Nipte zege Jong Ajax op Sparta Win een gesigneerd Ajax-shirt! nF AFTRAP PU77FI Ajax sinds 30 september (Ajax - VW-Venlo 6-1) Vandaag 15 jaar geleden >AJAXKICK OFF Jong Ajax won maandag met 2-3 van Sparta Rotterdam. Door dat resultaat maken de Amsterdammers een sprong op de ranglijst naar tweede plaats achter NEC. Jong Ajax en Jong Sparta legden in stadion Het Kasteel een aantrekkelijke wedstrijd op de mat. Al na zes seconden kreeg Ajax in Rotterdam de eerste kans, maar de pass van Mitchell Donald op Stanton Lewis was net te hard. Toch scoorden de Amsterdammers vlot. In de achtste minuut wist de Zuid-Afrikaanse spits, onder toeziend oog van zijn overgevlo gen vader, wel doel te treffen. Siem de Jong speelde Javier Martina mooi vrij op rechts. De buitenspeler gaf goed voor en Lewis rondde doeltreffend af (0-1). Sparta kwam vervolgens ook goed opzetten, maar Marco van Duin wist zijn doel schoon te houden. Tot vier minuten voor rust Marvin Emnes alsnog de 1-1 maakte. Onverdiend was dat op het mo ment niet. Maar Jong Ajax had het antwoord klaar. Siem de Jong kopte een minuut na de gelijkmaker op de paal en weer een minuut later zette hij de Amsterdammers opnieuw op voorsprong (1-2). In de tweede helft ging Jong Ajax op dezelfde voet verder, maar was het Sparta dat via de sterkspelende linksbuiten Thomas Verhaar in de 53ste minuut de 2-2 achter Van Duin schoot. Tien minuten later kwam Jong Ajax opnieuw op voorsprong. Invaller Chakib Tayeb plaatste een steekbal op Robbert Schilder die zijn ploeg naar 2-3 schoot. In de slotfase kreeg Jong Sparta grote kansen, maar Ajax hield keurig stand. Vervelend was wel dat zowel John Goossens in de eerste helft als Jan Arie van der Heijden in de tweede helft geblesseerd het veld moest verlaten. Los deze puzzel op en maak kans op een prachtig gesigneerd Ajax- shirt! Als je de puzzel hebt opgelost, vormen de letters uit de gele vakjes een woord. Dit woord vul je in op het formulier dat te vinden is op www.ajax.nl/prijsvraag. Heeft u geen internet, dan kunt u uw oplossing ook sturen naar: Ajax Kick Off, o.v.v. puzzel Dinamo Zagreb, Postbus 12522, 1100 AM Amsterdam-Zuidoost HORIZONTAAL 2 Scoorde in Zagreb de enige treffer - 9 Vermaarde sportjournalist die net als het betaalde voetbal geboren werd in Geleen -10 Opvolger van Henk ten Cate als trainer bij Vitesse -11 Voor het eerst actief op een WK-eindronde in 2002 - 14 'Maradona van de Balkan' speelde ooit voor Dinamo -18 In deze stad speelt men 'li Derby Capitale' - 20 Zonnige verdediger van FC Twente - 21 Wereldvoetballer van het Jaar in 1995 - 23 Vorig seizoen Speler van het Jaar bij FC Utrecht - 24 Oud-speler van Dinamo Zagreb, tegenwoordig coach in het Nederlandse betaalde voetbal - 25 Argentijnse voetbalbond - 27 Delftse voetbalclub die in 1967 samenging met Xerxes - 29 Oud-Dinamo-speler die topscorer werd op het WK van 1998 - 30 Edgar Davids draagt een bescherm- bril, in deze racketsport is dat voor sommige categorieën zelfs verplicht - 32 Oud-Ajacied die nu speelt voor RKC Waalwijk - 33 Middenvelder die al jong aanvoerder was van Dinamo Zagreb en later van het succesvolle Kroatische team van 1998 VERTICAAL 1 Oud-Ajacied, nu spelende voor Club Brugger - 3 Voor deze Spaanse club speelde de Kroaat Prosinecki ooit - 4 Speelde een be langrijke rol bij de legendarische Ajax - Liverpool - 5 Schotse club die tegen Aberdeen 'The New Firm' speelt - 6 Grote tegenstrever van Dinamo in Kroatië - 7 Braziliaan die een fopspeen tevoorschijn haalde na een goal voor Lyon tegen PSV - 8 Speelde van 1993 tot 1996 voor Ajax -12 Community Club, achtervoegsel bij veel voetbalclubs van Bermuda -13 Pi-... -15 Oud-speler van Zagreb, Feyenoord en het toenmalige AZ'67 -16 Kroatische Belg die na succes bij Genk afbouwde in Zagreb -17 Voormalige Duitse inter national die ondanks vier kruisbandscheuringen het vorig jaar nog even probeerde bij Dinamo Zagreb -19 Jay Jay, de Afrikaanse Maradona - 20 Nationaliteit van Johan Vonlanthen - 22 Haagse voetbalclub - 23 Australische aanvaller die bij de voorloper van Dinamo Zagreb speelde - 26 Telstar-speler die vroeger voor de wedstrijd altijd rondliep in de kleedkamer gekleed in uitsluitend onderbroek en stropdas - 28 Vertrekpunt supporters met treincombi? - 30 Werd als Celtic-speler onverwacht international - 31 Voormalige club die in Den Helder altijd op De Streepjesberg speelde Zondag 30 september Ajax verslaat VW-Venlo met 6-1, na een aanvankelijke 0-1-achterstand. Albert Luque zorgt voor de ommekeer, maar valt wel ge blesseerd uit. Klaas Jan Huntelaar tekent voor het zesde doelpunt en dat betekent alweer het achtste competitiedoelpunt voor de spits. Maandag 1 ok tober De Ajax-selectie krijgt een dag vrij na de vele inspanningen en blessuregevallen van de laatste tijd. Jong Ajax speelt uit bij Jong Sparta in Rotterdam. De Beloften winnen met 3-2 van de Spartanen. De Amsterdam ArenA kleurt roze in het kader van de Pink Ribbon Day. Dit vanwege de Breast Cancer Awareness Campaign, de campagne om aandacht te vragen voor borstkanker. Het stadion wordt roze verlicht tijdens een gala. Hiermee volgt de ArenA het voorbeeld van wereldberoemde plekken als het Empire State Building, Niagara Falls, Tokyo Tower, Sydney Opera House, de Tafelberg en Burj Al Arab. Woensdag 3 ok tober Dinamo Zagreb komt aan in Nederland en traint in de Amsterdam ArenA. Donderdag 4 oktober Ajax en Dinamo Zagreb beginnen aan hun wedstrijd die zal bepalen wie er doorgaat in de UEFA Cup. 4 oktober 1992 In zijn laatste seizoen als Ajacied scoorde Dennis Bergkamp (op de foto gefeliciteerd door Mare Overmars en Wim Jonk) 26 goals in 28 competitiewedstrijden. Voor de derde keer op rij werd hij topscorer van Nederland. De meeste goals in een wedstrijd maakte hij dat jaar op 4 oktober in Waalwijk. Tegen RKC legde hij er liefst drie in een wedstrijd in het net. Ajax won met 0-5. De andere treffers kwamen op naam van Stefan Pettersson en Mare Overmars.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 8