvoor inmiddels het boetekleed aangetrokken. Ten Cate voorop, in de hoop dat dergelijke, bijna fatale misstap pen niet meer zullen voorkomen. Tegen Sparta kan de voormalige Kasteelheer in elk geval een elftal op de mat brengen dat - ondanks alle zie kenboegperikelen - er mag zijn. Met onder meer voorin het koningskoppel Klaas-Jan Huntelaaren Luis Suarez, op het middenveld stoere knapen als Cabri en Johnny Heitinga en op doel Maarten Stekelenburg, die zich zo langzamerhand heeft ontwikkeld tot een uiterst betrouwbare sluitpost. Wie weet wordt het vanmiddag wel het duel tus sen twee van de meest getalenteerde keepers die de Eredivisie thans bezit: Sander Westerveld aan Sparta-zijde en 'De Steek' onder de lat bij Ajax. Opgericht: 18 maart 1900 Clubkleuren: Roodwit Stadion: Amsterdam Arena Capaciteit: 51.628 bezoekers Voorzitter: John Jaakke Algemeen directeur: Maarten Fontein Technisch directeur: Martin van Ceel Hoofdtrainer: Henk ten Cate Assistent-trainers: Hennie Spijkerman, Alfons Groenendijk Meest ervaren speler: Jaap Stam, ruim 410 duels, ook voor FC Zwolle, Cambuur Leeuwarden, Willem II, PSV, Manchester United, Lazio Roma, AC Milan Internationals (actueel): Maarten Stekelenburg, Urby Emanuelson, Hedwiges Maduro, John Heitinga, Klaas-Jan Huntelaar, Gabri (Spanje), Thomas Vermaelen (België), Jan Vertonghen (België), Kennedy Bakircioglu (Zweden), Dennis Rommedahl (Denemarken), Nicolae Mitea (Roemenië), George Ogararu (Roemenië), Edgar Manucharyan (Armenië) Hoofdsponsor: ABN-Amro 27e jaargang nr. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 9