ZONDAG 7 OKTOBER 2007 AANVANG 12.30 UUR °OOS Spits Marvin Emnes komt uit een klein gezin. Naast zijn pa en ma bestaat dat uit zijn iets oudere zus Sharelva, met wie hij een heel hechte band heeft. Samen speelden ze spelletjes, gaan ze winkelen, naar de bios en/of kijken ze tv. Bekvechten doen ze ook, maar dat is meestal snel over. Hieronder spreekt de zus van Marvin zich uit over haar broer, de tostispecialist, die meer van zich af moet bijten. Allereerst vraag ik je naam en leeftijd. „Mijn naam is Sharelva Emnes en ik ben 23 jaar." Waar woon je? „Thuis bij mijn ouders. Marvin woont in Rotterdam- Noord." Wat doe je in het dagelijks leven? „Ik studeer voor maatschappelijk werkster aan de Hogeschool Rotterdam en zit in het derde leerjaar. De reden dat ik voor deze studie heb gekozen, is dat ik jongeren wil begeleiden die een moeilijke start in het leven hebben gehad. Daar haal ik mijn voldoening uit, aangezien kinderen de toekomst zijn." Sport je zelf ook? „Ik zit in een dansgroep waar ik mee optreed. Zo kom ik aan de nodige lichaamsbeweging. Verder heb ik geturnd, gevoetbald, gezwommen, paard gereden en aan karate gedaan. Dansen is mijn grootste passie." Lijk jij qua karakter op Marvin? „Nee, niet echt. Ik ben veel directer en heb een veel grotere mond. Marvin is over het algemeen heel kalm. Als hij zich ergens op zijn gemak voelt, zul je hem huizenver horen. Maar de buitenwereld kent hem als een heel rustige en beleefde jongen. Wat we wel gemeen hebben, is het gevoel voor humor, oprechtheid, eerlijkheid en ijdel- heid. We kunnen onze ouders goed aan het lachen maken en best gek doen. Met gek bedoel ik bijvoorbeeld hard muziek draaien en hard mee brullen en dansen." Noem een gewoonte van Marvin die hij af moet leren. „Marvin moet leren van zich af te bijten en zijn stem vaker later horen. Waar wij ons thuis aan ergeren is het afspelen van de bal wanneer hij voor eigen succes kan gaan. Een assist is leuk, maar een spits wordt afgerekend op zijn doelpunten." Kan Marvin lekker koken? „Hij is onze tostispecialist. Hij maakt ze in alle geuren, kleuren en maten en gooit er dan ook van alles op. Zoals rookworst of gebraden kip en het liefst heeft hij er veel currysaus bij." Heeft hij geheimen? „Zijn wens was: profvoetballer worden en een groot huis met heel veel huishoudsters hebben. Marvin was zo beze ten van de bal dat hij die zelfs mee naar bed nam." Wat is jouw droom? „Ik zou een jongerencentrum op willen zetten in Suriname, die maatschappelijke ondersteuning biedt. Verder wil ik Suriname stimuleren op het gebied van sport. Al onze atleten komen uit voor andere landen. Dat mag niet, ik wil kansen creëren op eigen bodem." Als laatste jouw voorspelling van Sparta - Ajax. „Omdat Ajax nu niet helemaal in vorm is denk ik een 2-2 gelijkspel." Tekst: Gerrit van Loon Sparta is een familiaire dub. Altijd at geweest. Jong of oud, man of vrouw, blank of een tintje; alles loopt dwars door elkaar heen en in een warme sfeer naar de wedstrijden toe. Gemoedelijkheid, betrokkenheid en vriendschap staan centraal bij Sparta. De spelers krijgen uiteraard de meeste aandacht, maar alle mensen om de club heen maken Sparta zo bijzonder. In deze rubriek treden directe familieleden van spelers in het voetlicht. Deze aflevering- Sharelva Emnes 27e jaargang nr. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 30