Sparta Jeugd ZONDAG 7 OKTOBER 2007 AANVANG 12.30 UUR M3AVO Of .RAWDCvj joRA>BOIj ;-'4i d< Igbavdoi iRAVDJ Spelers: Mike Stottje, Lorenzo Bel, Jurgen Mattheij, Jamail Piqué, Daan Blij, Jerry Smit, Ronald Mink, Kevin Bogarde, Martin la Cruz, Demian Balgen, Jorn van Lunteren, Rick Stuy van den Herik, Rashid Browne, Adnan Bajic, Ra my Salem, Ruben Valk. Staf: Peter van Veen, Orlando Trustfull, John van Beek, Bert Verhoek, Frank Smit, Swan Lee Tan. De opleiding van Sparta voldoet voor 100 procent aan de eisen van het Masterplan Jeugdopleidingen van de KNVB. De oplei ding is daarom ook met 4 sterren gecerti ficeerd, meer kan een club niet toebedeeld krijgen. Dit seizoen zal er in Pro Sparta regelmatig aandacht zijn voor de jeugd opleiding. Dit keer is de Cl aan de beurt. Trainer Peter van Veen was als prolvoetbal ler werkzaam voor Excelsior en FC Dordrecht De spits ging na zijn actieve carrière bij Feyenoord aan de slag als jeugdtrainer van de Cl, waarna hij de overstap maakte naar Sparta. Daar ging hij aan de slag als oefenmeester van de D2 en BI. De laatste twee seizoenen traint Van Veen, samen met Orlando Trustfull, de Cl van Sparta. Welke doelstelling hanteren jullie dit sei zoen? „We hebben nooit torenhoge verwachtingen. We proberen vooral de spelers beter te maken. Maar het is toch altijd afwachten hoe je ze 'krijgt'. Er zitten dit jaar drie gescoute spelers bij, dan moet je maar zien hoe die reageren op de nieuwe omge ving." Wat hoop je dit jaar te bereiken? „Zo spoedig mogelijk spelers afleveren aan de BI en ze international laten worden. Het is voor ons een meetpunt als spelers geselecteerd worden voor een vertegenwoordigend elftal." Hoe zien de resultaten er tot nu toe uit? „We zijn natuurlijk aan het opleiden. Ik wil de dingen terugzien die we op de trainingen oefenen. Dan maakt het op zich niet zoveel uit of je wint of verliest en of je derde of vijfde wordt. We zijn dit jaar nog ongeslagen, dus dat is niet verkeerd. Maar kijk je puur naar de resultaten, dan hadden we toch twee van de drie wedstrijden, waarin we gelijk speelden, moeten winnen." Tekst: Frank Smit 27e jaargang nr. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 15