mm SPARTANEN! ZONDAG 7 OKTOBER 2007 AANVANG 12.30 UUR COLOFON OOOS Uitgever: www.zpress.nl Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Tel: 078-6397070 Fax: 078-6397071 Acquisitie: Michael van Bijnen Leon van der Sluijs Stefan van Kooten Frank Visser Financiële Administratie: Z-Press sport media BV Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Redactie: Otto Roth Louis Du Moulin Dick Rietveld Cerritvan Loon Frank Smit Vincent Stokhuijzen Raymond van der Sluijs Redactiecoördinator: Patrick Leemans Fotografie: PRO SHOTS Opmaak: Weijmans Media Groep Bettina van de Ven Druk: Drukkerij Goos Ouderkerk a/d IJssel Sparta op Internet: www.sparta-rotterdam.nl Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. 27e jaargang nr. 4 Waren we na Heerenveen (3-3) en AZ (2-2) iets té optimistisch over de verrichtingen van ons A-team? Het lijkt er wél op, want hierna volgden tegenvallende uitslagen: Heracles kregen we niet op de knieën (1 -1en in Groningen leden we een tamelijk bloedeloze 1-0 nederlaag. Balans tot nu toe: 6 gespeeld, 4x gelijk, 2x verloren. Daarbij sprokkelden de directe concurrenten afgelopen weekend de nodige punten. Vandaag spelen we, na AZ, alweer tegen een topclub. Het Ajax van onze oud-trainer Henk ten Cate. Als we terugdenken aan Ten Cate, denken we terug aan ons laatste, écht goede seizoen (1995/1996), toen we eindigden op een 5e plaats (gedeeld mét Vitesse en Heerenveen). Op 16 mei 1996 speelden we tevens de (met 5-2 verlo ren) bekerfinale tegen PSV in De Kuip. Daaraan voorafgaand vond de legendarische loop, met duizenden Spartanen, van Spangen naar Zuid plaats. Maar dat is inmiddels alweer ruim 11 jaar geleden. Vorig jaar wonnen we thuis met 3-0 van Ajax. Yuri Rose, Sjaak Polak en Haris Medunjanin scoorden en natuurlijk was er die spraakmakende rode kaart voor Wesley Sneijder. We zaten middenin de periode van 'de wederopstanding' na de '1 uit 9'. Momenteel verkeert Ajax, ondanks de leidinggevende positie in de Eredivisie, (nog) niet in topvorm. Dat blijkt onder andere uit de méér dan moeizame overwinning in de laat ste bekerronde (1-2 in de verlenging) op Kozakken Boys. Afgezet tegen deze uitslag, alsmede de uitschakeling van AZ (1-0 ver lies tegen Cambuur) en het verlies van Vitesse (4-2 tegen Eindhoven) en Willem II (verlies tegen Haarlem na strafschoppen), valt onze 'wanprestatie' (4-4 tegen FC Volendam en winst n.s.) uiteindelijk nog best mee. Maaronszelf spiegelen aan missers van andere teams is eigenlijk niet op z'n plaats. Inmiddels wachten we nog steeds op onze eerste (thuis)overwinning. Nadat dat tegen AZ nét niet lukte, hoopten we op een driepunter tegen Heracles. Maar ook toen, twee weken geleden, slaagden we er niet in. Of het vandaag tegen de Amsterdammer wel (weer) lukt, is voorlopig nog één groot vraagteken. Op een uitverkocht Kasteel is Onze Glorie echter verplicht tot het uiterste te gaan en misschien nog wel een stap verder. Ajax is nog ongeslagen, ééns komt de eer ste nederlaag. Wat óns betreft mogen we er vandaag met z'n allen getuige van zijn. Een prettige, spannende en sportieve wedstrijd toegewenst. Otto Roth

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 3