SPARTA IN DE MEDIA Sparta zakt voor examen Sparta kan geen vuist maken ZONDAG 7 OKTOBER 2007 AANVANG 12.30 UUR °OOS Sparta is er thuis, net als vorig seizoen, niet in geslaagd te winnen van Heracles. Een domper, omdat er na goede resultaten tegen Willem II, AZ en Heerenveen op meer was gerekend. „En dus wacht oefenmeester Gert Aandewiel als trainer van Sparta ook na de op papier eenvoudige con frontatie met Heracles Almelo (1-1) nog altijd op zijn eerste zege", concludeerde ook het Algemeen Dagblad. Zorgwekkend, vond de krant. „Inmiddels is het naïef om het patroon van het seizoen af te doen als pech of toevallig. Sparta zit wekelijks in de kopgroep, maar het afmaken van de koers blijkt een speciale vaardigheid, die het elftal absoluut nog Zaterdag 22 september 2007 3r Boukbari 1-0 63. Everton 1 -1 Toeschouwers: 10.121 f niet onder de knie heeft." Voetbal Rotterdam kwam tot dezelfde conclusie. „Het elftal van trai ner Gert Aandewiel kan haar tegenstanders bij vlagen haar wil opleggen, maar niet de gena deklap uitdelen. Sparta is dan ook gezakt voor de tussentijdse toets." Tubantia, de Twentse courant, vond het onbegrijpelijk dat Sparta niet won. „Wie zaterdagavond de eerste helft bekeek die de gasten afwerkten, kon nauwelijks geloven dat diezelfde ploeg het Ajax heel erg lastig had gemaakt." Zaterdag 29 september 2007 50. Lovre 1 -0 Toeschouwers: 19.304 n Voor het eerst in elf jaar verloor Sparta weer in Groningen. Illustrerend voor de onmacht aan Rotterdamse zijde, was dat er slechts één corner werd versierd in negentig minuten. Het Algemeen Dagblad begon zich al lichtelijk zorgen te maken. „De complimenten voor het verzorgde veldspel verstommen nu Sparta maar geen overwinning kan boeken dit seizoen. Ook in het Euroborg van FC Groningen was de ploeg van trainer Gert Aandewiel niet kansloos. Al kregen de bezoekers maar één echte kans." Dezelfde mening was Voetbal Rotterdam toegedaan. Hoe het kwam dat Sparta maar één mogelijkheid kreeg, wist de wekelijkse krant ook niet. „Een reden daarvoor zou de afwezigheid van een fysiek sterke en aanspeelbare spits kun nen zijn. Sparta ontbeert een kapstok waaraan het spel kan worden opgehangen." 27e jaargang nr. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 11