ZONDAG 7 OKTOBER 2007 AANVANG 12.30 UUR „Agressief spelen, kort erop, zo weinig mogelijk ruimte weggeven en een beetje zui gen." Als geen ander weet Olaf Lindenbergh (33) hoe de tegenstander van vanmiddag te bestrijden is. De defensieve middenvelder trok begin dit seizoen de deur van Ajax met een harde klap achter zich dicht. Tot het eind van dit voetbaljaar is hij Spartaan. „Gelukkig voetbal ik weer." Vandaag tegen zijn oude club. Zijn vertrek uit Amsterdam was geen plezierige. Olaf Lindenbergh mocht niet eens meer mee- trainen bij Ajax. Toen hij verhaal ging halen bij Henk ten Cate, stuurde die hem naar technisch directeur Martin van Ceel, die op zijn beurt weer beweerde dat het een beslissing van de coach was. Lindenbergh belandde bij de Beloften en zijn toe komst was uitzichtloos. Technisch directeur Danny Blind, zijn eerste trainer bij Ajax, verloste hem en haalde de voetballer naar Sparta, waar hij tot aan het eind van dit seizoen onder contract staat. „Dat ik mislukt ben bij Ajax, kun je niet echt zeg gen. Want wat is mislukt? In het eerste seizoen onder Blind heb ik veel gespeeld. Toen hij wegging uit Amsterdam, brak er een andere tijd aan. Er kwam een trainer die het niet in mij zag zitten. Ik had gehoopt op meer speelminuten, maar dat zat er niet in. Daarbij kwamen ook nog de blessures die ik opliep", vertelt Lindenbergh. Hij rijdt vaak samen met Yuri Rose van zijn woon plaats Purmerend naar Rotterdam om te trainen en te spelen. Met een blij gevoel. „Gelukkig voetbal ik weer. Ik was even het plezier kwijt. Door te spelen krijg ik dat weer terug. Ik hoop ook zo lang mogelijk fit te blijven. Ik vind dat er in deze ploeg veel voet bal zit. Verdedigend moet het nog iets beter. We krijgen teveel tegendoelpunten", zegt Lindenbergh, met de bekerwedstrijd tegen FC Volendam nog vers in het geheugen. „Tactisch stonden we niet goed en we speelden ronduit slecht. Tegen Heracles kregen we het in de tweede helft ook moeilijk, omdat de tegenstander anders ging spelen. Daar had onze ploeg niet tijdig een antwoord op." 27e jaargang nr. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 23